ZUS na waloryzację rent i emerytur wyda w 2011 r. 500 mln więcej

10.02.2011, 11:04; Aktualizacja: 10.02.2011, 11:28

Na waloryzację rent i emerytur w 2011 roku ZUS wyda o 500 mln zł więcej, niż wcześniej planowano - powiedziała Mirosława Boryczka, członek zarządu ZUS do spraw ekonomiczno-finansowych.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (21)

  • ANNA(2011-02-12 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Smutne i skandaliczne są informacje o wyskości waloryzacji rent i emerytur, tzn.traktowanie tej grupy społeczeństwa.KOMU TE "PODWYZKI " MAJĄ SŁUŻYĆ? I dlaczego PO ma takie notowania?

    Odpowiedz
  • jolka(2011-02-14 15:57) Zgłoś naruszenie 00

    to jest smutne dostać 15 zł brutto

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-02-15 12:37) Zgłoś naruszenie 00

    Powiem brzydko, olać ten rząd ciepłym moczem aby się nie przeziębił bo będzie jeszcze więcej kosztował. Jednym daje się ochłapy, drugim funduję się darmową składkę zdrowotną" ile wyniesie w tym roku ,gdy ceny zboża są wysokie?".Niech nie odcinają mi co miesiąc mojej składki na zdrowie to skieruje ją do prywatnego funduszu i będę miął zapewnioną opiekę zdrowotną bez żadnej łaski i wielomiesięcznych kolejek.Na emerycie z ZUS u ,trzeba oszczędzić aby dołożyć do rolników, jesteśmy głupcami, bo głosujemy na innych nie na siebie.

    Odpowiedz
  • waldek(2011-02-17 07:17) Zgłoś naruszenie 00

    ogólną kwotę przeznaczoną na waloryzację rent i emerytur podzielić między uprawnionych i będzie sprawiedliwie

    Odpowiedz
  • karol(2011-02-20 14:20) Zgłoś naruszenie 00

    fedak proponje kwotowa podwyzke emerytur co spowoduje demonstraje emerytow niech p,fedak zaproponuje reforme krus

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-02-20 18:11) Zgłoś naruszenie 00

    tez kiedys beda emerytami i rencistami ,kazdy doczeka swego i zdrowie konskie tez nie do konca zycia jest dobre powodzenia wszystkim rzadzacym i wymyslajacym te podwyzki

    Odpowiedz
  • Janek(2011-02-20 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    Niech nie zapominaja ze sie tez starzeja i na ich miejsce przyjda inni oby mieli nad nimi wieksza litosc . Kto pod kim dolki kopie sam w nie wpada"

    Odpowiedz
  • zgryz(2011-02-21 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do Waldek 4,to ciekawe co piszesz "podzielić miedzy uprawnionych po równo" a z jakiej racji !!! jedni pracowali 40lat a inni 25 i chcesz po równo?? to trzeba było równo pracować, ja przepraszam ale lenia nie mam zamiaru dotować

    Odpowiedz
  • rambo(2011-02-22 08:48) Zgłoś naruszenie 00

    Do zgryz.Chciałbym Ci przypomnieć,że jeżeli ktoś pracuje dłużej i płaci większą składkę,to emeryturę lub rentę ma większą,czyż nie?Przecież to jest sprawiedliwe.

    Odpowiedz
  • zgryz(2011-02-23 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Do rambo.Potwierdzasz moje!!! to logiczne ze wysokość emerytury jest pochodną długości lat przepracowanych ( wysokość zarobków) ilości wpłaconych składek oraz ich wysokości związanych z zarobkiem = wypracowana emerytura,wiec jakim to prawem ktoś kto nie miał "zacięcia" do pracy żąda tego samego czyli po równo??? od tego jest rząd aby dotował nisko uposażonych ale nie kosztem tego co odprowadzał do ZUS dwa razy tyle co inny

    Odpowiedz
  • OLGIERD(2011-02-24 07:26) Zgłoś naruszenie 00

    JA MYŚLĘ TAK ,CHOCIAŻ WIEM ŻE EMERYT JEST STRUSIEM ,ALE NAS JEST 9 -ĘĆ MILIONÓW I GDYBY NASZA SPOŁECZNOŚĆ ZA GROZIŁA BOJKOTEM PODCZAS WYBOROW TO PLATFORMA NA CZELE Z TUSKIEM MIAŁA BY SIĘ Z PYSZNA I KTO WIE MOŻE POWSTAŁA BY NOWA PARTIA KTÓRA UPOMNIAŁA BY SIĘ ZA NAMI .

