Będzie roczny zasiłek dla bezrobotnych dla samotnych rodziców

autor: Marcin Rybicki19.02.2013, 10:49; Aktualizacja: 19.02.2013, 10:56

Samotni rodzice będą mogli pobierać zasiłek dla bezrobotnych przez 12 miesięcy. To kolejny element reformy urzędów pracy - informuje "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Media
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (16)

  • jan(2013-02-19 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    a dla konkubinatów tez?

    Odpowiedz
  • D.(2013-02-19 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    won k**** z takimi pomyslami ;>

    Odpowiedz
  • irtur(2013-02-20 07:36) Zgłoś naruszenie 00

    Następna promocja dla nierobów i rodzin patologicznych. Zamiast stworzyć systemy zatrudnienia

    Odpowiedz
  • misterSZKOT(2013-02-20 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    zasilki z mops-u jakie ? tam nie pomagaja tylko upadlaja czlowieka a te zasilki to istna kpina i te ich wywiady domowe to gorsze niz przesluchanie UBECKIE bzdurne pytania ******** inwiligacja

    Odpowiedz
  • misterSZKOT(2013-02-20 08:09) Zgłoś naruszenie 00

    te IRTUR ****** SIE W BANIE

    Odpowiedz
  • g(2013-02-20 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    ekstra kolejny przywilej socjalistycznego kraju za który zapłacę. tyrając na 2 etatach do usranej śmierci, a kto mi da kasę za darmo co? mam już tego dość płacenia za cudze przywijeje, wcześniejsze emerytury, immunitety, choroby o które proszą się palacze i niedbający o siebie, nietykalność złodziei defraudatorów w polityce, cudze bachory i ich edukację, żłobki, dodatki, diety i premie poselskie, cudze mieszkania komunalne, choć sam muszę tyrać na kredyt do usranej śmierci. Co za naród, to nie kraj to TAKI naród!

    Odpowiedz
  • trzecia kategoria obywatela bezplodnego(2013-02-20 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Co prawda konstytucja mowi o rownosci wszystkich obywateli, ale politycy stworzyli trzy kategorie obywatela:
    - uprzywilejowani ( politycy, urzednicy, gornicy, mundurowi, nauczyciele, firmy panstwowe, rolnicy itd)
    - robole dzietni
    - robole bezdzietni.
    Uprzywilejowani maja duzo kasy i malo roboty, dzietni maja malo kasy i dzieci, bezdzietni maja duzo roboty i nic do gadania :)
    I racja, jesli robol jest chory, bezplodny lub z innych powodow nie moze wyhodowac stadka nowych roboli, to powinien byc ukarany. Mozna by otworzyc na nowo niemieckie obozy pracy, i tam zamknac bezplodnych :)

    Odpowiedz
  • Mirka(2013-02-20 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    od kiedy ma byc ten niby roczny zasilek:) bajki pisza bo wybory znow sie zblizaja

    Odpowiedz
  • Ruyszard(2013-02-20 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    Czy już wiadomo dlaczego warto utrzymać nierejestrowane związki partnerskie ?

    Odpowiedz
  • AŚKA(2013-02-20 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    Dla samotnych rodziców WSZYSTKO!!! A co z Pełnymi Rodzinami??? dzieci w POLSCE dzieli się na dwie grupy: PIERWSZA od samotnych rodziców POSIADA WSZYSTKIE MOŻLIWE PRZYWILEJE, druga od pełnych rodzin: SĄ TO DZIECI GORSZEJ KATEGORII NIE MAJĄ ŻADNYCH PRZYWILEJÓW. I TO NAZYWA SIĘ RÓWNOŚCIĄ?

    Odpowiedz
  • matka(2013-02-21 12:42) Zgłoś naruszenie 00

    AŚKA a niby jakie przywileje? Jednej pensji mniej , jednej osoby do opieki mniej ? Niby co maja takie dzieci lepiej ? To zostań samotną matką sama utrzymaj dzieci , sama opiekuj się nimi podczas choroby i chodź jednocześnie do pracy bo jak ja stracisz to nie będzie na chleb dla dzieci. Zastanów się co piszesz niemądra kobieto widać ,że nie wiesz co to znaczy samotne rodzicielstwo dla dziecka

    Odpowiedz
  • ktos(2013-02-23 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    do ASKA: samotnie wychowuje dwoje dzieci i nie zauwazylam zadnych przywilejów. po formalnym rozwodzie straciłam nawet zasiłek rodzinny. wszedzie jestesmy traktowani jak z nizszego poziomu. nie gadaj głupot tylko spróbuj sama wychowywac dzieci a ja juz wiem teraz ze nie dasz rady skoro nazekasz ze ciezko jest w pelnej rodzinie. zal mi cie

    Odpowiedz
  • JA(2013-03-19 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    do Aśka !
    Nic dziwnego, że w tym kraju jest jak jest i rządzący mogą manipulować narodem do woli.
    O jakich przywilejach dla samotnych rodziców ty piszesz kobieto.
    Samotnie wychowuję troje dzieci a że zarabiam i pracuję a nie siedzę i narzekam to moje dzieci nie mają żadnego wsparcia.
    Podaję progi dochodowe: 725 zł. na osobę aby otrzymać alimenty z FA, gdy pseudo tatuś nie płaci. Komornik nie jest zainteresowany ściganiem takich dłużników, a rząd ma to w nosie, 539 zł. na osobę do zasiłku rodzinnego . Jeśli próg jest większy choć o parę groszy to figę dostaniesz a nie dodatki: w tym również ten z tytułu samotnego wychowania.
    Samotny rodzic nie ma "koła zapasowego"nie dzieli obowioązków na pół.

    Więc -takie niedoinformowane osoby doprowadzają mnie do szału.
    W pełnych rodzinach jak mają mało to jedno z nich może wziąć dodatkową pracę , drugie zajmnie sią dziećmi a co ma zrobić samotny rodzic ?
    Wiem też może tak zrobić ale wtedy dzieci wogóle nie miałyby kontaktu z rodzicem chociaż jednym.

    Odpowiedz
  • lordszkot(2013-03-20 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    jakie kurr...a zasilki z opieki?? te 200zlł co wyżygaja po wizycie w domu i głupich pytaniach!!!a potem patrzą jak cie wysiudać bysś juz więcej nie przyłaził tak zwana opieka społeczna w naszym kraju to totalna lipa ,dlaczego urzedy pracy nie wypłacaja zasiłków dla bezrobotnych ale wszystkich co to znaczy __ BEZROBOTNY BEZ PRAWA DO ZASIłKU- następna bzdura która trwa i trwa nikt tego nie widzi

    Odpowiedz
  • lordszkot(2013-03-20 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    te AŚKA ****** barana bo bzdury piszesz!!!

    Odpowiedz
  • EWA(2013-09-08 13:22) Zgłoś naruszenie 00

    kielbasa wyborcza przegranych graczy?

    a i chcialam zapytac, czy te bezrobotne farfocle jakie placicie to maja byc alibi za pseudo rzadzenie za nasze pieniadze? w jajo robicie Polakow - na kazdym gruncie - wszedzie okradacie i upadlacie! za 2.500,- tys. trzeba mieszkanie utrzymac - a bezrobotny farfocel to ok. 500,- zl.

    Trzeba niebywalej bezczelnosci, zeby jeszcze cokolwiek o tym debatowac!!!

    Odpowiedz