Chlebowski: nie ma zgody PO na ustawę o "pomostówkach" dla nauczycieli

19.11.2008, 13:11; Aktualizacja: 19.11.2008, 14:32

Nie ma i nie będzie akceptacji Platformy Obywatelskiej na jakąkolwiek ustawę o emeryturach pomostowych dla nauczycieli - oświadczył dziś na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Komentarze (37)

  • Sprawiedliwy.(2008-11-19 15:10) Zgłoś naruszenie 00

    Emerytury od poczęcia!!!

    Odpowiedz
  • 1954(2008-11-19 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Zobaczycie- nauczyciele już pomostowki mają.
    Po co cale to przedstawienie dla zmylenia przeciwnika,ale robią z nas wariatów.

    Odpowiedz
  • zxc(2008-11-19 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    A może to dotrze do tych tęgich głó-BONI,CHŁOŃ - itp. 1/ ‘’Prezydent powtórzył, że nie odstąpi od 35 godzinnego tygodnia pracy i że nie podniesie wieku emerytalnego z 60 lat do 63,5 roku , czego chcą organizacje pracodawców. Chcę za to wprowadzić w życie wydłużenie okresu składkowego z 40 do 41 lat- powiedział.’’ – cyt. GW z 28.V.2008r
    Kto to powiedział – Nasz Prezydent ??? Nie – to niestety N. Sarkozy.
    Dlaczego we Francji po 40 latach pracy-składkowej należy się emerytura ,a u nas nie należy się. Praca do 65 lat – a jeżeli mężczyzna będzie miał 65 lat życia i 20 lat pracy –składkowej, to co ??- dostanie 100 zł mniej emerytury od tego co ma 45 lat pracy. Paranoja.???

    Odpowiedz
  • zxc(2008-11-19 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    ile razy i to trzeba IM powtarzać ; 6/W Italii - ok.5 lat temu były wielkie strajki , bo jak nasza prasa pisała Włosi nie chcieli zwiększenia wieku emerytalnego. I co się okazało. Berlusconi chciał zwiększyć lata pracy po których Włoch przechodził na emeryturę z 38,5 lat pracy do 40 lat pracy. / o wieku nie było mowy/
    Dlaczego we Francji wystarczy 40 lat pracy, a u nas dożywocie - w pracy. Obliczanie emerytur w okresie 2008-2013 – to upodlenie pracujących. Ludzie o tym nie wiedzą ,ale jak to do nich dotrze to może być gorąco. DLACZEGO o tym nie piszecie.???

    Odpowiedz
  • wbc,(2008-11-19 14:49) Zgłoś naruszenie 00

    pani z 1954 - jeszcze może nie mają ale będą mieć , szczególnie ci , którzy zaczynali pracę w l. 70-tych i mają gwarancje emerytury po 30 latach pracy. Inaczej wielu z nich nie podjęłoby pracy ,, zgodnej z nakazami pracy i za grosze.Ten rząd doskonale wie , czym grozi jednostronne łamanie prawa. Tak było właśnie m.in. z akcyzą - był wstyd i nakazanie zwrotu kilku mld zł pokrzywdzonym ludziom.

    Odpowiedz
  • ELDORADO!!!(2008-11-19 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nieważne jaki rządzi u nas rząd ,aby nam zostawił nasze przywileje i jeszcze dał więcej.Mam propozycje:DODRUKOWAĆ PIENIĘDZY to dla wszystkich starczy!

    Odpowiedz
  • LEnistwo Lenistwem Pogania(2008-11-19 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Podczas debaty sprawozdawca Komisji Gospodarki Narodowej, Tomasz Misiak (PO), zwrócił uwagę, że "tylko około połowa Polaków w wieku produkcyjnym jest aktywnych zawodowo".

    Odpowiedz
  • HENIEK(2008-11-19 14:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ale ten Chlebowski leje wodę, inaczej mówiąc ćma ćme ćmi.

    Odpowiedz
  • Ela(2008-11-19 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko jest zgoda na KRUS i mundurówki. Reszta do roboty aż do śmierci. Ta niesprawiedliwa ustawa o pomostówkach, krzywdząca ludzi z długim stażem pracy nie powinna wejść wżycie. Czy oni tego nie rozumieją.

