To ciekawe pytanie, prawda? Warto znać na nie odpowiedź! Podczas webinarium ekspert kompleksowo omówi cały zakres nowelizacji Kodeksu pracy związany z zawieranym umów o pracę na okres próbny oraz – co istotniejsze – wskaże korzystniejsze rozwiązania dla pracodawców w tym zakresie!

Odpowie na praktyczne pytania związane z tą formą zatrudnienia. Zarówno na te, które przewidział w programie wydarzenia, jak również podczas sesji odpowiedzi na pytania zadane na czacie przez uczestników webinarium! Zapraszamy!

W programie webinarium:

 • Umowa na okres próbny po zmianach w 2023 r. – po co to wszystko?
 • Zmiana długości umowy na okres próbny – rewolucyjne rozwiązania – wzory nowych zapisów w umowie!
 • Uzależnienie długości umowy na okres próbny od późniejszej umowy o pracę na czas określony – czy pracodawca jest prorokiem?
 • Czy można zawrzeć po umowie próbnej dłuższą umowę na czas określony niż uzgodniono to w treści umowy?
 • Czy to prawda, że po 3-miesięcznej umowie próbnej należy zawrzeć z pracownikiem umowę na co najmniej 1 rok?
 • Czy po 3-miesięcznej umowie próbnej można zawrzeć z pracownikiem umowę na czas nieokreślony?
 • Czy jeśli pracownik się nie sprawdzi, to mimo wszystko może podnosić roszczenie o zawarcie umowy na czas określony uzgodnionej w treści umowy próbnej?
 • Możliwość wydłużenia okresu próbnego w przypadku nieobecności pracownika w pracy
 • Konieczność uzasadnienia wypowiedzenia umowy na okres próbny na wniosek pracownika
 • Umowa na czas określony po zmianach – czy to nie lepszy wybór?
 • Czy nie lepiej sprawdzić pracownika pierwszą umową na czas określony na 3 miesiące zamiast umowy na okres próbny?
 • Dowolna długość pierwszej umowy na czas określony do 33 miesięcy
 • Kolejna umowa na czas określony bez obowiązkowej długości wynikającej z pierwszej umowy
 • Pracownik już po 6 miesiącach zatrudnienia może wnosić o przekształcenie umowy na czas nieokreślony – „oszczędzanie” umów na czas określony traci zatem sens
 • Trzy krótkie umowy na czas określony i później umowa na czas nieokreślony – czy to nie korzystniejsze dla pracodawcy rozwiązanie?

Niezbędne informacje:

Praktyczne webinarium INFORAKADEMII

„Czy zawieranie umów o pracę na okres próbny ma jeszcze jakiś sens?” + certyfikat gwarantowany

Termin: 28 sierpnia 2023, godz. 13:30-14:30

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący: Aleksander Kuźniar

Prawnik, specjalista z zakresu praktycznego stosowania prawa pracy oraz ochrony danych osobowych. Wieloletni Inspektor pracy PIP, Inspektor Ochrony Danych. Autor ponad 200 publikacji z zakresu prawa pracy ukazujących się na łamach takich tytułów jak: Rzeczpospolita, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, Monitor Księgowego, Sposób na Płace. Autor komentarza praktycznego do Kodeksu pracy wydawnictwa Infor S.A. od 2009 r. do 2022 r. oraz innych ustaw z zakresu prawa pracy. Autor licznych opinii prawnych, porad prawnych, poradników z zakresu sposobu sporządzania aktów prawa wewnątrzzakładowego, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, planowania i rozliczania czasu pracy pracowników, regulaminów pracy, regulaminów wynagradzania, regulaminów ZFŚS, układów zbiorowych pracy, opinii dla prokuratury na podstawie powołania specjalisty z zakresu prawa pracy. Od 15 lat wykładowca z zakresu prawa pracy na szkoleniach, kursach otwartych i wewnątrzzakładowych.

Korzyści dla uczestników webinarium:

 • Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wyjątkowy PREZENT! Weź udział w webinarium i otrzymaj 30-dniowy dostęp do wydania cyfrowego Dziennika Gazety Prawnej!
 • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
 • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
 • Po webinarium uczestnicy otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
 • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
 • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Retransmisje webinariów INFORAKADEMII wzbogacą zasoby Platformy INFORAKADEMIA. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Tobie, polecamy zakup abonamentu Platformy INFORAKADEMIA. Znajdziesz na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego. Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA >>

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 28 sierpnia 2023 r. o godz. 13.30 i zakończy się o godz. 14.30. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium.Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII >>

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl