Święto Trzech Króli na stałe będzie wolne od pracy

autor: Łukasz Guza05.01.2012, 06:23; Aktualizacja: 05.01.2012, 08:42
Zadowolenie pracowników może być podwójne

Zadowolenie pracowników może być podwójneźródło: ShutterStock

Pracownicy mogą odetchnąć. Święto Trzech Króli na stałe będzie dniem wolnym od pracy. Wniosek PKPP Lewiatan o ustalenie, czy jego wprowadzenie nie narusza konstytucji, nie będzie rozpatrywany.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (37)

  • Poprostu pytam(2012-01-05 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    Trybunał Katolicki / czyt . Konstytucyjny/, potwierdza tylko ,że nie jesteśmy krajem suwerennym .
    Watykan poprzez swoich tajnych i jawnych agentów, sprawuje rzeczywistą wladzę w tym kraju.
    Czy Polacy zawsze muszą żyć, pod jarzmem zaborcy???

    Odpowiedz
  • Wolfram(2012-01-05 08:07) Zgłoś naruszenie 00

    Piszesz bzdury aż się kurzy. Święto Trzech Króli ignorancie jest starym świętem zlikwidowanym przez ,,miłujących wolność i pokój" komunistów w okresie PRL. A to, że obcy kapitał robi sobie u nas co chce, leży służba zdrowia, armia w likwidacji, służby obcych państw buszują jak u siebie - to Ci nie przeszkadza?

    Odpowiedz
  • Marcin(2012-01-05 08:21) Zgłoś naruszenie 00

    nie mieszaj tak bardzo i nie twórz ścisłych powiązań pomiędzy dniem wolnym od pracy a świętem katolickim. Tworzenie więzi rodzinnych przez takie wolne dni od pracy jest czymś bezcennym dla (nie)"zwykłych" ludzi, którzy zarabiają na tych, którzy traktują podwładnych jako część swojego szeroko rozumianego majątku. Dla katolików jest to dodatkowy atrybut umożliwiający im godne uczczenie święta. Stosując twoja logikę w postrzeganiu świata - to niestety zawsze i Polacy i inne narodowości są pod jarzmem zaborców!

    Odpowiedz
  • XXYYZZ(2012-01-05 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuję jeszcze 2 dodatkowe święta/dni wolne od pracy: urodziny i imieniny Donalda Tuska ;-]]]

    Odpowiedz
  • kazik(2012-01-05 08:45) Zgłoś naruszenie 00

    A ja poprostu pytam ile jeszcze potrzebujecie tych świetych dni nierobole???

    Odpowiedz
  • Pracownik na etacie(2012-01-05 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    "Spowolnienie na przełomie roku w ważnym okresie dla planowania budżetu i rozliczenia". To sobie zróbcie matołki okres rozliczeniowy od np. października do października. Żadna ustawa was nie zmusza do sztywnego rozliczania na koniec roku kalendarzowego. To kwestia czysto umowna. Tylko porąbane firmy tak pracują. Pracownicy wypoczęci to większa wydajność osiołki lewiatańskie.

    Odpowiedz
  • irena(2012-01-05 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Na jakie stałe? W Polsce nic nie jest na stałe. Zmieni się władza i zmieni wszystko.

    Odpowiedz
  • belzebub(2012-01-05 09:04) Zgłoś naruszenie 00

    dodałbym jeszcze jedno święto tym razem narodowo religijne. czyli święto drugiej konstytucji rp - konkordatu.

    Odpowiedz
  • lolek(2012-01-05 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    JA PROPONUJĘ CAŁY PIERWSZY TYDZIEŃ PO NOWYM ROKU ZROBIC WOLNY-NIECH SOBIE LUDZISKA WYPOCZYWAJĄ :-)

    Odpowiedz
  • x(2012-01-05 10:37) Zgłoś naruszenie 00

    dla mnie nieporozumieniem była możliwość odbierania dnia wolnego, jeśli święto wypadało w np. weekend. Co to niby ma znaczyć nieroby? To jest dyskryminacja pracodawców... z jakiej racji miałem dawać komuś wolne tylko za to, że w sobotę czy niedzielę było święto? Żenada.

    Odpowiedz
  • Ted(2012-01-05 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    Lepiej wolne zrobić w Wigilię!

    Odpowiedz
  • do 10 x(2012-01-05 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    O razu widać, że jesteś krwiopijcą - najchętniej niech ludzie u ciebie pracują od rana do wieczora i to za miskę strawy!

    Odpowiedz
  • Wiza(2012-01-05 11:56) Zgłoś naruszenie 00

    Do X - Ty zmień lekarza na psychologa bo ten Cię oszukuje,może jeszcze uda się z Ciebie zrobić "człowieka".

    Odpowiedz
  • apa3(2012-01-05 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przestańcie biadolić, bo na tle europy jesteśmy krajem który wcale nie ma dużo wolnych dni.
    Nawet w zateizowanych Czechach 24 grudnia jest dniem wolnym od pracy.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2012-01-05 14:04) Zgłoś naruszenie 00

    Przedmiotem wniosku do TK nie jest sama zasada nieoddawania wolnego za święto ale sposób jej wprowadzenia dyskryminujący pracowników.
    Jak ktoś uważa, że jest za dużo świąt to polecam mu 1 maja relikt komunizmu.

    Odpowiedz
  • EMERYT KAZEK(2012-01-05 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    niech będzie PRACA dla MŁODYCH ludzi i na pewno nie bĘdzie SPOWOLNIENIA niieroby z LEWIATANA. Święto Trzech Króli zniósł "miłościwie nam panujący Władek Gomułka, który notabene skończył niższe seminarium Michalitów w Korczynie, bo na wiecej nie miał głowy.

    Odpowiedz
  • krys(2012-01-05 15:08) Zgłoś naruszenie 00

    jak zwykle antyklerykałom i komuchom najbardziej chodzi o "dowalenie" katolikom. Najgorsze jest że oburzenie na temat wiary mają ateiści. Ja nawet gdybym nie wierzył i tak byłbym za wolnym w Święta, nie postrzegam wolnego od wykonywania pracy w święta przez pryzmat mojej wiary ale z pobudek społecznych (w ramach pozytywnie rozumianego "państwa świeckiego") - kiedy mają budować więzi rodzinne i społeczne pracownicy marketów, stacji benzynowych i innych. Najwięcej na wolne narzekają osoby, które niewiele widzą po za czubkiem własnego nosa a całą resztę mają gdzieś. I na koniec - nie wszystko w świecie ma mieć wymiar ekonomiczny i ma zarabiać - bo przynajmniej połowa parlamentarzystów, ministrów i ich zastępców jest zbyteczna.

    Odpowiedz
  • pracobiorca(2012-01-05 16:40) Zgłoś naruszenie 00

    Nie piszcie dyrdymał o czasach przedwojennych i budowaniu więzów rodzinnych. Jak tak odwołujecie się do tamtych czasów to - dobrze niech będzie nawet 2 dni wolnego ale zmniejszmy urlop do 14 dni, zlikwidujmy ulgę rodzinną, tacierzyńskie a macierzyńskie ograniczmy do dwóch tygodni wprowadźmy pracujące soboty i... będzie jak przed wojną. Wtedy w ten JEDEN dzień będziemy budować więzy. Przed wojną przeciętny pracobiorca był na nogach od 4 rano / furmanką do roboty / do 22 - a do kościoła na wsi trzeba było iść piechotą 15 kilometrów. Stąd w państwie gdzie katolicyzm spajał naród polski takie ułatwienia. Dzisiaj twolne w to święto straciło rację. Kościoły są co 5 km a przed każdą chałupą stoi bryka... Budowaniu więzów służyłaby wolna od pracy WIGILIA a nie święto,w którym bez problemu każdy chodzący do kościoła może uczestniczyć.

    Odpowiedz
  • antykk(2012-01-05 17:22) Zgłoś naruszenie 00

    teraz z okazji byłych pierdnięć byłego największego syna wadowic należy wprowadzić kolejne święta w zależności od ich natężenia smrodu.
    Pracować się niechce, a obijać i wołać o podwyżki to potaficie nieroby.

    Odpowiedz
  • Do 19(2012-01-05 17:26) Zgłoś naruszenie 00

    Przyjacielu pomyliłeś gazety tu jest miejsce dla poważnych ludzi dla frustratów są Fakty i Mity

    Odpowiedz