statystyki

Ośrodki pomocy społecznej będą informować o agresji wobec pracowników

autor: Michalina Topolewska08.05.2015, 08:26; Aktualizacja: 08.05.2015, 09:19

Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz apeluje do wójtów i starostów o podjęcie działań, które zwiększą bezpieczeństwo pracowników socjalnych i jednostek pomocy społecznej.

W tej sprawie skierował do nich pismo zawierające propozycje konkretnych rozwiązań, które można wdrożyć. Zostały one wypracowane w trakcie spotkań z przedstawicielami samorządów i organizacji pracowników socjalnych, które odbywały się w resorcie pracy na początku br. Były one bezpośrednio związane z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w grudniu 2014 r. w Makowie.

Ministerstwo proponuje, aby przy przeprowadzaniu rodzinnego wywiadu środowiskowego mógł uczestniczyć drugi pracownik socjalny. Ponadto podczas wizyt w rodzinach, w których istnieje groźba agresywnych zachowań, mógłby on korzystać z asysty policji lub straży miejskiej. W tym celu lokalne władze powinny porozumieć się z komendantami tych służb. Te dwa rozwiązania znalazły się zresztą w poselskim projekcie nowelizacji ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 163 ze zm.), który czeka na pierwsze czytanie.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane