Rzecznik Praw Dziecka będzie mógł zaskarżyć rodziców do sądu

autor: Łukasz Guza06.10.2008, 10:08; Aktualizacja: 06.10.2008, 19:08

Rzecznik Praw Dziecka zyskał uprawnienie do zbadania, nawet bez uprzedzenia, każdej sprawy dotyczącej małoletnich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • jak rodzice zapłaca adwokatowi i sądowi(2008-10-06 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    sprawiedliwe -polskie koszty sądowe to później kupią dziecku trutkę bo nie będzie ich stać na mleczko.
    Ironista

    Odpowiedz
  • M.J.z Krakowa(2008-10-06 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    W USA zbadano ponownie sprawy o molestowanie i znęcanie się nad dziećmi i okazało się,że 50% spraw wynikało z szantażowania rodziców przez małotaty, które uważały,że im się od dorosłych wszystko należy,a one nie mają żadnych obowiązków, a granice wytyczane przez rodziców nie służą ich bezpieczeństwu i dobru społeczeństwa, tylko są szykanami. Tylko patrzeć jak nasze rozwydrzone przez rodziców i szkołę nastolatki zaczną to samo robić u nas. Nie mówię oczywiście o prawdziwych przypadkach pobić i znęcaniu się nad dziećmi, o których ostatnio głośno, ale należy zachować umiar we wtrącaniu się w metody wychowawcze wszystkich polskich rodzin, bo do czego doprowadziło ''bezstresowe wychowanie'' widzimy wszyscy na ulicach, w slepach itp.

    Odpowiedz
  • mamuśka(2009-09-22 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    czy rzecznik będzie badał sprawę niepodniesionego progu 504 zł na osobę w rodzinie ubiegajacej się o zasiłek rodzinny na dziecko?

    Odpowiedz
  • wiechu149@wp.pl(2009-11-16 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    jestem ojcem 2 synów któży są w domu dziecka w BOCHNI I od ponad roku chcę ich wyciąśgnąc z tej nienormalnej placówki i nie moge bo matka mimo że pije to w sdądzie zawsze ma racje.jestem ręcistom podobno nałogowym i notorycznie unikającym pracy według pani kurator.prawda jest taka że mam się dobrze.za 250 zł mam internet bezprzewodowy,laptopa,każde dziecko ma telefon,mają kłada,kamere,samochód.od ponad 4 lat nie pije ale w to p.kurator nie wierzy i polskie sądy te ależ.przykro mi że na tym cierpią moje dzieci mimo że podobno wszystko robi się dla ich dobra.matka od ponad roku ich nie widziała

    Odpowiedz
  • wiechu149@wp.pl(2009-11-16 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    dziś miała do mnie dzwonić pani od rzecznika praw dziecka ale widać nie mialaczaszu bo nie zadzwoniła .tak zależy wszystkim na naszych dzieciach.jak pisałem wczesniej za te 250zł jade co tydzień do bochni biore dzieci na weekend i odwoże je spowrotem samochodem,z nikąd nie dostaje pomocy.7.10.o9 miałem zawał serca.12 11.o2009 wyszedłem ze szpitala i 13 musiałem iść do pracy dorywczej bo z opieki nic mi się nie należało.wynajmuje mieszkanie które jest ogrzewane węglem .na węgiel pani mi powiedziała że na węgiel składa się zamuwienia w sierpniu[jestem po prostu nie przewidualnym,ale już się ucze i pisze o pomoc do opieki o węgiel na rok 2010 bo chyba będe chory od 1.12 .2009 do1.o3.2010r.troche dziwna ta nasza opieka jak wogóle nasze państwo.

    Odpowiedz
  • lolo(2010-02-18 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    E tam nie biadol a dlaczego potrzebujesz od razu 1 tonę węgla ? idz i kup sobie 5 kilo to ci dobrze zrobi i bedziesz zdrowszy jak sie przejdziesz czasy zapasów sie skonczyly jak ciestac na internet to na węgiel tez pozdrawiam .

    Odpowiedz
  • olka(2010-03-01 15:37) Zgłoś naruszenie 00

    Nasze panstwo wogole sie nie interesuje dobrem dzieci .Do alimentow sa brane zarobki z PIT-ow zeby jak najmniej matek z tego korzystalo,a tatus unika pracy lub pracuje na czarno i nie daje na dzieci. i w tym kraju jest chroniony,pojdzie do opieki dostanie zepomogie obiady bo alkocholizm to choroba a matka z dwojgem dzieci ma wegetowac za 1300zl bo w opiece nie ma czego szukac kto sie zainteresuje tymii dziecmi gdzie rodzinne dla tych dziecito wszystko jest dla tych ktorzy nie pracuja

    Odpowiedz
  • mst(2010-03-31 18:34) Zgłoś naruszenie 00

    ~~do M.J.z Krakowa ~~
    czy możesz podań źródła badań, bo to bardzo cenne informacje. Przynajmniej dla mnie

    Odpowiedz
  • dziecko(2010-05-03 21:33) Zgłoś naruszenie 00

    rzecznik praw dziecka dba jedynie o swoje dzieci

    Odpowiedz
  • elza(2010-07-15 02:36) Zgłoś naruszenie 00

    Sąd karze mi dać dziecko tacie na wakacje na trzy tygodnie,mimo iż od roku nie widywali się.Gdzie tu jest dobro dziecka,rujnują mu całe życie niby dla jego dobra

    Odpowiedz
  • Ewelina(2010-10-30 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Zrozpaczona matka ! Oraniczone ma prawa ojciec do dziecka. Uchyla sie od nieplacenia alimentow . Przebywal w zakladzie karnym naduzywa alkocholu nigdy nie interesowal sie losem dziecka , ojciec zamieszkuje z rodzicami . Sad przyznal widzenia 4 godziny tygodniowo dla babci , nie biorac pod uwage ze tam mieszka biologiczny ojciec . Nie bierze sie pod uwage dobro dziecka , problemy z wychowaniem z nauka i wystepuje agresja do mlodszego rodzenstwa prosze co mam robic?

    Odpowiedz
  • Mala(2010-12-18 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Wy zmiencie prawo!!!...Na jakiej podstawie, mozna odebrac dziecko, jeszcze nienarodzone, a matka w trakcie rozwodu, jest w ciazy nie z mezem, ale z innym favrtem?
    Domniemanie ojcostwa, bo misi uplynac 300-sta iles tam dni. A ja bylam zameldowana w innym miescie juz rok wczesniej zanim w ciaze zaszlam z obecnym partnerem...
    I teraz tak ...Syn sie urodzil ide do U.S.C,,,nazwisko po mezu, bo nie zmienilam...Pismo do sadu, ze faktyczny ojciec, jest ojcem nie wystarczy..Wiec wysylaja pismo do tego, ktory jest domniekmanym!!!Za przeproszeniem, ja nie jestem "korwa". ktora puszcza sie nan lewo i prawo, tylko rozwodzilam sie, a z innym facetem juz bylam w stalym zwiazku!... I w dodatku dziecko ma dwa lata a o alimenty do mojego bylego meza wystepuja i to jeszcze nie dosc, ze aktualne, ale i zalegle!!!
    Nie nsadze, zeby to normalne bylo/
    P.S.
    Aha, bo chcialam zaznaczyc, ze mama mojego obecnego faceta pracuje w sadzie

    Odpowiedz