statystyki

Jak dostać 500 zł na dziecko od 2016 roku. Krok po kroku

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki28.10.2015, 09:10; Aktualizacja: 21.03.2016, 10:39
Dziecko, pieniądze

Dodatki nie dla wszystkich dzieciźródło: ShutterStock

Comiesięczne wypłaty po 500 zł na pociechę już w przyszłym roku zakłada projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Rozebraliśmy go na czynniki pierwsze.

reklama


reklama


Kiedy pierwsze wypłaty? W kwietniu przyszłego roku – tak przynajmniej zakłada projekt, bo politycy PiS nieco gubią się w datach. W myśl projektu sama ustawa miałaby wejść w życie 1 stycznia, ale jego autorzy chcą dać trochę czasu administracji na dostosowanie się do wykonania nowego zadania. Nie oznacza to jednak, że rodziny byłyby pozbawione dodatków za styczeń, luty i marzec – zostałyby im one wypłacone w kwietniu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zarejestruj się i uzyskaj darmowy dostęp do artykułów na temat programu "Rodzina 500+"

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Polecane

  • JERRY M(2015-10-28 16:33) Odpowiedz 11855

    Sprawa jest banalnie prosta. Aby zdobyć te pięć stówek już dawno trzeba się było wziąć do konkretnej "roboty" a nie siedzieć przed komputrem i stukać w jego klawiature.

  • Beata(2015-11-24 18:42) Odpowiedz 7434

    POWINNI BRAC POD UWAGE ,ZE DZIECKO SIE UCZY I MA 18LAT TAK JAK W ZASIŁKACH RODZINNYCH DO 21LAT A JAK JEST DZIECKO NIEPEŁNOSPRAWNE TO DO 24LAT!SKORZYSTAJĄ TYLKO CI CO MAJA MAŁE DZIECI

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • babcia(2015-10-30 16:31) Odpowiedz 63106

    rozwiesc sie I udawac samotna matke.Nad takimi wszyscy placza

    Pokaż odpowiedzi (7)
  • Zoska z Kalisza(2016-02-14 10:35) Odpowiedz 4610

    Gdzie tu sprawiedliwość? Powinno być mniej ii dla wszystkich .

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • tom(2016-01-05 20:19) Odpowiedz 4618

    Nie martwcie się to nie potrwa długo jak zobaczą ile to kosztuje to zaraz zabiorą bo budżet tego nie wytrzyma a ze swoich kieszeni nie dadzą

  • hania(2016-02-21 14:02) Odpowiedz 4518

    jedynak to nie KAZDE DZIECKO " NIESPRAWIDLIWE to500zl

  • Antypis(2016-02-16 10:15) Odpowiedz 4053

    Zagłosujemy przeciwko pisowi i skończy się ten cyrk.

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • rafał(2015-12-30 14:38) Odpowiedz 2617

    ludzie nienazekajcie ze macie po 4,5 dzieci i nieliczcie na to 500 zł ,poprostu trzeba sie zastanowyc czy bede miał tym dzieciom dac co jesc przed ich poczeciem anie robic dzieci bez opamietania a teraz domagac sie od panstwa pieniedzy dla rodzica czy jedno czy piecioro to dziecko a dla zadu jedno to nie dziecko kpina jakas

  • zuza(2016-02-01 08:02) Odpowiedz 227

    zaraz dochód 800zł brutto czy netto

  • monoczer(2016-02-16 18:18) Odpowiedz 143

    cieszę sie z tych 500 zł, mamy 2 dzieci to dostaniemy. Chociaż uważam, że powinno być coś na 1 dziecko też. Np 200 zł na 1 dziecko, 400 zł na drugie, 600 na trzecie itd - by faktycznie zachęcać do wielodzietności. Ludzie boją się mieć dzieci.

  • jan(2015-12-28 10:00) Odpowiedz 134

    Dzieci adoptowane nie sa brane po uwage ,a,powinni otrzymywać każde po te 500zł.PANSTWO na tym zyska.można zlikwidowac domy dzicka.

  • ...polska matka...(2016-03-12 23:01) Odpowiedz 85

    Mam 800,52 gr na osobę czyli jestem bogata bo według pis kasę na dziecko dostanie moja sąsiadka która ma 2500 na osobę Brawo Pis za miesiąc wyjeżdżam z Polski

  • Iza(2016-01-04 14:29) Odpowiedz 81

    A ja się pytam dlaczego do 18-tego roku życia?! Czy dzieci ,które mam na studiach już mnie nie kosztują? Kosztują tylko dzieci przed 18 rokiem życia? PARANOJA!

  • papss(2015-10-28 13:17) Odpowiedz 60

    Do aaa: nie dziwię się, że pis wygrał jak takie tumany jak ty bez umiejętności czytania mają prawa wyborcze.

  • emka(2015-12-25 16:08) Odpowiedz 50

    ja rozumiem wszystkie żale które tu wypisujecie, bo ja tez pewne mam. ale jakbyście tak jak ja wynieśli się z dużego miasta na prowincje i nagle z różnych powodów nie moglibyście znaleźć żadnej, ale to naprawdę żadnej pracy i nie mieli na kogo liczyć, bo na opiekunkę brak kasy(i trochę strach) a rodzina daleko no i tez nie pomoże, to byście może znaleźli w sobie trochę wyobraźni żeby popatrzeć na to wszystko z innej perspektywy. jestem mamą 2ki dzieci (maluchy). pracy nie mam bo w okolicy w ogóle ciężko z pracą. dodatków nie dostaję bo nie mam tu meldunku a tam gdzie mam to jest tak daleko, że nie dam rady z maluchami jeździć, żeby w razie wezwania do urzędu móc się zgłosić od tak. nie mam nawet 1zł od skarbu państwa i jeśli przynajmniej te 500zł jakimś cudem bym dostała, to będę szcześliwa, chociaż powiem bardzo brutalnie i szczerze, że te dodatki to głupi pomysł, chociaż ideę rozumiem, jednak jako mama wolałabym zdecydowanie po prostu móc mieć jakąś pracę i sobie te 500zł zarobić i nie mieć doła i czuć się zerem bo mąż musi zarabiać na mnie a ja przecież mam ręce i nogi...no i co?nie lepiej by było po prostu wymyśleć jakieś zajęcie( nie poniżające ) dla mam? żłobek i przedszkole złotówki wcale nie kosztują, wakacji i nawet nowych butów często nie mogę sobie kupić. od 4 lat kupuję w lumpach i jak widzę sklepy jak h&m którego bardzo lubię to chce mi się ryczeć że za drogo. wy też tak macie? nie? no...to cicho tam i cieszcie się z tego co macie. ja nie mam nic. nie mogę adoptować siostrzenicy bo nie mam własnego mieszkania. gdyby mężowi się coś stało to od razu lądujemy na ulicy, bo od 13lat wynajmujemy mieszkanie. święta są...gdyby nie kuzyni moi to świąt by nie było. taka prawda. w ciągu 4 lat zęby mi poszły-na dentystę brak a szczerbata nie pójdę do pracy. z resztą nawet gdyby to w okolicy najbliższych 30km nikt nie szuka nikogo na pół etatu a ja przy maluchach na więcej nie mogę. Nawet do UP nie mogę pójść, bo nie zameldowana tu nie mogę skorzystać z niczego. MOPS?...próbowaliście przejść biurokrację? fantazja!haha! pozdrawiam wszystkich co tak jak ja kwalifikują się do choroby typu depresja i marzą o pracy za granicą ale nie mogą...no bo kto zostanie z dziećmi? no nikt..i tak z dobrze zarabiającej młodej karierowiczki wylądowałam na zadupiu i nie mam nic. wesołych świąt

    Pokaż odpowiedzi (2)
  • mieszkamwpolsce(2016-01-09 08:12) Odpowiedz 21

    Gdybyśmy z mężem czekali na to co da nam tzw.państwo ,to nie miałabym mojej wspaniałej rodziny-ośmioro dzieci.Ominęły mnie roczne macierzyńskie, teraz przez krótki czas może skorzystam na ostatnie niepełnoletnie dzieci z pomocy 500+,już od paru lat nie korzystamy z zasiłków rodzinnych.A życie toczy się dalej...Mam nadzieję,że przynajmniej przez pewien czas rodziny będą miały na co dzień trochę lżej.A przede wszystkim należy tworzyć miejsca pracy dla młodych ludzi i wreszcie docenić normalne rodziny, które chcą mieć więcej dzieci.Chcę dodać,że mam wyższe wykształcenie , a mój mąż ma doktorat .

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Artek(2016-03-15 12:18) Odpowiedz 20

    Witam pracuje w Holandii jestem tam zameldowany na stałe od 2012 roku posiadam tam mieszkanie które dostałem od miasta. Moja partnerka z 2 dzieci mieszka w Polsce pobiera dodatek i zasiłek rodzinny w Holandii. Dodatku na 2 dzieci ma 63 euro na miesiąc . To wychodzi na to że lepiej zrezygnować i brać w PL, bo jest 500 zł. Dodam tylko że nie mamy ślubu . A ja odwiedzam dzieci 3/4 tygodnie w roku. Równie dobrze może być jako samotna matka?

  • fzgut(2016-02-08 16:41) Odpowiedz 21

    To jest jakis kabaret bogaci dostana , obcokrajowcy i wszyscy inni ale moje dziecko juz nie bo ku...limit!!!! To po co pracowac!??? Pojde na zasilek niech mi panstwo daje!!!oszusci!!!! Na kazde dziecko!!!! Przypominam kampanie!!!!!

  • Tina(2015-11-21 18:03) Odpowiedz 20

    Jak można płacić zasiłek bo tym jest owe 500 zł komuś kto zarabia 25000 zł miesięcznie, a tak to będzie wyglądało. Mało tego to są ludzie którzy już te dzieci mają więc ten zasiłek ich nie skłoni żeby mieć więcej dzieci, ponieważ już ich więcej nie chcą. Kryterium dochodowe jest konieczne, bez przesady nie za niskie ale musi być.

    Pokaż odpowiedzi (1)
  • Marcccci(2016-03-01 06:40) Odpowiedz 20

    Jedno jest pewne ,zobaczymy jak to wszystko bedzie sie odbywalo w praktyce...