zaloguj się do e-DGP
statystyki

Nauczyciel na bezpłatnym urlopie bez dodatku mieszkaniowego

skomentuj

Nauczycielowi szkoły plastycznej czy rolniczej przebywającemu na urlopie bezpłatnym może nie przysługiwać dodatek mieszkaniowy.

Publikacja: 17 marca 2010, 09:25 Aktualizacja: 17 marca 2010, 09:27

Nauczyciele zatrudnieni na terenie wiejskim lub w mieście liczącym do 5 tys. mieszkańców mają prawo do dodatku wiejskiego i mieszkaniowego. Dodatki te mają jednak charakter świadczeń socjalnych i nie są składnikiem wynagrodzenia. Dlatego niektóre samorządy zastanawiają się, czy przysługują one na urlopie bezpłatnym. MEN wyjaśnia, że w przypadku szkół prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania tych dodatków określa organ prowadzący szkołę. Resort wskazuje też, że nauczycielom zatrudnionym w szkołach prowadzonych przez administrację rządową nie przysługuje dodatek mieszkaniowy w okresie korzystania z urlopu bezpłatnego. Stosunek pracy ulega wtedy czasowemu zawieszeniu. Pracodawca zostaje więc zwolniony z obowiązku wypłaty świadczeń związanych z pozostawaniem w zatrudnieniu, w tym dodatków socjalnych.

Komentarze: 5

  • 1: rysia z IP: 93.175.81.* (2010-03-17 10:21)

    to jeszcze takie dodatki mają? ... mieszkają w wypasionych willach i pobierają dodatek mieszkaniowy? ... szkoda słów:((((((((((

  • 2: filologini z IP: 83.11.170.* (2010-03-17 15:18)

    Ja nie mam i 99,9% moich znajomych nauczycieli nie ma, więc sie tak 'rysiu' nie podniecaj. A jeśli nie możesz tego zdzierżyć, to idź uczyć na wieś to moze taki dodatek otrzymasz.

  • 3: Alice z IP: 79.185.86.* (2010-03-17 18:54)

    Ja dodatku mieszkaniowego mam 10 złotych miesięcznie. Niech zabierają tą jałmużnę.

  • 4: :) z IP: 93.175.81.* (2010-03-17 23:23)

    filologini od świni...hehehe

  • 5: gucio z IP: 77.253.71.* (2010-03-22 06:57)

    Ludzie dojeżdżają do pracy po 30 km bez dodatku. Nauczyciel pracuje na wsi oddalonej od miejcsa zamieszkania 1 km i dostaje dodatkek. Bogaty kraj.

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter