statystyki

Jak dostać 500 zł na dziecko od 2016 roku. Krok po kroku

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki28.10.2015, 09:10; Aktualizacja: 21.03.2016, 10:39
Dziecko, pieniądze

Dodatki nie dla wszystkich dzieciźródło: ShutterStock

Comiesięczne wypłaty po 500 zł na pociechę już w przyszłym roku zakłada projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Rozebraliśmy go na czynniki pierwsze.

Reklama


Reklama


Kiedy pierwsze wypłaty? W kwietniu przyszłego roku – tak przynajmniej zakłada projekt, bo politycy PiS nieco gubią się w datach. W myśl projektu sama ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia, ale jego autorzy chcą dać trochę czasu administracji na dostosowanie się do wykonania nowego zadania. Nie oznacza to jednak, że rodziny byłyby pozbawione dodatków za styczeń, luty i marzec – zostałyby im one wypłacone w kwietniu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zarejestruj się i uzyskaj darmowy dostęp do artykułów na temat programu "Rodzina 500+"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

Komentarze (661)

  • mimi(2015-11-18 14:46) Zgłoś naruszenie 28192

    Heh jestem patologią bo mam 3 dzieci ! I w dodatku bardzo szczęśliwą patologią!
    Mój syn zapytał mnie dlaczego mamo mówi się , że jak ktoś ma 3 lub 4 dzieci albo więcej to jest z rodziny patologicznej to my jesteśmy z patologii? I franka rodzice lekarze tez ?
    Heh jakie to przykre...,że paniusie z jednym dzieckiem to nie patologia. A my z 3 i więcej zaliczamy się do patologii

    Pokaż odpowiedzi (23)Odpowiedz
  • pprzem26(2015-11-09 22:24) Zgłoś naruszenie 23952

    Uwierz mi, że potrzeby rodziców z pięciorgiem dzieci (niezwiązane z dziećmi) są znikome np. mój mąż ma jedne spodnie robocze i jedne wyjazdowe a buty nosimy tak długo aż się rozpadną, kredytów nie dostaniemy bo nie mamy zdolności kredytowej. Tak więc trzeba trochę powychowywać kilkoro dzieci żeby móc zabierać głos i jak większość rodziców jedynaków wyzywać nas od patologii, bo po latach odmawiania sobie wszystkiego na rzecz dzieci przeczytać, że rodziny wielodzietne to patologia to po prostu przykre.

    Pokaż odpowiedzi (8)Odpowiedz
  • Mistrzunadmistrzami(2016-01-01 14:02) Zgłoś naruszenie 225313

    No i zacznie się hodowanie dzieciaków dla kasy a najbardziej ucierpią na tym właśnie dzieci bo pieniądze na pewno nie będą przeznaczane na nie. Ta ustawa to krok w stronę większej patologi. Brawo!

    Pokaż odpowiedzi (24)Odpowiedz
  • bbb(2015-10-28 14:41) Zgłoś naruszenie 20560

    Jestem samotną matką z jednym dzieckiem. Płaca netto 1900 zł.
    W oczach nowego rządu jestem zbyt zamożna aby dostać dodatek.
    Nie to że się skarżę bo jestem w miarę zdrowa i zaradna (dorabiam na czarno - bo brakuje mi pieniędzy na podstawowe rzeczy a jestem zbyt zamożna żeby liczyć na socjal od państwa).
    Kolejny raz czuje się przez nasze państwo (przepraszam za wyrażenie) "olana"
    Polityka prorodzinna - znowu mnie nie dotyczy.

    Pokaż odpowiedzi (21)Odpowiedz
  • asia(2015-10-28 15:44) Zgłoś naruszenie 19889

    Syn ma 19 lat i się uczy, drugi 13 lat. To ja jestem uprawniona do dodatku czy nie? Wskutek tego mataczenia , mówiąc żartem sama już nie wiem , czy jestem matką jednego dziecka czy dwóch?! Czy ten młodszy ma nic nie dostać , bo nie z jego winy ma starszego brata? Absurd!

    Pokaż odpowiedzi (15)Odpowiedz
  • W(2015-10-28 17:52) Zgłoś naruszenie 15251

    Czyli jak zwykle osoba samotnie wychowująca dziecko mająca trochę ponad najniższą płacę w tym kraju się nie liczy

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • julita(2015-11-19 13:05) Zgłoś naruszenie 15036

    rozumie pomoc rodzicom i dzieci ale denerwuje mnie taki fakt ze matka majac 5 dzieci kazde z kim innym kture te dzieci wychowuje dziadkowie i ona bezrobota zyje tylko z alimentow majac 38 lat nigdy nie pracowala dostanie 2 tys z gminy i 2.5tys alimentow ma w sumie 4.5tys a mnie dochod przekracza 21zl i nie mam nawet rodzinnego mnie poprostu szlag trafia

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Mama(2015-11-05 23:27) Zgłoś naruszenie 11891

    Obietnice były na KAŻDE dziecko !! a teraz dzielą to dostanie a to nie ...
    A jeżeli chodzi o głosowanie to nie byłam i nie pójdę bo nie mana kogo i na co głosować. Jak widać!!! Ta cała akcja z wyborami to gorzej jak na targu. Żenada...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • JERRY M(2015-10-28 16:33) Zgłoś naruszenie 11856

    Sprawa jest banalnie prosta. Aby zdobyć te pięć stówek już dawno trzeba się było wziąć do konkretnej "roboty" a nie siedzieć przed komputrem i stukać w jego klawiature.

    Odpowiedz
  • OLA(2015-10-28 15:18) Zgłoś naruszenie 11345

    Jest to projekt skierowany dla osób gdzie jeden z rodziców siedzi za granicą i pracuje i ma status bezrobotnego a drugi nie pracuje i siedzi w polsce pilnując dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • obywatel RP(2015-10-30 14:33) Zgłoś naruszenie 10449

    1) Za studia musiałem sobie zapłacić, bo rodziców nie było stać na nie i wziąłem kredyt studencki, który następnie spłaciłem pracując. 2) Nie skorzystałem z programu rodzina na swoim, bo mieszkanie musieliśmy kupić z narzeczoną (obecnie żoną) jeszcze przed ślubem - poza tym niezłą paranoją rodem z filmów Barei jest wstępowanie w związek małżeński tylko dla dofinansowania. 3) Dzieci nie mamy, bo choć razem pracujemy, to spłacając raty kredytu hipotecznego nas na nie nie stać (nie uznajemy chowu, tylko wychowywanie dzieci), więc i na ten prezent od państwa się nie załapię. ALE ZA TO Z MOICH PODATKÓW: 1) cudze dzieci dostaną po 500 zł, 2) Inni, którzy hajtnęli się dla dopłaty do kredytu dostaną 50-80 tys. zł, 3) dzieci majętnych rodziców za friko studiują sobie po 2 kierunki. Niech mi ktoś wytłumaczy - gdzie tu jest konstytucyjna równość i należne prawa???

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • mariusz(2015-12-01 17:37) Zgłoś naruszenie 8557

    jeśli pierwsze dziecko jest pełnoletnie a drugie nie, to czy dodatek 500 się należy?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Beata(2015-11-24 18:42) Zgłoś naruszenie 7534

    POWINNI BRAC POD UWAGE ,ZE DZIECKO SIE UCZY I MA 18LAT TAK JAK W ZASIŁKACH RODZINNYCH DO 21LAT A JAK JEST DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE TO DO 24LAT!SKORZYSTAJĄ TYLKO CI CO MAJA MAŁE DZIECI

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • annnntoska(2015-11-16 19:58) Zgłoś naruszenie 6831

    Może niech państwo leniwych chłopów pasożytów zmusi do roboty. Bo jak dostaną taka kasę mając kilka dzieci to juz wogole dupy nie rusza... A wiadomo gdzie najwięcej jej pójdzie i gdzie największy przyrost będzie...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • samotna matka(2015-11-05 16:02) Zgłoś naruszenie 6616

    jestem matka samotnie wychowujaca mieszkm w dziurze ze dwa domy w polu nie ma szans na stala prace utrzymuje sie z rodzinnego i tego co uda mi sie dorobic czyli gnuj chodze wywalac u gospodarzy i inne prace rolnicze jestem wdzieczna tym rolnikom którzy pozwalaja kobiecie czyli mi robic wszystko wiedz nie jestem ta biedota co siedzi i nic nie robi nie pale nie pije i ciesze sie z tego ze mam dzielne dzieci w tej biedocie co zyje i chciala bym sie wyprowadzic z tad i pracowac normalnie te dodatki napewno mi w tym pomoga bende mogła zmienic cos w swoim zyciu. i bende mogła isc do fryzjera bo nigdy nie bylam kupic ładna sukienke bo żadnej niemam i wymarzone buty tylko czy bende umiala chodzic w nich poprostu czuc sie kobietą. ze wszystkiego rezugnuje by dzieci mialy.

    Pokaż odpowiedzi (9)Odpowiedz
  • babcia(2015-10-30 16:31) Zgłoś naruszenie 63111

    rozwiesc sie I udawac samotna matke.Nad takimi wszyscy placza

    Pokaż odpowiedzi (14)Odpowiedz
  • Guńka(2015-11-05 11:51) Zgłoś naruszenie 5872

    Bo to państwo dla złodziei i kombinatorów. Nie rozumiem dlaczego każde dziecko nie dostanie po 500zł. A to że na 3 osoby mam 35000 to znaczy że jestem bogata??? A odlicz od tego czynsz 750 zł i wszystkie opłaty...faktycznie dużo zostaje!!!
    Pracujemy z mężem aby wiązać koniec z końcem po 12 godzin. Dziecko siedzi od rana do wieczora na świetlicy...ale kasę mają zebrać tylko pierdoły i nieudacznicy siedzący w domach. Nieszczęśliwe matki które tylko patrzą i szukają co im sie należy i Ci co na lewo pracują!!
    CHORE!!!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • Tosca(2015-10-30 16:33) Zgłoś naruszenie 5741

    A co z osobami, które pobierają zasiłek na dzieci za granicą np w Niemczech czy Anglii?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • hania(2016-02-21 14:02) Zgłoś naruszenie 5221

    jedynak to nie KAZDE DZIECKO " NIESPRAWIDLIWE to500zl

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zoska z Kalisza(2016-02-14 10:35) Zgłoś naruszenie 5211

    Gdzie tu sprawiedliwość? Powinno być mniej ii dla wszystkich .

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz