statystyki

Jeszcze przed porodem ojciec dziecka poniesie koszty

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz27.03.2015, 07:29; Aktualizacja: 27.03.2015, 07:35
Kobieta w ciąży w pracy

Zabezpieczeń na poczet przyszłych roszczeń sąd ma prawo dokonać jeszcze przed urodzeniem się dziecka.źródło: ShutterStock

Pani Zofia spodziewa się dziecka. Prawdopodobnie zostanie samotną matką, ponieważ ojciec dziecka odszedł od niej. Odmówił też wsparcia finansowego i twierdzi, że nie uzna dziecka i w związku tym alimentów płacić również nie zamierza. – Nie czuję się najlepiej, jestem na zwolnieniu lekarskim, a moje dochody są niewielkie. Czy w tej sytuacji mogę domagać się od byłego partnera, aby płacił, zanim sąd ustali jego ojcostwo – pyta pani Zofia.

Tak. Nasza czytelniczka może wytoczyć powództwo jeszcze przed urodzeniem się dziecka, domagając się w nim, aby sąd zobowiązał jej byłego partnera do wyłożenia odpowiedniej sumy na koszty jej utrzymania przez trzy miesiące przed porodem oraz na utrzymanie dziecka przez trzy miesiące po urodzeniu. W ten sposób po przeprowadzeniu rozprawy sąd zabezpieczy jej przyszłe roszczenia związane z ustaleniem ojcostwa.


Pozostało jeszcze 67% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (3)

 • Wanda Sułkowska(2015-03-30 09:55) Zgłoś naruszenie 00

  Bardzo dobrze. Lepsza samotna matka niż chwiejny partner. Płacić musi. Komentarz Jerry"ego złośliwy. Kobieta zmaga się z samotnością na różne sposoby. Grozi nam wyludnienie. Dziękuję Zofii za Jej decyzje o urodzeniu.

  Odpowiedz
 • Jerry(2015-03-27 19:13) Zgłoś naruszenie 00

  Porada: pani Zofio, proszę na przyszłość zastanowić się 10 razy, zanim pójdzie pani do łóżka z "partnerem". Proponuję szklankę wody.

  Odpowiedz
 • Oliwier(2015-03-28 00:43) Zgłoś naruszenie 00

  I bardzo dobrze, niech płaci. Niech płaci.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane