statystyki

Program 500+ szansą na większe mieszkanie

22.02.2016, 13:16
pieniądze rodzina kredyt

Program 500+ szansą na większe mieszkanieźródło: ShutterStock

Program 500+ może poprawić sytuację mieszkaniową rodzin wielodzietnych. Eksperci wskazują, że pieniądze pochodzące z tego źródła zwiększą zdolność kredytową rodzin, które z niego skorzystają.

Reklama


Reklama


Główny analityk firmy doradczej Expander Jarosław Sadowski wskazuje, że świadczenia państwowe prawdopodobnie będą przez banki traktowane jako pewne źródło przychodu. Podkreśla, że dla banków ważna jest nie tylko wysokość dochodów, ale też ich stabilność. Ekspert wyjaśnia, że dotacje państwowe są gwarancją, że kredyt będzie spłacony terminowo.
Jarosław Sadowski dodaje jednak, że na podstawie przychodów z programu 500+ banki prawdopodobnie nie będą udzielały dużych kredytów. Powodem jest ryzyko, że po pewnym czasie zostanie on wycofany albo z powodu wysokich kosztów, albo ze względu na zmianę władzy za kilka lat.

Analityk uważa, że jeśli rodzina wielodzietna nie ma mieszkania w ogóle, to program 500+ tej sytuacji nie zmieni. Jednak, jeśli już posiada mieszkanie, to może się udać zamienić je na większe.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

  • vovvvv(2016-02-22 16:51) Odpowiedz 42

    a wy pracujący uczciwi mający 1 dziecko albo nie mający dzieci z różnych powodów zapierdalajcie za najniższą krajową na tych rozmnażających się jak króliki rodziców i bierzcie kredyt na 30-50 lat aby nie mieszkać pod mostem. Oto pieprzona polska rzeczywistość.

  • Przy całej sympatii dla rządu, ta ustawa to błąd(2016-02-23 07:54) Odpowiedz 10

    Tylko pytanie o cel tej ustawy. Czy ma ona podnosić komfort rodzin wielodzietnych, które już na przykład nie zdecydują się na kolejne dziecko. Czy raczej powinna skłaniać do dzietności. Bo jeśli celem ustawy jest dzietność, to raczej powinna zmierzać do podniesienia możliwości, tych którzy dzieci jeszcze nie mają lub mają mało dzieci, bo oni dają większe szanse na powołanie kolejnego obywatela niż rodzina wielodzietna. Tych pieniędzy nie powinno się dawać tym, którzy już mają dzieci, ale dopiero na KAŻDE dziecko urodzone po wejściu w życie ustawy. W dodatku nie powinno to być w formie pomocy pieniężnej tylko w formie bonów do wykorzystania na towary dziecięce, bo przecież ma to pomoc na dzieci a nie np. na bibeloty dla dorosłych.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane