Przekręt "na agencję": Karuzela do oszukiwania firm i ZUS-u

autor: Sylwia Czubkowska16.07.2014, 07:00; Aktualizacja: 16.07.2014, 08:56
ZUS

Na jakiej zasadzie Centrum Niderlandzkie oferowało firmom Niderlandyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kłopoty ma 25 tys. pracowników i blisko 500 przedsiębiorstw z całego kraju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (25)

 • lola(2014-07-17 00:15) Zgłoś naruszenie 22

  I to sa wlasnie prywatne posrednictwa pracy Nie moge zrozumiec jak panstwo moglo dopuscic do tego ze majac panstwowe posrednictwa pracy wposcilo na rynek prywatne posrednictwa a kto na tym traci najwiecej oczywiscie pracownik ktory placi haracz prywatnemu posrednikowi a z jego podatku miedzy innymi idzie rowniez na panstwowe posrednictwo i tak pracownik jest dwa razy w dupe bity

  Odpowiedz
 • Kuba(2014-07-16 10:19) Zgłoś naruszenie 10

  do Kapitalista - Masz racje ,oto przykład jak mozna jednym kraść wiek emerytalny a drugim umarzać ZUS .
  Niech się Ćpun zajmie dyrektorami.

  Odpowiedz
 • JZ(2014-07-16 19:19) Zgłoś naruszenie 10

  Też tak uważam, państwo Polskie jest niezdarne, ma taka rzeszę pracowników na szczeblach centralnych i u marszałka. Jak można nie sprawdzać czy agencja pracy, którą rejestruje marszałek i dostaje pieniądze z unii działa zgodnie z prawem! Zawiłe przepisy w naszym państwie sprzyjają wszelkiej maści hochsztaplerom i kryminalistom. Ludzie i firmy, którzy starają się żyć i działać uczciwie to frajerzy. Nawet nie mamy wyboru albo pokrętne pełen frazesów i hipokryzji PO albo jeszcze gorzej mściwe, zajadłe i fanatyczne w najgorszym tego słowa znaczeniu PIS ehhh...

  Odpowiedz
 • Amelka(2015-02-13 09:25) Zgłoś naruszenie 10

  Chciałabym sprostować artykuł: umowy z KUK były zawierane nawet w listopadzie 2013 r. kiedy to akcja nabrała już rozmachu i była nagłaśniana w necie. Kilka firm wpadło już wtedy w poważne tarapaty, ale co tam... mój (były już) pracodawca uznał, że i tak mu się to opłaci, bo jeśli to przekręt rzeczywiście to wina spadnie na KUK a tacy ludzie jak Pan Bujko zrzeszą się i go wybronią. Z całym szacunkiem: chodziło tylko o kasę i teraz udaje się pokrzywdzonych. Nie współczuję, nie żałuję, nie odpuszczam. Walczę o składki, świadectwo pracy i zaległe wynagrodzenie!

  Odpowiedz
 • ja(2014-07-16 10:55) Zgłoś naruszenie 10

  chytry 2 razy płaci...

  Odpowiedz
 • TUPTUS-DREPTAK(2014-07-17 02:23) Zgłoś naruszenie 00

  Hola Hola Mości Państwo.
  Przeczytałem ten tekst z niedowierzaniem i to nie dla tego,że wreszcie ktoś napisał o mechaniźmie działania takich Agencji- bo TAK NA PRAWDĘ nie napisał
  Ale dlatego,że Szanowni Panowie przedsiebiorcy zatrudniaja całe tabuny Prawników Doradców i Innych"specjalistów" a w efekcie jak dzieci daja sie robić "w konia fiskusowi" przy wydatnym współudziale Aparatu "Wymiaru Sprawiedliwości" i wymuszać na nich nienależne Fiskusowi pieniądze.
  Warto by moze wywalić na "zbity pysk" tych "mecenasów,"'doradców" itp który głównie pomimo,że biora niebotycznie wysokie pensje to jeszcze "żywią sie niczym hieny" wpedzając Firm w kłopoty.

  Rozumiem,że ZUS znajduje sie w dramatycznj sytuacji finansowo -perspktywicznej.
  Nie lgitymuje to jednak tej instytucji ani żadnej innej do "naginania prawa" a wrecz jego łamania o w przyszłosci bardzo szerokich negatywnych skutkach społecznych (pracownicy tych firm bez pracy, robienie niesłusznie z Właścicieli tych Firm kryminalistów,niszczenie ich dorobku życia ,Rodzin itp.
  Szanowni Państwo Przedsiębiorcy OBUDŹCIE SIĘ I CZAS "TUPNAĆ NOGĄ" I nie pozwolic WYMUSZAĆ NA SOBIE HARACZY.
  Proszę zwrócić uwage na tak istotny fakt,że w danym okresie obowiazywały określone przepisy nakazujace Pracodawcom spełnianie obowiazków ponosznia kosztów ZUS i innych obciązen dla poszczgólnych typów umówi zwalniajace poszczgóln typy umów z tych obowiazków
  Agencje te zatrudniają osoby na Umowach o Dzieło i Umowach Zlecnie,które to do pewngo okresu były ZWOLNIONE z obowiazku odprowadzania składek na Zus i inne obciaznia i fundusze.
  Umowy o Dzieło tak mają do dziś.
  Na jakiej więc podstawie ZUS poprzez Sąd dochodzi odsetek wstecznie za 10 lat.Tym bardziej,że w tym okresie 10 lat wstecz istniał inny krótszy (5lat)okres przechowywania dokumentacji. Skad więc ten Pracodawca ma teraz ma wziać te usuwana zgodnie z prawem dokumentacje finasową?.
  A gdzie jest RZETELNOŚC SĄDÓW w rozpatrywaniu sprawy,która wręcz nakazywała by rozpatrywanie poszczgólnych lat i koniecznosci ponoszenia obciążeń w danym roku,a nie teraz kiedy do jednego wora bo tak łatwiej wrzuca się to wszystko bo tak łatwiej i wydaje wyrok "wg potrzeb" a nie zgodnie z prawem
  Zadziwiajace jak łatwo ulegamy tu zabiegom socjotechnicznym ,które maja na celu odwrócenie naszej uwagi od faktu ŁAMANIA PRAWA PRZEZ ZUS-Y SĄDY a potem inne instytucje które skutkiem tej HUCPY PSEUDOPRAWNEJ scigaja Przedsiebiorcę i robią z niego Bandytę a potem nie ponoszą materialnej odpowidzialnosci za wypłacone im odszkodowania i zadoscuczynienia od Skarbu Państwa,czyli znowu i tak za to płaca Podatnicy a nie HIENY,które to spowodowały A taka zniszczona ich działaniami osobao ile nie straciła Wszystkiego,Rodziny,Domu Majatku zlicytowanego przez "KOLESIA KOMORNIKA",i nie mając dosłowmnie grosza ,musi iść do kolejnej HIENY prawnika wyciągajacego łapę po piniądze.
  Co tu zreszta wyminiać prawników kiedy sam Sąd zachowujee sie jak HIENA ,żądając stwk UWAGA od 1.00 DO 5.00 PLN za JEDNA STRONE KSEROKOPII AKT - NIE WYSTAWIAJAC PRZY TYM ANI RACHUNKU ANI FAKTURY ZA TĘ USŁUGE!!!MIMO,ZE SAM PANIAKTÓRA ZAPOMNIAŁA WYDRUKOWAĆ PARAGONY"NA KILKA ZŁOTYCH" TRAKTUJE JAK NARODOWEGO PRZSTEPCE I WSADZA ZA KRATKI.
  Kiedy nawet Premier tego Kraju osoby (Obywatli tego kraju) dochodzące sprawiedliwości w Sądzie nazywa publicznie "pieniaczami" pomimo,ze do takiego stanu i bezprawnie albo naduzywając przepisów prawa ,stanowiska,itp doprowadzili URZĘDNICY I FUNKCJONARIUSZE nad działaniami których powinien mieć pieczę i ponosić za nich odpowidzialnosć
  Może zamiast koncentrować się nad kolejną formą haraczy naginaniem potem do tego prawa.Warto zwrócić uwage,że obecni zalgalizowana formą WYZYSKU EKONOMICZNGO I ZMUSZANIM DO OKREŚLONYCH ZACHOWAŃ W TYM NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZANIA MIENIEM są tzw. "STAŻE".
  Gdzie Osoby zatrudniane jako stażyści otrzymują wynagrodzenie daleko uragające normom prawnym i społecznym ,o wysokości nawet daleko poniżj zasiłku dla bezrobotnych,a mimo to wykonujac NORMALNĄ PRACĘ NA DANYM STANOWISKU przynoszą pośrednio i bezpośrednio dochód.
  Ludzie Ci zdani sa na "łask i niłaske'urzędników majac jedynie przyobican późnijsz zatrudnini,potm zaś staż jest przdłużany a potem"dziekujemy Pan/Pani si ni nadaje,...a dlaczego bo już trzeba kolejnego NIEWOLNIKA a jeszcze na nigo dostaje się dotacje za utworznie miejsca pracy itp ...To JEST PRAWDZIWY SKOK NA KASE I TO W BIAŁYCH REKAWICZKACH.
  A przodują tu w takiej formie zatrudniania INSTYTUCJE PAŃSTWOWE,URZĘDY,SĄDY- TE SAME,które są powołane do egzekwowania prawa

  Odpowiedz
 • EMERYT(2014-07-16 16:15) Zgłoś naruszenie 00

  No to chyba trzeba szukać ROBOTY bo kolejna ABOLICJA się szykuje.

  Odpowiedz
 • agencje pracy to wymysł obchodzenia praw..........(2014-07-17 10:12) Zgłoś naruszenie 00

  pracowniczych,w celu dorabiania się oszustów !!!Winą obciążeni też są sami pracownicy zatrudniający się przez agencje,że nie żądali opłacania składek.Stworów takich jak agencje,amber goldy i nne były wprowadzane wraz z rynkiem europejskim do polski a polska do dziś ma nielojalnych prawników,sądy,TK,Sejm i inne ciała ustawodawcze które nagminnie naciągając prawo bezczelnie łamiąc prawa obywateli jeszcze żyjących ale przymierających.

