Guza: Przywileje dla rodziców nie wystarczą, by przybyło dzieci

autor: Łukasz Guza20.12.2011, 07:50; Aktualizacja: 20.12.2011, 07:53

Wprowadzenie urlopów ojcowskich i wydłużenie macierzyńskich nie spowodowało baby boomu. Wręcz przeciwnie – liczba urodzeń w Polsce spada. Nie zmieni się to, jeśli młodzi będą pracować na tymczasowych kontraktach i nie otrzymają wsparcia w opiece nad dziećmi.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • Janeczek(2011-12-20 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Nie sztuka "narobić" dzieci, trzeba mieć warunki na ich utrzymanie i kształcenie. Gdyby nawet jakimś cuden w 2012 Polacy na weawanie
    tusk-biura wzbogacili się o dodatkowy milion bobasów, to trzeba najmniej 18 lat, by te bobasy wychować, nakarmić, ubierać i wykształcić. Jak już będą pełnoletni i wyksztalceni, to najmniej połowa ruszy w świat.
    Jest proste pytanie : po co czekać 18 lat na niepewny wynik ?
    Dziś dwa milony zrejestrowanych bezrobotnych , a drugie tyle nie zarejestrowanych można od zaraz zatrudnić, brać podatki, składki, powiękaszć PKB i konsumpcję wewnętrzną. No i jeszcze z milion za granicą tyra płacąc składki i podatki tym, którym bozia rozum i zdolności organizacyjne dała.

    Odpowiedz
  • Przyszlosc Europy nalezy do Afryki(2011-12-20 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Na temat zapasci demograficznej w Europie powiem tak:
    Przyszlosc Europy nalezy do Afryki. Od tego Europa nie ucieknie.

    W 2045 r. w Afryce bedzie mieszkac 2 mld osob / obecnie 1 mld ludzi/. Po kolejnych 40 latach Afryka moze liczyc 4 mld osob.

    Europa powinna juz teraz zaczac ksztalcic na szeroka skale dzieci i mlodziez afrykanska, a nie tylko realizowac razem z Chinami eksplotacje bogactw mineralnych.

    Odpowiedz
  • hitaczi(2011-12-20 10:52) Zgłoś naruszenie 00

    Jako świeżo upieczony tata potwierdzam. Co mi po 2 tygodniach urlopu i 1000zł becikowego skoro nie ma żłobków ani przedszkoli (te becikowe to akurat na jeden miesiąc żłobka)? Dla porównania w takiej Francji każde dziecko od 6 miesiąca życia ma miejsce w żłobku/przedszkolu - i tam dzietność przekracza 2 (i to wcale nie u imigrantów ale u rdzennych Francuzów). Pewnie, że to kosztuje. Ale skoro można lekką ręką wydawać 15 mld na złodziejski KRUS to można za 1/5 tego zapewnić takie warunki jak Francja.

    Odpowiedz
  • iso(2011-12-20 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    Problem demografii to problem także bogatych państw.Sprawy finansowo opiekuńcze to tylko jedna z przyczyn małej liczby urodzeń w Polsce są jeszcze inne cywilizacyjne.

    Odpowiedz
  • matka(2011-12-20 20:18) Zgłoś naruszenie 00

    Walczcie z bezrobociem,a nie zachęcacie do rozmnażania.

    Odpowiedz
  • stary kawaler(2011-12-20 21:24) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby ludzie nie grzeszyli, to by się dzieci nie rodziły!Taki religijny naród, a wszędzie tyle tego seksu! Tylko nie piszcie tu bzdetów typu: po ślubie to nie grzech,bo może właśnie wtedy to jest dopiero wielki grzech! Ej, dajcie sobie lepiej z tym spokój!...

    Odpowiedz
  • Pracownik(2011-12-20 23:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ten "artykuł", to stek bzdur. Niech państwo się odpieprzy od rodzin i rozmnażania. Niech państwo się odpieprzy od wynagrodzeń - podatek dochodowy. Niech państwo w ogóle odpieprzy się od gospodarki, religii, życia publicznego (oprócz stanowienia prawa i nadzoru nad nim) póki jeszcze może, bo już niedługo ludzie rozniosą władzę na strzępy!
    Tusk oczywiście nie dopuści do tego, aby było mniej urzędasów, niższe podatki, państwo mniej ingerowało w gospodarkę i życie publiczne, bo Aniela powiedziała "Nein, masz robić, co ci każę!"... Ale już niedługo...

    Odpowiedz
  • Druid(2011-12-20 23:36) Zgłoś naruszenie 00

    Warsiaffffka się wyludni

    Odpowiedz
  • krótka piłka(2011-12-21 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    Nie mamy z dziewczyną dzieci, bo nas nie stać. Oboje mamy wyższe wykształcenie, oboje ok. trzydziestki, elita narodu - ale na macierzyńskim nie płacą. Wtedy ja musiałbym sam utrzymywać trójcę. Nie zwiększymy zaludnienia. A co bidoki mają powiedzieć?

    Odpowiedz
  • @krótka piłka(2011-12-21 12:51) Zgłoś naruszenie 00

    Bidoki, proszę Pana, mają się dobrze, bo dostają kasę od państwa, które (tu szok) jest socjalistyczne i z definicji musi pomagać "biednym". Tylko, że pomagać musi mieć za co, więc pobiera mnóstwo podatków, sprawiając, że co raz więcej osób potrzebuje pieniędzy. Jaki z tego wniosek? III RP (Socjalistyczną poczwarę - województwo Unii) TRZEBA rozwalić i stworzyć Państwo Polskie, gdzie z obywateli nie będą pobierane ZŁODZIEJSKIE podatki i osoby zamożniejsze będą mogły pomagać biedniejszym. Państwo powinno mieć zakaz ingerowania w gospodarkę i życie osobiste obywateli!
    Czy naprawdę tak ciężkie jest myślenie wolnościowe? Aż taką miazgę z mózgu zrobiło te kilkadziesiąt lat komunizmu i socjalizmu? Naprawdę chcecie być niewolnikami ciułającymi każdy zarobiony grosz?

    Odpowiedz