    Odpowiedz
  • Maria(2008-11-19 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem,ale nie moge juz patrzec na tego Chlebowskiego! A swoja droga,to kiedy oni tak bardzo prowadzą dialog,skoro udziela wywiadu mediom, w każdym programie TVN24 go widać,w TV2 bierze udział? I jeszcze pracuje jako przewodniczący!Ma chlop roboty!

    Odpowiedz
  • I bardzo dobrze(2008-11-19 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Juz sie przestraszylem, ze rzad wymieka przed zwiazkami. Zadnych ustepstw!!!

    Odpowiedz
  • TW(2008-11-19 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    FEDAK jest z PSL jeśli nadal będzie bredzić o tym projekcie to ja premier zaproponuję Ustawe zmieniająca zasady KRUS.

    Panie Pawlak czy nadal będziecie to popierać co robi Fedak ?

    Ach - już nie, to dziękuję.

    Odpowiedz
  • wb, gdańsk(2008-11-19 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pan , panie Chlebowski - jako przedstawiciel tego "poknoconego" rządu jest prawnym nastepcą poprzednich powojennych rządów. I dlatego , niezależnie od tego co pan jeszcze wymyśli ,MUSI pan respektować Umowy wcześniej zawarte. Jesli nie - to dziś są różne drogi prawne na wyegzekwowanie prawa ,chociażby przed Trybunałami Europejskimi. Tylko, że dzis Polacy nie darują panu żadnych pomyłek - jak zrobiono z akcyzą na sprowadzane samochody. Polska się ośmieszyła w całej Europie , a jednocześnie musiała oddać kilka mld osobom , od których bezprawnie pobrała akcyzę. Niech pan o tym pamięta ,panie Chlebowski , bo niedługo pan i pana poplecznicy zostaniecie imiennie rozliczeni.

    Odpowiedz
  • Bezdomny.(2008-11-19 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    Filologini-mieszkasz w oborze czy ziemiance?-nieważne-ale ci dobrze!

    Odpowiedz
  • Marks.(2008-11-19 15:07) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Żyje Komunizm:-wszystkim po równo:Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!!!

    Odpowiedz
  • Abek(2008-11-19 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    do MxM:
    Więcej kultury i szacunku do drugiego człowieka!

    Odpowiedz
  • filologini(2008-11-19 17:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe, czy tacy bezdomni, jak ten powyżej to tak zawsze bez ładu i składu, byle przykopać?

    Odpowiedz
  • Behemot(2008-11-19 15:01) Zgłoś naruszenie 00

    Nie należy ustępować, !!! Szantaż musi dostać odpór.

    Odpowiedz
  • Związki Zawodowe.(2008-11-19 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jest dodrukować pieniędzy i na podwyżki płac i na zachowanie przywilejów-TEGO ŻĄDAMY i O TO WALCZYMY-WTEDY BĘDZIE ELDORADO!!!

    Odpowiedz
  • Mirka(2008-11-19 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    Wypasione pałace Zusowskie w całej Polsce budowano nie za komuny ale w latach 90 tych.Gdzie byli wtedy wielcy dzisiejsi ekonomiści.Czy wydawane grube miliardy wtedy żadnego z nich wtedy nie niepokoiły.To były nasze pieniądze.Część wpływów z prywatyzacji zgodnie z zapisem miała zasilić rezerwę budżetową na emerytury dla wyżu demograficznego lat 50.Wszyscy dobrze żyli z naszych pieniędzy.Ci sami ludzie, którzy bezkarnie roztrwonili nasze składki na strość dzisiaj nam nie mają nam nic do powiedzenia.Tylko jedno w koło nie ma pieniędzy musicie dalej pracować bo młodzi do Was będą dopłacać.Sami jednak doją dalej zewsząd dla siebie ile się da.My nie mamy gdzie pracować.Kult młodości i dziki polski kapitalizm zepchnął nas ludzi po 50 na margines życia zawodowego.Smutne.

    Odpowiedz