statystyki

Kto i w jaki sposób może otrzymać specjalny zasiłek opiekuńczy

autor: Michalina Topolewska10.11.2014, 19:00
Czy bezrobotny otrzyma zasiłek za opiekę?

Czy bezrobotny otrzyma zasiłek za opiekę?źródło: ShutterStock

Od 1 listopada wzrosło kryterium dochodowe, od którego zależy uzyskanie wsparcia przez opiekuna zajmującego się dorosłym niepełnosprawnym krewnym. Wynosi teraz 664 zł na osobę w rodzinie.

Czy będzie możliwa pomoc na opiekę?

Czytelniczka składała wniosek o przyznanie świadczenia pielęgnacyjnego, ale otrzymała decyzję odmowną, ponieważ nie spełniła warunków koniecznych do jego przyznania. Czy przysługuje jej inna forma wsparcia?


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Komentarze (2)

 • Nicola988(2014-12-13 07:55) Zgłoś naruszenie 00

  Kościół polski otrzymuje z budżetu Państwa ogromne pieniądze. Ostatnio Kościół wynegocjował dodatkowo 20 mln zl. ! To skandal, oburzającym jest fakt, iż na wszystkie inne potrzeby społeczeństwa / szczególnie osób chorych, starszych,niepełnosprawnych /, nie ma środków w budżecie. Proponuje im się jakiś bon opiekuńczy.To żałosne jak w tym kraju traktuje się osoby starsze ! Ogłupia się ich, traktuje jak zło konieczne itp. Proponuję umieszczać takie osoby w znanym nam,. komorach gazowych.Dawniej znane jako obozy zagłady, stworzone przez Niemców w czasie II wojny Światowej. To na jedno wychodzi . Rząd załatwia osoby starsze, schorowane w tzw. " białych rękawiczkach ". Stwarzając bzdurne prawo,pozbawiając należytej pomocy , nie respektując nawet Konstytucji RP. Podobno nie ma ona mocy prawnej Więc komu służy ? Można podać wiele innych przykładów.Wszyscy jesteśmy świadomi jak to działa.Dlatego obozy zagłady byłyby w sam raz oraz komora gazowa. W Polsce nagminne łamie się prawa człowieka i obywatela, / ale to " walka z wiatrakami , dochodzić swoich praw / . .
  łych rękawiczkach "

  Odpowiedz
 • Robson61(2015-02-14 11:09) Zgłoś naruszenie 00

  I to jest jawny dowód jak jest w Polsce łamana Konstytucja. Przejaw totalnej dyskryminacji Opiekunów osób niepełnosprawnych i ich segregacji.
  Rozdz. II Art.31;32;37;38;40;60;67 p.2;68;69;71 jawnie naruszają konstytucyjne prawa człowieka.
  Według mnie, nieważne jest czy inwalida jest dzieckiem czy dorosłym opiekun tyle samo czasu i własnego zdrowia poświęca opiece choremu i tu jawna dyskryminacja opiekunów osób dorosłych za dziecko 1200 zł za dorosłego 520 zł. To Segregacja i dyskryminacja tych drugich. Koszta opieki są porównywalne a opieka nad dorosłym cięższa łatwiej jest podnosić dziecko niż dorosłą osobę często przez chorobę z nadwagą.
  Ponadto opiekunom powinien przysługiwać bezpłatny bilet na komunikację, gdyż wszelkie sprawy związane z chorym on musi załatwiać. W tej chwili bilet bezpłatny przysługuje Niepełnosprawnemu i opiekunowi pod warunkiem że podróżują razem. I tak by móc skorzystać z tej "formy pomocy" sparaliżowanego, przykutego do łóżka należy zabierać ze sobą do autobusu czy tramwaju, czy to nie jest przejaw komplikowania Życia ludziom i tak już poszkodowanym? i ich dyskryminacji?!
  Bilety też powinni otrzymywać bezrobotni gdyż przy Polskiej Pomocy Społecznej nie mogą poszukiwać pracy bo ich zwyczajnie na to nie stać. Zamiast pracy szukają chleba i czegokolwiek do jedzenia. To jest jawna DYSKRYMINACJA.
  Kryterium dochodowe do otrzymania pomocy jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Panowie posłowie za wyłudzone pieniądze z budżetu latają z żonami zabawić się do Hiszpanii ( MENELSTWO ) przelewa gorzałę do plastików i chla w samolotach przynosząc wstyd i Hańbę Krajowi który "reprezentują" i nawet na Obradach się nie pojawiają tyko podpisują listy. Za najniższą pensję w tym kraju nie da się utrzymać mieszkania i rodziny, a kryterium to nawet nie 500 zł. zawyżane nawet o potrącenia komornicze wynikłe z biedy i niemożności spłat. Natomiast jak ratować Frankowiczów, którzy myśląc że uda im się na kredycie oszczędzić kombinuje się jak dotować ich spekulacje.
  Kwota wolna od podatków to jawna kpina! Ludzie nie mogący utrzymać Rodziny z własnego zarobku jeszcze płacą haracz na menelstwo które ten kraj hańbi!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane