Marczuk: Emerytury na kredyt, czyli jak powstaje iluzja bezpieczeństwa

autor: Bartosz Marczuk09.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 09.09.2010, 09:16

Rząd likwiduje Fundusz Rezerwy Demograficznej, który miał zabezpieczać wypłatę emerytur w przyszłości. Choć się do tego nie przyznaje, a nawet udaje, że wspiera go środkami z prywatyzacji

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (6)

  • Real 1953(2010-09-09 10:00) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety swiadczy to tylko o braku odpowiedzialności kolejnych ekip sprawujących władzę. To obłudnicy ,hipokryci i zwykli koniunkturaliści a w zasadzie można ich nazwać nawet oszustami.Za nic mają bezpieczeństwo i spokojną przyszłość państwa i narodu.
    Od dawna już o tym wiem i jestem rozczarowany. Żałuję też przy tym , że jak byłem młody i miałem przed sobą znaczny horyzont czasowy to nie wyjechałem z tego "dzikiego kraju" w inne miejsce świata gdzie szanuje się prawa nabyte , a zwykła uczciwość jest podstawowym fundamentem wszelkich działań władzy , i widać ją na porządku dziennym.
    Pozostałem , uczciwie pracuję , odprowadzam haracz do ZUS i żyję w tym "dzikim kraju" bez widoków na uczciwe zabezpieczenie emerytalne.Nic mnie już też nie dziwi , nawet zwykła nieuczciwość i brak odpowiedzialności rządu za przyszłość narodu i państwa.Gołym okiem widac , że Oni zawsze tylko myślą o doraźnych korzyściach dla siebie i swoich ugrupowań partyjnych.

    Odpowiedz
  • kat(2010-09-09 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Aż któregoś pięknego dnia "dziadki" obudzą się z ręką w nocniku. Rząd zawsze się wyżywi, jak mawiał Urban.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2010-09-09 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    NIc dodać nic ująć - tak naprawdę jest. Też pracuję i za 4 lata mam otrzymać emeryturę - ale przy takiej rabunkowej polityce - to aż skóra cierpnie co będzie dalej. Co oni wyprawiają!!! dlaczego nadal są przywileje mundurowe i KRUS-y??? dlaczego administracja tak się rozrasta??? co za Kraj?

    Odpowiedz
  • Wyborca(2010-09-09 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    To jest konsekwencja głosowania przy urnach wyborczych. Polacy chcieli łobuzów i dorobkiewiczów u władzy, to ich mają. Pretensje do siebie - Polacy ! Ja na nich nie głosowałem.

    Odpowiedz
  • Karol(2010-09-09 20:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ana kogo głosować jakwszystkie ekipy postępują tak samo co się uda rozkraść to jest ich bo zanic nie odpowiadają i tak ludzie najubożsi za wszystko zapłacą.Arządzący aby utrzymać się przy korytku nadal będą rozdzielać pewnym grupom przywileje a za wszystko i tak zapłacą ludzie z długim stażem pracy

    Odpowiedz
  • Real 1953(2010-09-13 13:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ostatnio zmieniłem sposób głosowania. Już nie głosuję na zasadzie wyboru mniejszego zła. W ostatnich wyborach prezydenckich obaj kandydaci nie znaleźli u mnie poparcia .Otóż obaj kandydaci ( w II turze ) swoimi poglądami na sprawy emerytalne , całkowicie kierowali się populizmem w doraźnym koniunkturalizmem.Za nic mieli dobro i przyszłość państwa jak i narodu , opowiadali się za zakonserwowaniem na przyszłość obecnego ( idiotycznego i z gruntu niesprawiedliwego ) sytemu emerytalnego.
    Obu skreśliłem na karcie do głosowania, a więc oddałem głos nie ważny , ale byłem uczciwy wobec siebie i kraju. Nie będę więc dokonywał wyboru mniejszego zła , i tym sposobem nie będe realizował jakiegokolwiek negatywnego scenariusza. Hipotetycznie tylko taka bezpkompromisowa postawa wyborców może cokolwiek zmienić w naszym absurdalnym systemie emerytalnym i prawnym.
    Gdyby hipotetycznie postąpiło tak miliony Polaków , to wówczas znalazł by się polityk , który chciałby zagospodarować te głosy i bez obawy ( a nawet z nadzieją na sukces ) związałby swoją przyszłość z realizacją idei radykalnych zmian w systemie emerytalnym ( likwidacja : KRUS , emerytur mundurowych , sędziowskich , prokuratorskich ; - likwidacja absurdalnych przywilejów emerytalnych - nie mających oparcia w odprowadzaniu wycenionych realnie i odpowiadających im dodatkowych składek emerytalnych ...)...

    Odpowiedz