statystyki

Kiedy sprzedający, który skorygował zawyżoną ulgę, będzie zobowiązany do wpłaty na PFRON

11.12.2015, 16:00
niepełnosprawni, praca, pracownik

Należy jednak pamiętać, że wpłata będzie dokonywana w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym informacja o uldze została wystawionaźródło: ShutterStock

Czy sprzedający, który skorygował zawyżoną ulgę, będzie od 1 lipca 2016 r. zobowiązany do wpłaty na PFRON?

Reklama


To zależy od tego, kiedy dokona korekty. Zgodnie z art. 22b ust. 1 pkt 4 u.r.o.n. wpłata byłaby równa trzykrotności kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy prawidłowo obliczoną a zawyżoną kwotą obniżenia, nie wyższa jednak niż 30 proc. kwoty obniżenia wykazanej w wadliwej informacji. Należy jednak pamiętać, że wpłata będzie dokonywana w terminie do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym informacja o uldze została wystawiona, jeśli do tego czasu nieprawidłowości zostaną ujawnione w wyniku kontroli, o której mowa w art. 22a u.r.o.n., lub czynności sprawdzającej, o której mowa w art. 272 ordynacji podatkowej (ustawy z 29 sierpnia 1997 r.; t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613). Jeżeli przed kontrolą sprzedający dokona stosownej korekty, to nie dojdzie do ujawnienia błędu, a w konsekwencji nie powstanie obowiązek wpłaty z tego tytułu.


Pozostało jeszcze 6% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam już kod SMS
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane