Kosiniak-Kamysz: Wydłużenie urlopów to krok milowy w polityce rodzinnej

14.05.2015, 13:42; Aktualizacja: 14.05.2015, 13:55

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz przedstawiał w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny informację o funkcjonowaniu nowelizacji Kodeksu pracy, która umożliwiła rodzicom korzystanie z rocznego, płatnego urlopu związanego z urodzeniem się dziecka.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (4)

 • bajkopisarz(2015-05-14 14:00) Zgłoś naruszenie 00

  ...a maż buty 7 milowe ?

  Odpowiedz
 • Robert(2015-05-14 23:36) Zgłoś naruszenie 00

  Tak panie Kamysz, my też wiemy, że wybory już za pół roku i trzeba baranów karmić obietnicami. Bo trzeba być baranem, żeby głosować na PO, i nie mówię tym samym, że PiS jest lepszy, bo nie jest. Czas po prostu posprzątać w polityce.

  Odpowiedz
 • t(2015-05-15 07:54) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystko bardzo ładnie, tylko że to nie rozwiązuje głównego problemu - braku pieniędzy.
  Jedynym rozwiązaniem jest takie podniesienie zarobków, aby jeden pracujący rodzic był w stanie utrzymać rodzinę, na przynajmniej minimalnym poziomie. A tego w Polsce nie ma. Za wynagrodzenie w Polsce często nawet jedna osoba nie jest w stanie się utrzymać, a co dopiero mówić o rodzicielstwie.
  Używając terminów medycznych, mamy do czynienia z przypadkiem podania witaminy C pacjentowi, któremu brakuje krwi (pieniędzy). Witamina niczego sobie, ale z litrem krwi w krwioobiegu niczego się nie zrobi. Nie ma krwi - organizm nie funkcjonuje. Żeby organizm był zdrowy, krew (pieniądze) musi przechodzić przez włośniczki (pracowników), a nie krążyć jedynie w dużych arteriach (oligarchowie, instytucje finansowe). Takie są prawa przyrody, którym również podlegamy.

  Odpowiedz
 • abc(2015-05-15 14:45) Zgłoś naruszenie 00

  Nie ma pieniędzy - nie ma opieki nad dziećmi ,.. A jak nie ma opieki to może jakieś dodatkowe dni wolne (lub wprowadzenie zagwarantowanej możliwości elastycznej pracy rodziców -na razie to fikcja w tym kraju ! Pracodawcy na nic się nie godzą . Co z tego ze jest taka możliwość jak oni maja prawo odmowy ??? Jaka to polityka ? Na razie wspierająca pracodawców a nie rodziny !

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane