Marczuk: Limitowany emeryt w szarej strefie

autor: Bartosz Marczuk24.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.09.2010, 09:29

Rząd chce od nowego roku znieść limity dorabiania dla rencistów. Będą mogli zarobić, ile chcą, bez groźby utraty świadczenia. Nie ma jednak zamiaru zlikwidować tych ograniczeń dla emerytów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (26)

  • donata(2010-09-24 09:08) Zgłoś naruszenie 00

    jedni pracują 15 lat tak jak Emeryt WP a inni mają staż ponad 35/40 lat i wciąż za mało??
    Czy n a tym polega sprawiedliwość???

    Odpowiedz
  • przenikliwa(2010-09-25 21:38) Zgłoś naruszenie 00

    Z tymdorabianiem dorent chodzi o to by rzad zobaczył, którzy renciści pracują więcej. Potem wezwanie do ZUS-u i błyskawicznie odbieraja rente , bo może pracowac. To nic, że przez miesiąc, czy 2 zarobił więcej, to znaczy że do pracy się nadaje i renty mieć nie powinien. 10 lat temu miwliśmy ponad 2.5 mln rencistów, dziś ok miliona . Dla Donka i tak za duzo...Nikt nie powie na głos,że leki najdroższe w Europie (ta Donaldowa Polska Solidarna), a rentyn najniższe, na poziomie mniejszym, niż 100 euro, ceny europejskie.

    Odpowiedz
  • xx(2010-09-25 21:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli rencista będzie pracował legalnie, to ZUS odbierze mu rentę. Projekt zmian rentowych to zamach na chorych ludzi i hańba naszego rządu.Państwo szkodzi społeczeństwu, które go wybrało!

    Odpowiedz
  • Grzegorz Płock(2010-09-25 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Tusk mówił,że emeryci,rencisty nie bedą blokowani przez ZUS w zakresie dorabiania i tak powinno być,a teraz dzielą rencista lepszy,emeryt gorszy,gdzie to chore państwo ucieka.Panie Palikot czekamy na Pana

    Odpowiedz
  • jerzy7731(2010-09-25 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Problem tkwi głównie w tym, że większość przepisów o których mowa ma charakter niekonstytucyjny i można je zaskarżać.

    Wszystkie te absurdy znikną całkowicie, gdy władze w końcu wprowadzą JEDNOLITY, POWSZECHNY, LINIOWY podatek ZUS dla wszystkich!?

    Obecny system przywilei, zakazów jest nie konstytucyjny i nie spraswiedliwy społecznie. Dlatego nie należy się dziwić, że tego typu problematyka budzi różnorakie emocje.

    Rozwiązanie problemu leży w gestii rzecznika praw obywatelskich, który przedewszystkim w materii przepisów dotyczących systemu ubezpieczeń społecznych winien zaincjować procesy legislacyjne odnośnie konstytucyjności poprzez zaskarżanie konkretnych przepisów w TK.

    Zatem ludziska jednoczmy się i naciskajmy na rzecznika praw obywatelskich poprzez pisanie konkretnych skarg!?

    Odpowiedz
  • ON7(2010-11-25 17:41) Zgłoś naruszenie 00

    Glodowe renty w Polsce,po wypadku stracilem noge i uszkodzono mi kregoslup,dali rente 700 zl,3 dzieci,mieszkanie komunalne,Koszt protezy przydatnej ,nie do trumny,lecz do zycia i pracy 7000zl/jej trwalosc/2lata/.Bez pracy,kosztem zmniejszenia dlugosci zycia nie mozna zyc i utrzymac rodziny. Co robic,moj odpowiednik a Angli dostaje 1000 euro renty i jakos wiaze koniec z koncem,u nas dzisiaj nie tylko nas glodza i nasze rodziny ale nie pozwalaja dorobic.juz dawno chcialem przekuc kule na bron tylko jak bez kul dotrzec pod kancelerie Premiera TUSKA.PLATFORMA nam ON obiecala zniesienie limitow dorabiania i widac dzisjaj ze chce z geby zrobic cholewe!!!

    Odpowiedz