statystyki

Jak dostać 500 zł na dziecko od 2016 roku. Krok po kroku

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki28.10.2015, 09:10; Aktualizacja: 21.03.2016, 10:39
Dziecko, pieniądze

Dodatki nie dla wszystkich dzieciźródło: ShutterStock

Comiesięczne wypłaty po 500 zł na pociechę już w przyszłym roku zakłada projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Rozebraliśmy go na czynniki pierwsze.

Reklama


Reklama


Kiedy pierwsze wypłaty? W kwietniu przyszłego roku – tak przynajmniej zakłada projekt, bo politycy PiS nieco gubią się w datach. W myśl projektu sama ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia, ale jego autorzy chcą dać trochę czasu administracji na dostosowanie się do wykonania nowego zadania. Nie oznacza to jednak, że rodziny byłyby pozbawione dodatków za styczeń, luty i marzec – zostałyby im one wypłacone w kwietniu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zarejestruj się i uzyskaj darmowy dostęp do artykułów na temat programu "Rodzina 500+"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

  • Zoska z Kalisza(2016-02-14 10:35) Odpowiedz 5211

    Gdzie tu sprawiedliwość? Powinno być mniej ii dla wszystkich .

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • hania(2016-02-21 14:02) Odpowiedz 5121

    jedynak to nie KAZDE DZIECKO " NIESPRAWIDLIWE to500zl

  • Antypis(2016-02-16 10:15) Odpowiedz 4360

    Zagłosujemy przeciwko pisowi i skończy się ten cyrk.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • zuza(2016-02-01 08:02) Odpowiedz 2711

    zaraz dochód 800zł brutto czy netto

  • jan(2015-12-28 10:00) Odpowiedz 144

    Dzieci adoptowane nie sa brane po uwage ,a,powinni otrzymywać każde po te 500zł.PANSTWO na tym zyska.można zlikwidowac domy dzicka.

  • papss(2015-10-28 13:17) Odpowiedz 83

    Do aaa: nie dziwię się, że pis wygrał jak takie tumany jak ty bez umiejętności czytania mają prawa wyborcze.

  • emka(2015-12-25 16:08) Odpowiedz 51

    ja rozumiem wszystkie żale które tu wypisujecie, bo ja tez pewne mam. ale jakbyście tak jak ja wynieśli się z dużego miasta na prowincje i nagle z różnych powodów nie moglibyście znaleźć żadnej, ale to naprawdę żadnej pracy i nie mieli na kogo liczyć, bo na opiekunkę brak kasy(i trochę strach) a rodzina daleko no i tez nie pomoże, to byście może znaleźli w sobie trochę wyobraźni żeby popatrzeć na to wszystko z innej perspektywy. jestem mamą 2ki dzieci (maluchy). pracy nie mam bo w okolicy w ogóle ciężko z pracą. dodatków nie dostaję bo nie mam tu meldunku a tam gdzie mam to jest tak daleko, że nie dam rady z maluchami jeździć, żeby w razie wezwania do urzędu móc się zgłosić od tak. nie mam nawet 1zł od skarbu państwa i jeśli przynajmniej te 500zł jakimś cudem bym dostała, to będę szcześliwa, chociaż powiem bardzo brutalnie i szczerze, że te dodatki to głupi pomysł, chociaż ideę rozumiem, jednak jako mama wolałabym zdecydowanie po prostu móc mieć jakąś pracę i sobie te 500zł zarobić i nie mieć doła i czuć się zerem bo mąż musi zarabiać na mnie a ja przecież mam ręce i nogi...no i co?nie lepiej by było po prostu wymyśleć jakieś zajęcie( nie poniżające ) dla mam? żłobek i przedszkole złotówki wcale nie kosztują, wakacji i nawet nowych butów często nie mogę sobie kupić. od 4 lat kupuję w lumpach i jak widzę sklepy jak h&m którego bardzo lubię to chce mi się ryczeć że za drogo. wy też tak macie? nie? no...to cicho tam i cieszcie się z tego co macie. ja nie mam nic. nie mogę adoptować siostrzenicy bo nie mam własnego mieszkania. gdyby mężowi się coś stało to od razu lądujemy na ulicy, bo od 13lat wynajmujemy mieszkanie. święta są...gdyby nie kuzyni moi to świąt by nie było. taka prawda. w ciągu 4 lat zęby mi poszły-na dentystę brak a szczerbata nie pójdę do pracy. z resztą nawet gdyby to w okolicy najbliższych 30km nikt nie szuka nikogo na pół etatu a ja przy maluchach na więcej nie mogę. Nawet do UP nie mogę pójść, bo nie zameldowana tu nie mogę skorzystać z niczego. MOPS?...próbowaliście przejść biurokrację? fantazja!haha! pozdrawiam wszystkich co tak jak ja kwalifikują się do choroby typu depresja i marzą o pracy za granicą ale nie mogą...no bo kto zostanie z dziećmi? no nikt..i tak z dobrze zarabiającej młodej karierowiczki wylądowałam na zadupiu i nie mam nic. wesołych świąt

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • gsags(2015-11-23 12:39) Odpowiedz 31

    asdgasg

  • Artek(2016-03-15 12:18) Odpowiedz 30

    Witam pracuje w Holandii jestem tam zameldowany na stałe od 2012 roku posiadam tam mieszkanie które dostałem od miasta. Moja partnerka z 2 dzieci mieszka w Polsce pobiera dodatek i zasiłek rodzinny w Holandii. Dodatku na 2 dzieci ma 63 euro na miesiąc . To wychodzi na to że lepiej zrezygnować i brać w PL, bo jest 500 zł. Dodam tylko że nie mamy ślubu . A ja odwiedzam dzieci 3/4 tygodnie w roku. Równie dobrze może być jako samotna matka?

  • mortfin kujhil(2016-01-17 18:13) Odpowiedz 25

    ja jestem bardzo zadowolona z tuh piętsu set złotyh

  • bbbb(2015-12-28 11:39) Odpowiedz 21

    Dziecko które w lutym 2016 kończy 17 lat tez nie dostanie.Skoro wyrównania będą od stycznia to coś jest nie tak .Dlaczego mają stracić rok dodatku.Gdyby wnioski przyjmowali w styczniu to by dostalo bo wtedy nie mialo 17 lat to czysta kpina.Skoro należy sie do 18 lat

  • mieszkamwpolsce(2016-01-09 08:12) Odpowiedz 21

    Gdybyśmy z mężem czekali na to co da nam tzw.państwo ,to nie miałabym mojej wspaniałej rodziny-ośmioro dzieci.Ominęły mnie roczne macierzyńskie, teraz przez krótki czas może skorzystam na ostatnie niepełnoletnie dzieci z pomocy 500+,już od paru lat nie korzystamy z zasiłków rodzinnych.A życie toczy się dalej...Mam nadzieję,że przynajmniej przez pewien czas rodziny będą miały na co dzień trochę lżej.A przede wszystkim należy tworzyć miejsca pracy dla młodych ludzi i wreszcie docenić normalne rodziny, które chcą mieć więcej dzieci.Chcę dodać,że mam wyższe wykształcenie , a mój mąż ma doktorat .

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Marcccci(2016-03-01 06:40) Odpowiedz 20

    Jedno jest pewne ,zobaczymy jak to wszystko bedzie sie odbywalo w praktyce...

  • ars(2015-10-28 13:42) Odpowiedz 10

    Czytając pytania ludzi pod tekstem zadaje sobie pytanie czy w szkole uczyli czytać ze zrozumieniem. To jest żenujące

  • Tośka(2016-01-15 00:19) Odpowiedz 11

    czy dziecku przysługuje dodatek jesli rodzice nie zyja ze soba i nie sa po rozwodzie bo jedno mieszka za granica i nie ma kontaktu co wtedy?

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • czarnula(2016-01-04 14:57) Odpowiedz 10

    mam pytanie. nie mam slubu a dziecko ma nazwisko ojca czy mi przysługuje te 500 zł proszę o odpowiedz

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • BEATA(2016-02-14 02:07) Odpowiedz 10

    Scaalia ty szmato uważaj na to co piszesz i nie obrazaj mojego jedynaka.patologia to z ciebie skoro piszesz tak o jedynakach a matka z trójką dzieci nie jest patologia za to ty jak najbardziej Mimi a ty sie nie przejmuj jak ludzie nazywają wielodzietne rodziny bo ja też bardzo bym chciała jeszcze dzidziusia ale jakoś nie moge sie zdecydować bo boje sie że za stara jestem a mam juz 34lata niestety

  • mama(2016-01-10 12:10) Odpowiedz 11

    czy dziecko pozamalzenskie tez dostanie 500 zl

    Pokaż odpowiedzi (3)
  • ela(2016-02-01 15:31) Odpowiedz 10

    to jest tylko do nierobów oni i tak tych dzieci nie wyksztalca paranoja

  • an(2016-02-12 21:33) Odpowiedz 10

    partner mojej córki ma dwoje dorosłych dzieci i z córką ma jeszcze jedno . Czy to dziecko dostanie 500zł?