Podwyżki emerytur dopiero w maju? ZUS nie zdąży z waloryzacją kwotową

28.12.2011, 05:17; Aktualizacja: 28.12.2011, 09:11

Prawie 7,5 mln osób otrzymujących świadczenia z ZUS może nie dostać podwyżek w marcu, a dopiero w maju. Zakład przyznaje, że nie zdąży z realizacją pomysłu premiera, który chce by waloryzacja była kwotowa, a nie procentowa - stwierdza "Rzeczpospolita".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (146)

  • adam(2011-12-28 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKOWE MYŚLENIE- Chcą pisać pozew zbiorowy i skarżyć waloryzacje,to ich postraszę,ze dostaną dopiero w maju(znowu łamię prawo),a po cichutku moje kanty waloryzacyjne przejdą,bo będą zajęci innym temacikiem.
    OGŁUPIANIE I MANIPULACJA
    Dostaniemy normalne emerytury zwaloryzowane procentowo-uczciwie o 9-12%

    Odpowiedz
  • phi(2011-12-28 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    "Zakład przyznaje, że nie zdąży z realizacją pomysłu premiera, który chce by waloryzacja była kwotowa" ...przepraszam...czegoś tu nie rozumiem...czy w Polsce już jest JEDNOWŁADZTWO"...może mi ktoś to wyjaśni!...Czy naprawdę nie można zaczynać reform od konsultacji ...najpierw społecznych i związkowych oraz sprawdzenia ,czy zgodne są z obowiązującym prawem i Konstytucją?

    Odpowiedz
  • Fe(2011-12-28 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Jak zwykle na hura. Szczyt nieudolności aparatu.

    Odpowiedz
  • lach lidia(2011-12-28 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    To daje najmniejsze emerytury podniesc nieco wyzej niz procentowo .

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-12-28 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego emeryci moga pracowac w tym samym zakladzie -ludzie mlodzi posiadajacy male dzieci wyksztalceni nie maja pracy albo pracuja jako sprzatacze ochroniarze -to bzdura a ci sobie wypracowali to niech ustapia miejsca

    Odpowiedz
  • Marek(2011-12-28 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Poczekam do kwietnia i podaje cfaniaczkow tuskowych do sadu. Nie dam się manipulowac i procentowa podwyżkę dostane.

    Odpowiedz
  • emert(2011-12-28 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    A co na to Pan Prezydent? Czyżby pozwalał na łamanie prawa? O jaką sprawiedliwość społeczną chodzi? Czy Polska to jeszcze Polska? Prawnicy wytłumaczcie prawo tym panom bo go nie rozumieją. Zamiast nauki angielskiego wprowadzić jak najszybciej naukę prawa dla rządzących, bo się ośmieszają w oczach ludu.

    Odpowiedz
  • rencista(2011-12-28 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    A jesli ZUS nie zdarzy z waloryzacja w marcu rent to rente zwaloryzowana wyplaci z karnymi odetkami ? Przecietny Kowalski jesli sie spozni z jakakolwiek oplata zdierane sa odsetki za zwloke

    Odpowiedz
  • bida emeryt(2011-12-28 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    mam pytanie?
    Czy ktoś mógłby zamieścić wzór pozwu do sądu bo przy kwotowej waloryzacji zostałem oszukany. Pozdrawiam i w 2012 r życzę zdrówka i % waloryzacji nam należnej.

    Odpowiedz
  • Zoja1(2011-12-28 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego w tej sprawie nie wypowiadają się Przedstawiciele Społeczni, Rzecznik Praw Obywatelskich - czyżby łamanie Konstytucji miało stać się powszechnym prawem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Ciągle jednak mam nadzieję, że przyjdzie obudzenie i dostaniemy procentową waloryzację.

    Odpowiedz
  • emek(2011-12-28 11:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli rząd chce dać wyższe podwyżki rent i emerytur osobom mającym niskie świadczenia niech nie robi tego kosztem innych emerytów !
    Proponuję by osobom mającym niskie świadczenia zrobić waloryzację kwotową, jeżeli waloryzacja procentowa przekroczy kwotową, to zrobić waloryzację procentową.

    Odpowiedz
  • adam(2011-12-28 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    TUSKOWE MYŚLENIE:
    Ogłupić,zastraszyć,oszukać,okraśc,poróżnić,nastawic ludzi przeciw sobie,odwrócić uwagę od spraw ważnych.
    Tusku,waloryzacja wyłącznie procentowa i uczciwie wyliczona 9-12%,wypłacona 01.03.2012r.
    Wymyślanie bzdur o wysokosci i terminie to twoja chora i zakłamana taktyka urzędowania-nie będą pisać pozwów o sposób waloryzacji,a zajmą sie terminem wypłat.POZWY BĘDĄ PISAĆ,A TERMIN TAKI, JAKI JEST ZGODNY Z PRAWEM

    Odpowiedz
  • Emeryt(2011-12-28 12:21) Zgłoś naruszenie 00

    To może podwyżki cen energii, wody, wywóz śmieci,gazu i innych rzeczy również od maja bo nie zdążą? Z tym nie ma problemu bo już podwyżka gazu jest co miesiąc za śmieci również już otrzymałem i z tym problemu nie mają a jak coś dla ludzi to nie zdążą ZŁODZIEJE.

    Odpowiedz
  • boy(2011-12-28 12:25) Zgłoś naruszenie 00

    Niech żyje gumofilcowa i pszenno-buraczana władza aż do niechlubnego końca !!! Dla niej dobry emeryt to martwy emeryt.

    Odpowiedz
  • adam(2011-12-28 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w Polsce jest Minister Sprawiedliwosci i RPO?
    -podejrzenie popełnienia przestępstwa-sposób waloryzacji emerytur
    -podejrzenie popełnienia przestępstwa-termin wypłat uczciwie zwaloryzawanych emerytur.
    KONSTYTUCJA RP.
    ORZECZENIE TK RP.

    Odpowiedz
  • okradany emeryt(2011-12-28 13:13) Zgłoś naruszenie 00

    tusk to sobowtor suchockiej to para oszustow żerujących na emerytach

    Odpowiedz
  • janusz1(2011-12-28 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci przeczytajcie projekt i uwagi do niego www.mpips.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnych/projekty-ustaw/ubezpieczenia-spoleczne/stawaozmianieustawyoemeryturachirentachzunduszubezpieczepoecznychorazniektrychinnychustaw/ zobaczycie kto nas chce okraść a kogo mamy po naszej stronie /wszystkich co opiniują /bo inaczej być nie może.

    Odpowiedz
  • żenada i obrzydzenie(2011-12-28 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko ktoś pozbawiony elementarnych zasad, mógłby chcieć obniżać i tak nędzne emerytury ,najsłabszej grupie społecznej jaką są emeryci z ZUS.
    Niestety ,Tusk chce to uczynić , jednocześnie sobie i aparatowi władzy zapewniając solidne podwyżki i inne gratyfiakcje.

    Trudno nie czuć OBRZYDZENIA , do takiego postępowania , oraz do samego pomysłodawcy.

    Co możemy zrobić ???
    Pisać protesty , a póżniej lawinowo zaskarżać tą ustawę do Sądu Pracy .

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-12-28 13:55) Zgłoś naruszenie 00

    Cała ta historia z "waloryzacją kwotową" to zwykły kretynizm jak i oczywiste łamanie prawa przez Tuska i jego otoczenie.
    Polska w kontekście determinacji władzy w dążeniach do realizacji idiotycznego pomysłu Tuska jawi się kolejny raz jako państwo bezprawia , w którym władza okazuje oczywiste lekceważenie dla obowiązującego prawa.
    Jak widać bardziej przypomina dżunglę z prawem buszu ( prawo silniejszego ) niż państwo prawa i praworządności.

    Odpowiedz
  • Alicja(2011-12-28 14:29) Zgłoś naruszenie 00

    Dziś na konferencji Jarosława Kaczyńskiego usłyszałam od Prezesa,że nawet klub PiS skłania się do poparcia kwotowej waloryzacji emerytur!! Mam gdzieś takie Prawo i taką Sprawiedliwość, to łamanie prawa i jawna niesprawiedliwość!!! Jak mnie odciągano z pensji większą składkę (bo procentową!) na ZUS, to nikt nie podnosił larum, że są tacy,którzy płacą mniej. Nie ma równych pensji i nie może być równych emerytur.Przy takich propozycjach rządu niech rząd i posłowie zsumują swoje wynagrodzenia, podzielą przez swoją liczebność, a to co przekracza np.średnią krajową przekażą na podwyżki dla tych,którzy kiedyś zarabiali najmniej i teraz mają najniższe emerytury.Janosik zabierał najbogatszym - dawał najbiedniejszym.

    Odpowiedz