Jak wyliczyła unijna instytucja Eurofound, NEET-si stanowią 12,8 proc. wszystkich osób w wieku 15-24 lat w 27 krajach UE; w Polsce - 11 proc., ale w dwa lata ich liczba wzrosła o 1,5 proc.
Według szacunków Eurofound polscy NEET-si kosztują ponad 5 mld euro rocznie, a na jednym gospodarka i państwo tracą 37 tys. zł. Realny koszt ich utrzymania to 1,5 proc. naszego PKB - jeden z wyższych wyników w Europie, znacznie powyżej średniej.
Komentarze(7)
Pokaż:
Rządzący zamiast ubiegać się o rozwój gospodarki to niszczą tą gospodarkę, gdzie dają za wielkie łapówki wejść na nasz rynek pracy konkurencji z bogatego zachodu, która tych młodych bez zawodu nie chce przyjąć do pracy.
Gdzie są zawodowe szkoły w Polsce.
Niemcy uczących się zawodu, młodym płacą znaczne pieniądze.
Co taki młody bezrobotny Polak może zrobić, kiedy nie ma żadnych koneksji, które załatwiłyby mu jakąkolwiek pracę.
W Chinach, Tajlandii i w krajach trzeciego świata tacy bezrobotni masowo sprzedają swoje części ciała dla bogatych.
Część tych młodych bezrobotnych Polaków wyemigrowała na zachód, gdzie nie stanowią bezrobotnych, a oficjalnie w Polsce są zarejestrowani jako bezrobotni.
Gdyby nad rządzącymi wisiała taka możliwość, że za ich niedopełnienia lub przekroczenia lub innego przestępstwo np. nawet podejrzenie o łapówkę traci stanowisko i staje się bezrobotnym to na pewno w Polsce byłoby mniejsze bezrobocie nawet wśród młodych.