statystyki

Norweski socjal nie dla nas: Polacy są obciążeniem dla systemu?

autor: Damian Furmańczyk26.02.2015, 07:33; Aktualizacja: 26.02.2015, 08:26

Politycy Partii Postępu (FrP) chcą powstrzymać eksport zasiłków socjalnych ze swojego kraju. Wytaczają ciężkie działa przeciwko polskim imigrantom, chociaż sprawa dotyczy zaledwie kilkuset rodzin.

Zastanawiamy się, jak wypracować właściwy i uczciwy sposób wypłaty świadczeń – mówi w rozmowie z DGP Erland Wiborg z partii FrP, ugrupowania wchodzącego w skład koalicji rządzącej. Polityk przyznaje, że jego partia nad projektem legislacyjnym pracuje wspólnie z partnerem koalicyjnym – Partią Konserwatywną.

Norwegia nie jest pierwszym państwem, w którym politycy głośno deklarują swoją niechęć do otwartej polityki socjalnej. W podobnym tonie na początku ubiegłego roku wypowiadał się premier Wielkiej Brytanii David Cameron. – Są inne kraje w Unii Europejskiej, które również uważają za nieodpowiednie, aby komuś z Polski, kto tu przyjeżdża i ciężko pracuje – z czym całkowicie się zgadzam – płacić pieniądze na dziecko przebywające z pozostałą częścią rodziny w Polsce – tłumaczył szef brytyjskiego rządu. O cięciach w zapomogach dla imigrantów w ostatnich miesiącach mówili także przedstawiciele rządów Szwajcarii i Niemiec.

Tylko 600 Polaków eksportuje swoje świadczenia socjalne za granicę


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Ted(2015-02-26 08:53) Zgłoś naruszenie 01

    Pomoc socjalna dla wszystkich imigrantów powinna być taka , jaką otrzymywaliby w kraju z którego pochodzą. Wzięliby się do pracy a nie żyli na koszt podatników.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane