statystyki

Premier zapowiada wyższe świadczenia pielęgnacyjne - najniższa kwota wzrośnie o 200 złotych

12.03.2013, 16:30; Aktualizacja: 13.03.2013, 11:34
  • Wyślij
  • Drukuj
Premier Donald Tusk

Premier Donald Tuskźródło: newspix.pl

Świadczenie pielęgnacyjne - wyższe, ale nie dla wszystkich. Premier zapowiedział zmiany w wysokości i sposobie przyznawania pomocy finansowej.





Donald Tusk mówił, że od kwietnia najniższa kwota świadczenie pielęgnacyjnego wzrośnie od 620 do 820 złotych. Większe zmiany czekają beneficjentów tych świadczeń od przyszłego roku.

Rząd pracuje nad tym, by od stycznia przez 5 lat jego kwota rosła do wysokości płacy minimalnej, która obecnie wynosi 1600 złotych. Stosowne zmiany w przepisach mają być wypracowane do końca tego roku.

Premier zastrzegł jednak, że państwo będzie bardziej przyglądać się tym, którzy zasiłek otrzymają. Chodzi o to, by trafiał on do osób, które naprawdę tego potrzebują - czyli tych, którzy opiekując się niepełnosprawnymi, rzeczywiście nie mogą w tym czasie podjąć pracy zarobkowej.




  • Wyślij
  • Drukuj
Źródło:IAR
czytaj więcej w e-DGPczytaj więcej w e-DGP

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Komentarze: 44

  • 1: Ocalały z watahy z IP: 89.79.95.* (2013-03-12 16:55)

    A jak to jest, gdy na ministerialne stanowisko powołano pana Sienkiewicza to pan premier i wszystkie media roztrząsały historię przodków pana ministra w tym słynnego pradziadka który tak wspaniale pisał ku pokrzepieniu serc, ale jednocześnie pytanie o przodków pana premiera jest tak wielkim nietaktem? Ja bardzo chciałbym wiedzieć co porabiał i w jakim mundurze służył dziadek Pana Tuska w czasie gdy zdobywano Pocztę Polską w jego rodzinnym Gdańsku? Chciałbym wiedzieć, czy kwiaty składane przez pana premiera w w rocznice ataku na Pocztę Polską w Gdańsku pan premier składa obrońcom czy też zdobywcom?

  • 2: lawyer z IP: 85.193.199.* (2013-03-12 17:04)

    kolejne prymitywy pracują w tej gazecie. tutaj chyba chodzi o świadczenie pielęgnacyjne a nie zasiłek pielęgnacyjny, który nie jest od 9 lat waloryzowany

  • 3: Green z IP: 89.79.114.* (2013-03-12 17:05)

    Wyższe zasiłki pielęgnacyjne o 200 zł a Pani Mucha przyznała 1.300.000
    dla dwóch osób za tzw. "EURO" ,które okazało się totalną klapą inwestycyjną (drogi,baseny jako stadiony) i finansową.
    Jeszcze 2,5 roku tego rządu , a ryżu kudła już myśli o następnym przekręcie wyborczym dla siebie? (Straszenie wyborców PiS-em i innymi partiami)

  • 4: adam z IP: 77.255.250.* (2013-03-12 17:17)

    To on i wszyscy jego pooddawali milionowe premie i nagrody,czy to pieniądze z 4 mln emerytów 2012r i 640 mln z 2013r ?

  • 5: Green z IP: 89.79.114.* (2013-03-12 17:22)

    Oto cel rzadów Tuska i PO:
    Chleba i igrzysk (łac. panem et circenses) – okrzyk autorstwa starorzymskiego poety Juwenalisa, który wznosiło rzymskie pospólstwo, domagając się pożywienia i rozrywek.

    Postulaty te były realizowane, między innymi poprzez igrzyska gladiatorów, podczas których rzucano w tłum monety, czy organizowanie publicznych uczt dla tysięcy osób. Bywało też, że rozdawano chleb, zboże czy pieniądze pojedynczym osobom (w okresie cesarstwa przeznaczano w ten sposób na jedną osobę stałą kwotę; w I w. wynosiła ona 75 denarów); liczba obdarowywanych w ten sposób za rządów cesarza Oktawiana Augusta wynosiła około dwieście tysięcy. Rozdawnictwo tego typu na wzór Rzymu było organizowane przez bogatych obywateli innych miast, a jego szczególną formą były fundusze alimentacyjne wypłacające zapomogi dla sierot.

    Celem rozdawnictw były nie tyle pobudki humanitarne czy łagodzenie napięć społecznych, a zdobycie popularności potrzebnej w działalności politycznej. Kontakty z ludem były dla cesarzy okazją do poznania panujących wśród niego nastrojów i możliwością wpływania na jego opinię.

    Do najhojniejszych donatorów należeli między innymi Sulla, Juliusz Cezar, Pompejusz czy Trajan (autor myśli: Lud rzymski można utrzymać w spokoju tylko rozdawnictwem zboża i igrzyskami).
    Może ktoś zna nazwiska dzisiejszych donatorów?

  • 6: GOSC z IP: 79.141.160.* (2013-03-12 17:57)

    Nie mogę patrzeć na ten ryj

  • 7: gość z IP: 79.141.160.* (2013-03-12 17:59)

    nie mogę patrzeć na ten ryj

  • 8: EWA z IP: 46.238.234.* (2013-03-12 18:08)

    TO NIE JEST ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY TYLKO ŚWIADCZENIE PIELĘGNACYJNE,GDYŻ ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY NA NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECKO WYNOSI 153 ZŁ.KTÓRY NIE BYŁ PODWYŻSZONY OD 1998 R.

  • 9: zosia z IP: 83.22.73.* (2013-03-12 18:13)

    Premier zapowiada że chce wprowadzić instytucję "odpowiedzialności zbiorowej" za niezapłacone podatki

  • 10: BABULA z IP: 50.14.17.* (2013-03-12 18:15)

    DOPIERO TERAZ A KIEDY WPROWADZI TO W ZYCIE ?!!!

Dowiedz się więcej

Poradniki

Galerie