statystyki

PFRON: Bez sankcji za niewystawienie informacji o uldze

autor: Michalina Topolewska13.07.2016, 07:11; Aktualizacja: 13.07.2016, 08:44
Pracodawca uprawniony do udzielania obniżeń w wpłatach na PFRON ma obowiązek wystawić dokument o ich wysokości.

Pracodawca uprawniony do udzielania obniżeń w wpłatach na PFRON ma obowiązek wystawić dokument o ich wysokości.źródło: ShutterStock

Pracodawca uprawniony do udzielania obniżeń w wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ma obowiązek wystawić dokument o ich wysokości. Jednak przepisy nie przewidują kary, jeśli tego nie zrobi.

Tak wynika z odpowiedzi udzielonej przez biuro pełnomocnika rządu ds. osób niepełnosprawnych (BON) w sprawie nowych zasad przyznawania ulg w składce na fundusz. Pytania z tym związane zadała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Pierwsze z nich dotyczyło tego, czy firma musi wystawiać informacje o kwocie obniżenia wszystkim nabywcom wytworzonej produkcji lub świadczonych usług w danym miesiącu, w tym np. osobom fizycznym, które w ogóle nie są zobowiązane do płacenia na rzecz PFRON.

Jak wyjaśnia BON, wystawianie informacji o uldze jest obowiązkiem pracodawcy uprawnionego do ich udzielania, na co wskazuje jednoznaczne sformułowanie zawarte w ustawie z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. z 2011 r. poz. 721 ze zm.).


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane