PIP zmienia zdanie w sprawie wykorzystania zaległego urlopu

autor: Łukasz Guza08.12.2011, 06:13; Aktualizacja: 08.12.2011, 09:04

Pracodawcy już w przyszłym roku mogą udzielać zaległego urlopu do końca września, a nie marca – uznała Państwowa Inspekcja Pracy. Choć jeszcze kilka dni temu twierdziła co innego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • antyklakier(2011-12-12 20:36) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9.klakier.Zajmij się swoją "marychą".chłopczaku.Nie wpiep...j się gdy starsi rozmawiają o przyszlości też twojej. Kto ci płaci za klakierowanie???.Z twojej wypowiedzi wynbika jasno ,żeś klakier czyli du...,-spadaj,zajmij się jakąś gierką,lub lekcjami.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-12-12 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    Boże, widzi i nie grzmisz. Te artykuły na GP coraz gorsze. Pytam się - co tu jest do interpretacji?! I zamiast pytać rzecznika prasowego GIP spytajcie okręgowych inspektorów pracy. GIP zajmuje się jedynie kontrolą OIP-ów i wyszukiwaniem dziury w całym.

    Odpowiedz
  • zmniejszyc urlop!!!(2011-12-11 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    kazdy patriota powinien sam zrezygnowac z urlopu! Po co nam 26 dni urlopu! Wystarczy dwa razy w roku po 5 dni wolnego, a reszte oddac na chwale ojczyzny!!!

    Odpowiedz
  • leming hunter(2011-12-11 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9
    JUŻ IM TUSK ZMNIEJSZYŁ URLOPY, TYLKO JESZCZE NIEKTÓRZY NIE ZAKUMALI.

    Świeże zmiany w kodeksie pracy dotyczące wyliczania wymiaru czasu pracy załatawiają na cacy Polaków. Dzięki nim można zostawić tylko kilka dni urlopu.

    Odpowiedz
  • klakier(2011-12-11 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ha,ha. Wy martwicie sie o URLOP, juz NIEDŁUGO urlop w ramach kapitalistycznej pomocy dla Grecji i PRACODAWCOW polskich, zostanie zmniejszony do 14 dni, jak było za p.Bieruta. Te 26 dni to jakiś IDIOTYCZNY, komunistyczny pomysł, a z KOMUNIZMU juz wyszliśmy. Do ROBOTY,do ROBOTY , nieroby polskie, urlopów czy emerytur Wam się ZACHCIEWA. Walczyliście o KAPITALIZM i władze dla PLEBANÓW, to macie ją. Juz NIEDŁUGO będziecie płacić DOLĘ za KONKORDAT, a to WYNIESIE ok.250zł/os/rok [ w tym dzieci]. Dlaczego Ja ANTYkościelny mam płacić.

    Odpowiedz
  • BJ(2011-12-10 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    zgodnie z prawem urlop wypoczynkowy związany jest z danym rokiem kalendarzowym, a więc urlop zaległy za rok 2011 dotyczy roku 2011 i powinien być wykorzystany do końca marca 2012 tak jak stanowiły przepisy w 2011 r. Prawo nie powinno działać wstecz. Dopiero urlop zaległy za 2012 rok może być wykorzystany do końca września 2013 roku.
    W naszym kraju jedni stanowią prawo a inni interpretują je tak jak komu wygodnie. NIe mówiąc już o tym, że przepisy nowelizujące kodeks pracy mają wiele do życzenia. Każda nowelizacja wporwadzona w tym roku to niedopracowany akt prawny wprowadzający tylko bałagan i coraz większą dezorganizację w stosowaniu prawa.

    Odpowiedz
  • stan49(2011-12-10 08:50) Zgłoś naruszenie 00

    Z każdym przepisem do sądu? Paranoja!!!

    Odpowiedz
  • alik(2011-12-08 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Po prostu niepotrzebny jest urlop w takiej wysokości dniowej , skoro do września nie ma czasu sie go wybrać .

    Odpowiedz
  • Maja(2011-12-08 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiem nad czym wszyscy się zastanawiają... Urlop za 2011 rok staje się zaległym dopiero z dniem 1 stycznia 2012, wtedy wchodzi również nowa ustawa. Tak więc należy stosować ją do urlopu zaległego, żadna filozofia.

    Odpowiedz
  • pulkownica(2011-12-08 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Rządzący mianowali się Hrabiami a obywatele ich ziemi jesteśmy pachołkami.

    Odpowiedz
  • LALKA(2011-12-08 15:50) Zgłoś naruszenie 00

    Barany się zajmują tymi ustawami,czy normalni ludzie myślący???

    Odpowiedz
  • 007KAL(2011-12-08 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dwie uwagi:
    1. Bardzo mi się podoba opinia Pani Wiktorii - aby były cywilizowane zasady zatrudniania musi być po prostu praca, a wtedy wszystko będzie normalniej.
    2. Idzie Wigilia, a wtedy nawet zwierzęta gadają "do rzeczy" i "ludzkim głosem"
    ...

    Odpowiedz
  • wiktoria(2011-12-08 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    Oby tylko takie problemy mieli pracodawcy i pracownicy.Proszę PIP o wyszukanie pracy lub zmianę nazwy na PIB

    Odpowiedz