W Polsce żyje się lepiej niż w Wielkiej Brytanii. Statystycznie

autor: Patryk Słowik24.08.2014, 18:00
statystyka, lupa

Określanie poziomu rozwoju społeczeństw uwzględniając tylko jedno kryterium może – choć nie musi – prowadzić do nieuprawnionych wnioskówźródło: ShutterStock

Przyjmuje się, że czym mniejsze nierówności społeczne panują w danym kraju, tym lepiej się w nim żyje. Jeżeli przyjąć, że taka korelacja rzeczywiście występuje, z danych Eurostatu wynika, że w Polsce żyje się całkiem dobrze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (11)

  • polak mały(2014-08-25 00:25) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie durnoty jeszcze ktoś wymysli by siać propagandę?

    Odpowiedz
  • mieso wyborcze(2014-08-25 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    wybory, panowie, wybory!

    Odpowiedz
  • koń by się uśmiał ?(2014-08-24 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro w POlsce żyje się lepiej niż w Anglii, to dla czego Anglicy nie emigrują do nas ,lecz my do nich ?

    Odpowiedz
  • axv(2014-08-24 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Co to artykuł mający zatrzymać imigrację? :D

    Odpowiedz
  • bogu(2014-08-25 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    To jest tak głupie , że nie sposób tego skomentować !

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2014-08-25 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Im gorzej w rzeczywistości, tym w interpretacji statystyki jest lepiej!!!

    Odpowiedz
  • dziadek(2014-08-25 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Bo z tą propagandą statystyczną to jest tak że i Czasy Gierka teraz na korepetycje muszą iść. Za Gierka w roczniku statystycznym było że jesteśmy potęgą w produkcji książek (oczywiście statystycznie na tzw głowę obywatela) i wyprzedzamy nawet jakieś Państwo afrykańskie, tyle że kilka stron dalej było że w tym afrykańskim kraju jest 95% analfabetów
    cóż teraz i statystycy mają komputery i jest ich więcej i administracji propagandowej całe morze
    ale nie biorą do głowy jednego, że taka propaganda odbija się na zdrowiu statystycznego obywatela. Dlaczego?: bo co innego widzi, co innego słyszy a już zupełnie co innego rozumie i postrzega

    Odpowiedz
  • anglik(2015-01-19 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Baju Baju będziemy w raju .

    Odpowiedz
  • lukas(2014-08-26 07:20) Zgłoś naruszenie 00

    Brak rozwarstwienia społeczeństwa świadczy o jego niskiej atrakcyjności i potencjale i niekoniecznie na to wpływ mają dochody - patrz NORWEGIA ( bogaty kraj, ale drogi i mało przyjazny dla przyjezdnych - podatki, język itp.)

    Odpowiedz
  • normalny(2014-08-25 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    no prosze jak to na sile lewactwo chce udowodnic, ze 2+2=5... w polsce mialem same lipne prace za najnizsze pieniadze, w uk robie na cnc i mam 14.50 funta na godzine... wracam do polski, nie ma sprawy, jak dostane podobna prace i 75 ZLOTYCH MINIMUM NA GODZINE!

    Odpowiedz
  • Desperat(2014-08-27 21:55) Zgłoś naruszenie 00

    Brednie totalne u mojej córki która kończy klasę maturalną na 30 osob 19 wyjeżdża - życzę im powodzenia - lepiej tam w Mc D niż tu z tytułem magistra - ten kraj to dramat i strup na dupie ! Bez rokowań , wyspy cały czas chłoną młodych i tak będzie bo podatki maja z tego ! A tu młodzi żadnych perspektyw ,,,

    Odpowiedz