  Odpowiedz
 • tra la la(2014-07-16 22:25) Zgłoś naruszenie 00

  Spoko, coko
  Poseł Mrzygłodzka już coś wymyśli w sprawie abolicji

  Odpowiedz
 • Tra la la(2014-07-16 22:23) Zgłoś naruszenie 00

  Art -B , Amber Gold to nie jest ale zawsze coś

  Odpowiedz
 • cde(2014-07-16 19:48) Zgłoś naruszenie 00

  do ,,,jz Taki Mamy Klimat...

  Odpowiedz
 • a(2014-07-16 16:44) Zgłoś naruszenie 00

  Kasy nie ma ZUS, pracownicy nie mają świadectw pracy i opłaconych składek ZUS, Państwo nie dostało PIT a I VAT został wyłudzony. W naszej prokuraturze pracują idioci. Zdzisław K i jego Centrum Niderlandzkie okradło ZUS tylko na ok. 120 mln, a Skarb Państwa drugie tyle w PiT i drugie tyle w VAT. Urzędnicy Skarbowi jeszcze do tego nie doszli.
  Niech skarbówka się przyjrzy VAT w usługach budowlanych - tam się musi dziać to samo.
  Niedawno dano mi propozycje świadczenia usług netto, a nawet kupna materiałów netto. VAT miał niby płacić przedsiębiorca. Zadało mi się tylko 1-o pytanie. Kto w końcu płaci. Ja ostatnie ogniwo nie, p-ca sobie odpisuje - czyli traci Skarb Państwa. - czyli nie będzie dla dzieci i słabszych, szpitali. Był oburzony moją kategoryczną odmową.
  I tak jak coś robię liczę wszystko brutto, a nie netto. Te nasze organu ścigania to są organy specjalnej troski. Tak samo jak nasze służby.

  Odpowiedz
 • osw(2014-07-16 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  A co z firmami które potworzyły spółki córki aby nie płacić ZUS, czy aby to ie to samo

  Odpowiedz
 • Greg(2014-07-16 12:44) Zgłoś naruszenie 00

  Jednego nie rozumiem i nie zostało to wyjaśnione: Dlaczego to firmy mają płacić zaległe składki, skoro osoby, których te składki dotyczą, byli pracownikami agencji? Dlaczego firmy mają spłacać długi agencji?

  Odpowiedz
 • juk(2014-07-16 07:57) Zgłoś naruszenie 00

  ZUS ma całkowitą rację. Prawie wszystkie agencje pracy nie są w porządku wobec pracowników.

  Odpowiedz
 • wieloszczet(2014-07-16 11:16) Zgłoś naruszenie 00

  Na końcu tych wszystkich naruszeń prawa stoi PRACOWNIK. Nikogo nie widać, kto powie jasno i jednoznacznie: będziemy zabierać, żeby żyć, komu? znajdzie się...następne pokolenie pracowników. (Prowadzi takie postępowanie do awantury, ktoś pcha do wojny???)

  Odpowiedz
 • podatnik(2014-07-16 10:24) Zgłoś naruszenie 00

  Nie do wiary to można się dać nabrać na tekst typu, że ktoś dopłaci do lichwiarskich składek zus? Jak to mówią za głupotę trzeba płacić najwięcej. Wielu też się nabiera na e-księgowość, chociaż takie coś nie istnieje. Nawet oszczędzać trzeba umieć.

  Odpowiedz
 • Ciekawa(2014-07-16 10:14) Zgłoś naruszenie 00

  I znowu sprawdza się przysłowie: chytry dwa razy traci.
  Ale faktem jest, ZUS też nie jest bez winy. Mógł szybciej reagować. Tylko, że potem obywatele narzekają, że ZUS się czepia.

  Odpowiedz
 • Kapitalista(2014-07-16 09:58) Zgłoś naruszenie 00

  Premier TUSK niedawno zapowiedział, że Kompania Węglowa nie będzie musiała odprowadzać zaległych składek ZUS za pracowników przez 10 lat!!! Czy to nie taki sami sam przekręt jak tu?!?!?! Tylko oczywiście zgodny z prawem, w końcu Premier to robi dla dobra górnictwa :-) - co z tego, że zapłacą wszyscy podatnicy. Prywatni przedsiębiorcy za takie przekręty idą siedzieć a firmy są zamykane, a państwowe mogą kraść i jeszcze są przez Tuska dotowane. Równość wobec prawa phi...

  Odpowiedz
 • LUK(2014-07-16 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  A ZUS jest od czego tylko później od ścigania, a tak to siedzimy i się opier... bo nie chciało się tego śledzić i sprawdzać lepiej powiedzieć że wszystko jest w porządku, a potem jest dym bo ktoś coś zauważył nagle!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane