Tusk chce zreformować mundurówki jeszcze przed jesiennymi wyborami

10.05.2011, 16:29; Aktualizacja: 10.05.2011, 16:56

Premier Donald Tusk powiedział, że chciałby, by reforma emerytur mundurowych została przeprowadzona przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Przyznał, że rozważany jest pomysł włączenia mundurowych do systemu powszechnego, ale rząd obecnie nie zamierza tego proponować.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (28)

  • a(2011-05-10 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to uchwalą przed wyborami to wybaczę PO zmiany w OFE. Ostro trzeba ze związkowcami-jak im nie podoba się propozycja rządu wydłużenia stażu do 25 lat to przedłużamy do 30 lub wrzucamy do ZUS a zmianami obejmujemy już pracujących.

    Odpowiedz
  • Qwerty(2011-05-10 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    ten kraj to ZIELONA UTOPIA!!! OBUDŹCIE SIĘ RZĄDZĄCY JAJOGŁOWI!!!
    Bez godnie wynagradzanych pracowników nie ma rzetelnej obsługi państwa, a bez tego nasz kraj pójdzie na dno jak Titanic... To smutne, ale prawdziwe...

    Odpowiedz
  • policjant(2011-06-01 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Sugeruje się ludziom, że istniejący system emerytalny wywodzi się z ustroju totalitarnego, dlatego należy go szybko zmienić... Gwoli prawdy historycznej ustawa z 11 grudnia 1923 roku o zaopatrzeniu emerytalnem funkcjonariuszów państwowych i zawodowych wojskowych, przyznawała prawo policjantowi do przechodzenia na emeryturę po 10 latach służby przy uprawnieniu do 40% pensji i zaliczeniu do wysługi emerytalnej za każdy następny rok po 2,4%. Ustawa z 18 marca 1932 roku wprowadziła przechodzenie na emeryturę po 15 latach służby utrzymując prawo do 40% uposażenia, które wzrastało za każdy następny rok o 3 % aż do wysokości 100% pobieranego uposażenia...

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-05-16 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    W naszym dzikim kraju jedni mają prawo do praw nabytych ( patrz mundurowi ) a inni ( ci z powszechnego systemu emerytalnego , tzw. podludzie , bądź ludzie gorszego gatunku ... ) nie mają takich uprawnień.
    Wielokrotnie dowodził tego nasz rząd zmieniając jednostronnie tym podludziom reguły gry z dnia na dzień ( tj. warunki umowy społecznej ) na gorsze , a nowe regulacje obejmowały natychmiast wszystkich , a więc i tych którzy już byli wcześniej zatrudnieni na innych warunkach.
    Jedno państwo , a tak różne traktowanie obywateli.
    I my mienimy się państwem prawa - to kpina , my jesteśmy żałosnym dzikim krajem i dziadowskim państwem . A takie organa jak Trybunał Konstytucyjny czy też Rzecznik Praw Obywatelskich jak dowodzą przykłady ich działalności to organa fasadowe , których poszczególni przedstwiciele myślą i kierują się jedynie własnymi wąsko pojętymi i krótkowzrocznymi interesami.
    Tu nie warto układać sobie życia , najlepiej stąd uciekać i ułożyć sobie życie w nowym normalnym miejscu i kraju.

    Odpowiedz
  • Real 1953(2011-05-12 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wierzę już Tuskowi . PO i Tusk to moje największe w życiu rozczarowanie polityczne.
    Już nigdy nie dam się zwieść obietnicom wyborczym polityków.
    Na razie będę olewał wybory do czasu , aż jakiś polityk czy ugrupowanie swoimi dokonaniami i czynami zdobędzie moje poparcie.
    Dopiero wówczas będą mieli mój głos wyborczy - w/g stanu na dzisiaj - takich nie widzę .

    Odpowiedz
  • mieciosław34(2011-05-12 10:42) Zgłoś naruszenie 00

    moi koledzy mający po 17 lat służby, średnio do końca maja składają kwit do cywila, sam sie nad tym zastanawiam, lepiej mieć 1500 emerytury już dzis niz nic nie mieć ani pewności czy jednostka pozostanie...bo pracować za 2700 i jeździc np do poznania to porażka. pozdrawiam panów ministrów, oby tak dalej . mam nadzieję że samoloty nie zaczną spadać z powodu pozosatałej jedynie młodej niedoswiadczonej kadry :P)

    Odpowiedz
  • robol(2011-05-11 16:54) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego sejmowa komisja PO odrzuciła obywatelski projekt OPZZ ,czy 8 osób może decydować o tym ,by 280 tys podpisów obywateli poszło do kosza?pracuję już44 lata,czy to już początek eutanazji narodu w wykonaniu PO?precz z takim rządem!

    Odpowiedz
  • Ryu(2011-05-11 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    Ale Jacek /20/ naiwny jestes. Na 700 osob obsluga biurowa to jakies 70 z czego 5 policjantów do czasu ich odejścia, przyjęci będą na ich miejsca cywile.

    Odpowiedz
  • nori(2011-05-10 16:49) Zgłoś naruszenie 00

    Ha,ha Tusk che od 4 lat, a jak tam chemiczna kastracja pedofilów i gdzie te szuflady pełne ustaw, które Kaczyński rzekomo blokował. Wyjdzie, jak jesienna i wiosenna ofensywa ustawodawcza Tuska, śmiech na sal.i

    Odpowiedz
  • ten premier nic nie może(2011-05-10 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    drożyzna szaleje

    Odpowiedz
  • Jacek(2011-05-10 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    W służbach mundurowych ok 20% stanowią funkcjonariusze zajmujący się wyłącznie obsługą np ksiegowi,sekretarki,zaopatrzeniowcy,prawnicy,itp.Dlaczego np księgowy -znam taki przypadek-w wieku 50 lat,w stopniu majora,idzie na bardzo wysoką emeryturę z dodatkiem inwalidzkim.Kto zbada,dlaczego w niektórych służbach mundurowych,ze stanowisk administracyjnych odchodzą na emeryturę ludzie z grupą inwalidzką.Czyżby praca za 'biurkiem'' jest tak wykańczająca?

    Odpowiedz
  • l(2011-05-10 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    kierunek zmian ma znaczenie bo musimy wiedzieć jak głosować, na zachodzie zasiłki rosną ,dostaja kredyty i żyja bez na godnym poziomie.Polska ma dosyć być męczennikiem w Europie skoro inni wygrywają swoje

    Odpowiedz
  • l(2011-05-10 22:03) Zgłoś naruszenie 00

    Rozwala kraj ci doradcy rzadowi może o to chodzi?

    Odpowiedz
  • MAŁY(2011-05-10 21:12) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy mundurowi powinni złożyć wypowiedzenia alb przejść na emeryturę. Może panowie ministrowie zaczęli by myśleć nad bezpieczeństwem państwa?

    Odpowiedz
  • czas na zmiany(2011-05-10 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    zdążymy odejść bo 20 tysięcy w samym MON jest gotowe do odejscia.. a wy sie poskładacie na nas i naszych następców.. jutro składam wypowiedzenie i idę na emkę bo takim POlakom służyć nie będe:)

    Odpowiedz
  • haha(2011-05-10 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    64% firm nie płaci w Polsce podatku, tylko 1% podatku od przychodu dałby 32 mld złotych do budżetu rocznie, ale o tym CISZA Tusk milczy, a Balcerowicz udaje że nie wiem. lepiej wciskać społeczeństwu kiełbasę wyborczą i szczuć na siebie grupy społeczne

    Odpowiedz
  • anka(2011-05-10 20:54) Zgłoś naruszenie 00

    WPISUJCIE-CZEGO TUSK JESZCZE NIE CHCIAŁ?

    Odpowiedz
  • inka(2011-05-10 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    mały -zapomniałes jeszcze przeprosić ,że na nich głosowałes,teraz tak trzeba

    Odpowiedz