Rząd zauważył problem śmieciowych umów. Dlaczego dopiero przed wyborami?

29.08.2011, 05:02; Aktualizacja: 29.08.2011, 08:53

Są ambitni, świetnie wykształceni, ale boją się o jutro, bo prawie 60 proc. nowo zatrudnionych pracuje na umowach tymczasowych. Taki obraz wyłania się z rządowego raportu "Młodzi 2011" - informuje "Gazeta Wyborcza".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (9)

  • Kuba(2011-08-29 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    to świadczy o bystrości tego Rządu .
    Swoje płace widzi natychmiast!

    Odpowiedz
  • LGB(2011-08-29 14:44) Zgłoś naruszenie 00

    Dobrze, że w ogóle zauważył ten problem :)

    Odpowiedz
  • Szkiełko i Oko(2011-08-29 16:41) Zgłoś naruszenie 00

    co to takiego "umowy tymczasowe"? Umowa o pracę tymczasową? Umowa na czas określony?

    Odpowiedz
  • indiana(2011-08-29 19:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe czy rzad zdaje sobie sprawe ze umowy o prace zwlaszcza na czas nieokreslony to ewenement w naszym kraju...no-chyba ze w budzetowce:-) :-) :-) :-) ale i w takich traktuje sie umowe o prace jak skarb :-)

    Odpowiedz
  • Genia(2011-08-29 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Rzad wszystkie problemy zawsze zauwaza przed wyborami.
    A pozniej zaraz po wyborach szybko o tych problemach zapomina :)

    No to jak? Ktos jeszcze wierzy w sens pojscia na tegoroczne wybory?

    Odpowiedz
  • gadu_gadu(2011-08-29 20:09) Zgłoś naruszenie 00

    Niech to prowadzą przed wyborami!!!a nie gadają

    Odpowiedz
  • gosc(2011-08-29 20:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jednym z kierunków zamawianych jest ochrona środowiska... to najlepiej świadczy o tym jaki cel miał ten cały pożal się Boże program :)

    płacenie za kierunek po którym znalezienie pracy graniczy z cudem powinno zainteresować odpowiednie służby...

    Odpowiedz
  • sayan12(2011-08-30 01:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ktoś płacze nad rozlanym mlekiem - umowy śmieciowe. Oczywiście winny jest Tusk - bierze się za problem przed wyborami . Gdzie jest Kodeks Pracy -w którym podane są zasady zatrudniania: stawiane wymogi i obowiązki. Czy na pewno potrzebna jest tak dalece posunięta ingerencja Rządu w system zatrudnienia młodzieży? Czy mamy młodzież coraz mądrzejszą, czy ciągle wymagającą zwiększonej opieki? Uważam, że należy przyzwyczajać naszą młodzież do twardego życia a nie mamusinej spódnicy. Tam gdzie jeżdżą (na zachód Europy)sami wiedzą, że nie ma dyskusji na temat formy prawnej zatrudniania - jest jasno podana (tak jak w naszym KP). Tylko dobra praca zapewnia przedłużenie umowy o pracę.(myślę o pracy wykonywanej zgodnie z wykształceniem, a nie na zmywaku!). U nas "młody" jeszcze nie pokaże co umie, ale już chce umowę o pracę na czas nieokreślony.

    Odpowiedz
  • H(2011-08-30 08:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mozna nazwac umowy zlecenia umowami śmieciowymi ?
    To moze oddac od tych umow zalicki na podatek i zwrócic ZUS?

    Odpowiedz