statystyki

400 zł dodatku za każde dziecko dla rodziców wieloraczków na wychowawczym

autor: Michalina Topolewska24.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 24.09.2015, 08:01
dzieci, niemowlaki

Dodatek będzie zwiększany o 400 zł na każde z wieloraczków.źródło: ShutterStock

Osoby, które zajmują się więcej niż jednym dzieckiem urodzonym w trakcie jednego porodu, będą otrzymywać na każde z nich 400 zł dodatku do zasiłku.

Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 114 ze zm.), który wczoraj przyjęła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Jego celem jest dostosowanie przepisów do ubiegłorocznej uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). Zakwestionował on obecne zasady przyznawania tylko jednego dodatku do zasiłku rodzinnego związanego z opieką nad dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego, w sytuacji gdy jest ona sprawowana nad wieloraczkami.

Początkowo złożony przez posłów PO projekt przewidywał, że rodzicowi dalej będzie przysługiwało jedno świadczenie w wysokości 400 zł, które będzie zwiększane o 200 zł na każde kolejne dziecko z tego samego porodu. Jednak w związku ze zgłaszanymi uwagami podkomisja, która się nim zajmowała, postanowiła zmienić tę propozycję.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane