Wciąż są problemy z przyznawaniem świadczeń pielęgnacyjnych rolnikom

autor: Michalina Topolewska12.03.2013, 08:36; Aktualizacja: 12.03.2013, 08:38

Gminy mają wątpliwości, czy przyznawać świadczenia pielęgnacyjne posiadającym gospodarstwo rolne. Powodem są sprzeczne stanowisko Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz uchwała Naczelnego Sądu Administracyjnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (15)

  • pani B.(2014-01-20 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    witam,posiadam ziemie rolną i opłacam składki krus ,dostałam decyzje odmowną. Czy będą wyrównania od 1 lipca 2013 świadczenia pielęgnacyjne. I czy będą przyznane od 1 stycznia 2014.

    Odpowiedz
  • KAZIMIERZ KUŹMA OSTROPOLE(2013-11-12 23:28) Zgłoś naruszenie 00

    jestem rolnikiem moja żona się opiekuje córką niepełnosprawną w stopniu znacznym chorą na porażenie mózgowe od urodzenia od lipca zabrano jej świadczenie pielęgnacyjne bo prowadzimy gospodarstwo rolne próbowałem żonę zwolnić z pracy w gospodarstwie ale KRUS się nie zgodził od decyzji MGOPS też się odwołałem SKO decyzja odmowna została utrzymana w mocy teraz odwołałem się do WSA czekam jak to jest jedne gminy przyznają świadczenie a inne nie czy w Polsce są równi wszyscy czy tylko nieliczni

    Odpowiedz
  • ela(2013-07-30 22:29) Zgłoś naruszenie 00

    mnie też odebrano, a w sąsiednich gminach przyznają. Odwołuję się i czekam na decyzję z SKO. Walczcie

    Odpowiedz
  • hana(2013-07-11 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Witam Posiadam male gospodarstwo rolne ktore nie przynosi mi dochodu przez rok czasu pobieralam swiadczenie pielegnacyjne na niepelnosprawnego meza Ico dalej ? swiadczenie pielegnacyjne juz mi nie przysluguje a jakie warunki w SZO musi spelnic rolnik ?

    Odpowiedz
  • margola(2013-06-26 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez gostalam odpowiedz ze mi sie nalezy i co z tego gops nie dal sko podtrzymal i sad administracyjny w bydgoszczy rowniez trzeba miec pieniadze zeby sie odwolywac

    Odpowiedz
  • MałgodzataD.(2013-04-30 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Mi w gminie też powiedzieli, że od lipca nie będę miała świadczeń pielęgnacyjnych... Co będę musiała robić.

    Odpowiedz
  • aśka(2013-04-28 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    ludzie słuchajcie sw. pielęgnacyjne dla ROLNIKA na chore dziecko przysłguje nie musicie czekac do lipca na decyzje odmowną ,pewnie tej 100 też nie dostajecie ja tak miałam napisałam do RPO RPD PEŁNOMOCNIKA RZĄDU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH i oczywiscie dostałam odpowiec , ze św. piel. mi się należy .

    Odpowiedz
  • maras(2013-04-24 05:37) Zgłoś naruszenie 00

    Witam posiadam ziemie rolna oplacam skladki krus ,od lipca bende miala decyzje odmowna czy ktos wie czy zmienilo sie cos w przepisach o sw.pielegnacyjnym dla rolnikow

    Odpowiedz
  • Margola(2013-04-20 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Dziwny kraj u mnie w gminie rolnik nie dostanie swiadczenia a sasiad mieszka 100 m dalej tylko w innej gminie i swiadzcenie dostanie panstwo w panstwie wstydze sie ze zyje w takim kraju

    Odpowiedz
  • ela(2013-04-19 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    rolnikowi sw. pielegnacyjne sie nalezy odwołuj się

    Odpowiedz
  • ja(2013-04-16 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    DziŚ MI PANI W MOPSIE POWIEDZIAŁA ŻE NIE BĘDZIE PRZYSŁUGIWAŁ ROLNIKOM ŚWIADCZENIA PIELĘGNACYJNE

    Odpowiedz
  • ZIEMIA...(2013-03-24 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam 1.30 h przeliczeniowe i mam świadczenie pielęgnacyjne dla córki ...w naszej gminie nie ma problemu, panie widać są kompetentne .pozdrawiam .

    Odpowiedz
  • poinformowany 300(2013-03-18 23:23) Zgłoś naruszenie 00

    rplnik jako rodzic dziecka niepelnosprawnego na 100 procent dostanie swiadczenie pielegnacyjne

    Odpowiedz
  • rolnik(2013-03-14 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    rolnik dostanie swiadczenie pielegnacyjne

    Odpowiedz
  • załamany człowiek(2013-03-13 17:44) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę o pomoc w takiej sprawie opiekuję się od urodzenia niepelnosprawnym synem i mam 1 ha 80 a pola i zabrano mi swiadczenie pielegnacyjne ktore mam do 2015 roku.Jestem w szoku donaldzie ???

    Odpowiedz