statystyki

400 zł dodatku za każde dziecko dla rodziców wieloraczków na wychowawczym

autor: Michalina Topolewska24.09.2015, 07:37; Aktualizacja: 24.09.2015, 08:01
dzieci, niemowlaki

Dodatek będzie zwiększany o 400 zł na każde z wieloraczków.źródło: ShutterStock

Osoby, które zajmują się więcej niż jednym dzieckiem urodzonym w trakcie jednego porodu, będą otrzymywać na każde z nich 400 zł dodatku do zasiłku.

Tak wynika z projektu nowelizacji ustawy z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 114 ze zm.), który wczoraj przyjęła sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny. Jego celem jest dostosowanie przepisów do ubiegłorocznej uchwały Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). Zakwestionował on obecne zasady przyznawania tylko jednego dodatku do zasiłku rodzinnego związanego z opieką nad dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego, w sytuacji gdy jest ona sprawowana nad wieloraczkami.

Początkowo złożony przez posłów PO projekt przewidywał, że rodzicowi dalej będzie przysługiwało jedno świadczenie w wysokości 400 zł, które będzie zwiększane o 200 zł na każde kolejne dziecko z tego samego porodu. Jednak w związku ze zgłaszanymi uwagami podkomisja, która się nim zajmowała, postanowiła zmienić tę propozycję.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane