statystyki

Ośrodki pomocy społecznej będą informować o agresji wobec pracowników

autor: Michalina Topolewska08.05.2015, 08:26; Aktualizacja: 08.05.2015, 09:19

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz apeluje do wójtów i starostów o podjęcie działań, które zwiększą bezpieczeństwo pracowników socjalnych i jednostek pomocy społecznej.

W tej sprawie skierował do nich pismo zawierające propozycje konkretnych rozwiązań, które można wdrożyć. Zostały one wypracowane w trakcie spotkań z przedstawicielami samorządów i organizacji pracowników socjalnych, które odbywały się w resorcie pracy na początku br. Były one bezpośrednio związane z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w grudniu 2014 r. w Makowie.

Ministerstwo proponuje, aby przy przeprowadzaniu rodzinnego wywiadu środowiskowego mógł uczestniczyć drugi pracownik socjalny. Ponadto podczas wizyt w rodzinach, w których istnieje groźba agresywnych zachowań, mógłby on korzystać z asysty policji lub straży miejskiej. W tym celu lokalne władze powinny porozumieć się z komendantami tych służb. Te dwa rozwiązania znalazły się zresztą w poselskim projekcie nowelizacji ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 163 ze zm.), który czeka na pierwsze czytanie.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane