Pieniądze dla każdej mamy, która urodzi dziecko i to przez trzy lata - takie rozwiązanie sugeruje rządzącym Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. - Tylko w ten sposób możemy odwrócić niekorzystne demograficzne trendy, z którymi mamy teraz do czynienia - mówi IAR Joanna Krupska prezes Związku.

Polska pod względem dzietności zajmuje 209. miejsce na świecie, na 222 kraje, w których prowadzone są takie statystyki. Dlatego zdaniem Joanny Krupskiej potrzebujemy radykalnych kroków, a nie półśrodków.

Związek proponuje wypłacanie świadczenia każdej mamie, która urodzi dziecko, a nie tylko tym które są zatrudnione - mówi rozmówczyni IAR. Chodzi o to, żeby kobiety po urodzeniu dziecka miały zabezpieczenie socjalne. Związek apeluje do władz, aby wprowadzić też wspólne rozliczanie małżeństw z dziećmi. - Wszędzie na świecie małżeństwa mają ułatwione wspólne rozliczanie - podkreśla Joanna Krupska. Jej zdaniem to absurd, że w Polsce rodziny nie mają takich udogodnień.

Tym, którzy mówią, że w Polsce nie ma pieniędzy na takie propozycje związek odpowiada: "pieniądze są, jest tylko pytanie na co je chcemy przeznaczyć? ". Pod koniec czerwca w Grodzisku Mazowieckim pod Warszawą odbędzie się spotkanie rodzin wielodzietnych z całego kraju. Tam także będą poruszane kwestie polityki prorodzinnej.