statystyki

Norweski socjal nie dla nas: Polacy są obciążeniem dla systemu?

autor: Damian Furmańczyk26.02.2015, 07:33; Aktualizacja: 26.02.2015, 08:26

Politycy Partii Postępu (FrP) chcą powstrzymać eksport zasiłków socjalnych ze swojego kraju. Wytaczają ciężkie działa przeciwko polskim imigrantom, chociaż sprawa dotyczy zaledwie kilkuset rodzin.

Zastanawiamy się, jak wypracować właściwy i uczciwy sposób wypłaty świadczeń – mówi w rozmowie z DGP Erland Wiborg z partii FrP, ugrupowania wchodzącego w skład koalicji rządzącej. Polityk przyznaje, że jego partia nad projektem legislacyjnym pracuje wspólnie z partnerem koalicyjnym – Partią Konserwatywną.

Norwegia nie jest pierwszym państwem, w którym politycy głośno deklarują swoją niechęć do otwartej polityki socjalnej. W podobnym tonie na początku ubiegłego roku wypowiadał się premier Wielkiej Brytanii David Cameron. – Są inne kraje w Unii Europejskiej, które również uważają za nieodpowiednie, aby komuś z Polski, kto tu przyjeżdża i ciężko pracuje – z czym całkowicie się zgadzam – płacić pieniądze na dziecko przebywające z pozostałą częścią rodziny w Polsce – tłumaczył szef brytyjskiego rządu. O cięciach w zapomogach dla imigrantów w ostatnich miesiącach mówili także przedstawiciele rządów Szwajcarii i Niemiec.

Tylko 600 Polaków eksportuje swoje świadczenia socjalne za granicę


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (1)

  • Ted(2015-02-26 08:53) Zgłoś naruszenie 01

    Pomoc socjalna dla wszystkich imigrantów powinna być taka , jaką otrzymywaliby w kraju z którego pochodzą. Wzięliby się do pracy a nie żyli na koszt podatników.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane