Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

5 rzeczy, o których powinieneś wiedzieć zanim weźmiesz chorobowe

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Czy na chorobowym można stracić pracę? Kodeks pracy chroni pracownika. Przykładem tego art. 41 kodeksu pracy, który stanowi o tym, że pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Ochrona przed zwolnieniem ma jednak wyłącznie charakter tymczasowy. Kiedy minie okres ochronny, przepisy pozwalają pracodawcy zwolnić pracownika w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia. Jakie przesłanki w tym przypadku mogą skłonić pracodawcę do zwolnienia pracownika przebywającego na chorobowym? O tym przeczytasz tutaj.>>
Czy na chorobowym można stracić pracę? Kodeks pracy chroni pracownika. Przykładem tego art. 41 kodeksu pracy, który stanowi o tym, że pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w czasie urlopu pracownika, a także w czasie innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli nie upłynął jeszcze okres uprawniający do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Ochrona przed zwolnieniem ma jednak wyłącznie charakter tymczasowy. Kiedy minie okres ochronny, przepisy pozwalają pracodawcy zwolnić pracownika w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia. Jakie przesłanki w tym przypadku mogą skłonić pracodawcę do zwolnienia pracownika przebywającego na chorobowym? O tym przeczytasz tutaj.>> / ShutterStock


Reklama

Komentarze (2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
 • Myślący
  2016-08-15 20:43
  Robotnik wzywany na kontrolę po tygodniu chorobowego/jakim prawem,on sam sobie nie wystawił/a urzędas z Trybunału Konstytucyjnego,cały czas na chorobowym bez kontroli/biega od telewizji do gazet oczerniając to co sam wpierw wyprawiał i brużdził.To tzw nietykalny,im wolno wszystko.
  0
  zgłoś
 • Miś
  2016-08-09 09:32
  Zastanwaim się ile ta Gazeta Prawna inksuje stale kasy za publikowanie takich bzdur. Ciągle ino straszą i straszą. Jak nie chca płacić chorobowe to niech zrezygnuja w ZUSie ze skałdek i PO krzyku.
  1
  zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej