statystyki

Jeszcze przed porodem ojciec dziecka poniesie koszty

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz27.03.2015, 07:29; Aktualizacja: 27.03.2015, 07:35
Kobieta w ciąży w pracy

Zabezpieczeń na poczet przyszłych roszczeń sąd ma prawo dokonać jeszcze przed urodzeniem się dziecka.źródło: ShutterStock

Pani Zofia spodziewa się dziecka. Prawdopodobnie zostanie samotną matką, ponieważ ojciec dziecka odszedł od niej. Odmówił też wsparcia finansowego i twierdzi, że nie uzna dziecka i w związku tym alimentów płacić również nie zamierza. – Nie czuję się najlepiej, jestem na zwolnieniu lekarskim, a moje dochody są niewielkie. Czy w tej sytuacji mogę domagać się od byłego partnera, aby płacił, zanim sąd ustali jego ojcostwo – pyta pani Zofia.

Tak. Nasza czytelniczka może wytoczyć powództwo jeszcze przed urodzeniem się dziecka, domagając się w nim, aby sąd zobowiązał jej byłego partnera do wyłożenia odpowiedniej sumy na koszty jej utrzymania przez trzy miesiące przed porodem oraz na utrzymanie dziecka przez trzy miesiące po urodzeniu. W ten sposób po przeprowadzeniu rozprawy sąd zabezpieczy jej przyszłe roszczenia związane z ustaleniem ojcostwa.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • Wanda Sułkowska(2015-03-30 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobrze. Lepsza samotna matka niż chwiejny partner. Płacić musi. Komentarz Jerry"ego złośliwy. Kobieta zmaga się z samotnością na różne sposoby. Grozi nam wyludnienie. Dziękuję Zofii za Jej decyzje o urodzeniu.

  Odpowiedz
 • Jerry(2015-03-27 19:13) Zgłoś naruszenie 00

  Porada: pani Zofio, proszę na przyszłość zastanowić się 10 razy, zanim pójdzie pani do łóżka z "partnerem". Proponuję szklankę wody.

  Odpowiedz
 • Oliwier(2015-03-28 00:43) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze, niech płaci. Niech płaci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane