Kosiniak-Kamysz: Program 500 plus został okrojony. Wstrzymamy się z poparciem

04.01.2016, 09:35; Aktualizacja: 14.01.2016, 12:14

Szef PSL zapowiada, że jego partia z decyzją o poparciu dla projektu Rodzina 500+ poczeka na jego szczegóły. Chodzi o 500 złotych na dziecko w rodzinie. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił w radiowej Jedynce, że program wobec zapowiedzi z kampanii wyborczej stracił na atrakcyjności. Według niego, program został okrojony. "Mam nadzieję, że w całości nie zostanie rozmieniony na drobne" - mówił.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • Anna(2016-01-04 13:30) Zgłoś naruszenie 71

    Zamiast pomóc młodym rodzinom z jednym dzieckiem , to najlepiej ograniczyć próg dochodowy do 800 zł , a przy dwójce dzieci nawet ponad 3000-4000zł ,na osobę może być. Przecież to chore.

    Odpowiedz
  • Kosiniak miałeś 8 lat,aby uPOdlić ludzi pracy.....(2016-01-04 11:07) Zgłoś naruszenie 42

    a teraz POpatrzyć tylko ci POzostało,bo nawet projektu--emerytury po 40 l stażu nie umiałeś stworzyć,ze względu na patrzenie tylko w swoje a to i chłopskie machloje wyzyskiwawcze pozostałych przedemerytów...HAŃBA--okryła PSL.

    Odpowiedz
  • Anna(2016-01-04 13:13) Zgłoś naruszenie 45

    PIS obiecał 500 zł na każde dziecko. Jeśli ma być próg zarobków przy pierwszym dziecku, to dlaczego nie obowiązuje on przy dwojgu i więcej dzieci dla osób , które mają powyżej 2000 zł na osobę ? My z mężem jako młodzi ludzie z 3 letnim stażem zarabiamy łącznie 3,200 zł , więc nie będziemy objęci tym dodatkiem , bo mamy tylko jedno dziecko /1,5 roczne/. Moja siostra ma dwoje dzieci i razem z mężem mają powyżej 8.000 tyś. dostanie ten dodatek. Czy , to nie jest chore?? Siostra już nie chce mieć więcej dzieci , a mnie na razie nie stać na drugie.

    Odpowiedz
  • jk(2016-01-04 15:59) Zgłoś naruszenie 41

    Anna, masz racje. Takie reformy sa bezmyslne. Po pierwsze Polske nie stac na tak wysokie subsydia, po drugie powinno ono dotyczyc mlode malzenstwa o okreslonym dochodzie, sadze ze granica 800 zl na osobe jest sensowna. Po trzecie subsydia powinny byc wyplacane w bonach, niestety w wrunkach polskich istnieje ryzyko wydawania pieniedzy nie na dzieci a na inne cele

    Odpowiedz
  • obywatel(2016-01-04 20:38) Zgłoś naruszenie 30

    Kosiniak-Kamysz ile pomogłeś obywatelom jako minister pracy i polityki społecznej? Nic, osiągnąłeś samo dno

    Odpowiedz
  • piahoo69(2016-02-02 18:06) Zgłoś naruszenie 20

    Tu chyba nie chodzi o sponsorowanie osób wychowujących dzieci. Tu jasno chodzi o to aby system emerytalny nie runął. Co najmniej dwójka dzieci będzie pracować w przyszłości na emerytury dwojga rodziców. Jedno dziecko nie da rady. PS. Jak słucham gnidy z PSL mówiącej z ironicznym uśmiechem, że ktoś za mało daje to pytam ile zostawili ze swoim koalicjantem do rozdania? A ile zdążyli rozdać swoim pociotkom zatrudniając całe rodziny w gminach i powiatach?

    Odpowiedz
  • pietra(2016-01-05 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zastanawiam sie kiedy wpadna na pomysl zeby wykorzystac nieskie ceny paliw do podwyzki akcyzy. Placilismy juz po 6zl przeciez to 5zl nie bedzie problemem - "damy rade". tym bardziej ze na drogi brakuje 20mld. Zostaja jeszcze papierosy, alkochol.

    Odpowiedz
  • tacek(2016-02-04 16:20) Zgłoś naruszenie 02

    Panie posle, był Pan przecież Ministrem od dawania pieniędzy, ustalania ich zasad rozdziału, trzeba było pomyślec wtedy. Nie mieszajmy teraz innym.

    Odpowiedz