    Odpowiedz
  • Lidia-WM(2011-02-24 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórzy ludzie krótko pracowali, brali nagminnie zwolnienia lekarskie, a teraz chcą takich samych emerytur, jak pracownicy z wieloletnim stażem uczciwie pracujący na swoje przyszłe świadczenia.

    Odpowiedz
  • Robin Hood(2011-02-26 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Przy wzroście kosztów utrzymania waloryzacja 3.1% oznacza bród, smród, nędzę i ubóstwo. Tusk i Fedak dobiją emerytów zgodnie z zasadą jak nie pałą to waloryzacją.
    Art. 89 ust. 6 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 153, poz. 1227, z późn. zm.2)) ogłasza się, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2011 r. wynosi 103,1

    Odpowiedz
  • emeryt(2011-02-26 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    ,Średnia podwyżka to ok.30-40 zł-a wszystkie podwyżki w miesącu to morze ok.100 zł czyli emeryt idzie wdół- kiedy dogoni niemca itd.e

    Odpowiedz
  • tak(2011-02-27 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    to na nic te pst niszcza nas jawnie a sami z dziwkami lataja po swiecie

    Odpowiedz
  • Bolo(2011-03-01 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    Proponuje uchwalić ustawę że emeryci i renciści przechodzą przez jezdnie na czerwonych światłach a jeżeli na zielonych to z prędkością 10 km/h. straż miejski z radarami kontrolowała by prędkość budżet zrównoważany a biedni lekarze nie musieli by leczyć bogatych emerytów pozdrawiam

    Odpowiedz
  • niezadowolona(2011-03-06 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    do zgryz...to ze pracowałeś 40 lat dziękuje bogu za zdrowie bo też bym chciala przepracować nawet i 45 lat ale zdrowie mi na to niepozwoliło więc w imię czego mam miec niska rente bo dlatego ze Ty przepracowałes 40 lat masz miec większą ...śmieszne

    Odpowiedz
  • gekon(2011-03-08 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi co nigdy nie pracowali bo zdrowie nie pozwala, np tych co są od urodzenia chorzy neurologicznie lub ci którzy są sparaliżowani tylko leząc i do tego muszą mieć stałą opiekie, co z nimi czy im sie nie należy godne życie !!! im sie w dupie po przewracało co to za rząd, najniższa renta powinna wynosić co najmniej 1000 zł na ręke bo szczerze, za sume 500 pare zł nie da sie wyżyć zwłaszcza że wszystko drożeje a leczyć sie trzeba. PANIE TUSK RENCIŚCI NIE MAJĄ NORMALNEGO ŻYCIA TO NIE ŻYCIE, TO WEGETACJA to los a nie człowiek wybrał takim jakim jest acha jeszcze jedno. DLACZEGO NIE CHCĄ PRZYZNAWAĆ RENT STAŁYCH TYLKO OKRESOWE SOCJALNE, przestałem wierzyć w ten kraj i ludzi który go reprezentują żądzą tym krajem ludzie którzy nie myślą o innych tylko o swoich interesach , tusk był zwyczajnym człowiekiem zwykłym robotnikiem dobrał sie do koryta i teraz ciągnie odbiera biednym oddaje bogatym, a tak w ogóle z kąt ta dziura w budżecie co stalo sie z tymi pieniędzmi panie premierze łatajcie tą dziure za swoje pieniądze to wy to wasza wina że jest dziura w budżecie a macie czelność okradać biednych.

    Odpowiedz
  • Emerytka(2011-03-13 00:27) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie,o co się sprzeczać między sobą, zobaczmy czy się nami przejmują z rządu,oni tylko czekają,żeby się kłócili robotnicy i chłopi,bo na kim im naprawdę zależy,uważają, że my nic nie mamy pojęcia i tak manipulują, to oni jak kasę mają stołek to nawet nie wiedzą jak ludziom ciężko żyć, za te grosze.Podwyżki czego ? Grosza z wielkim hukiem,dlaczego liczą ile dołożyli ogółem,żeby omotać naród. 15 złotych,życzę im żeby chorowali, i płacili za leki,bo teraz na pewno mają darmo.Nie długo wybory,jak dożyje to pójdę podziękować za podwyżkę.

    Odpowiedz
  • emerytka(2011-09-13 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    a ja bym radzila, aby tym madrym panom z rzadu dac nie cale tysiac emeryturki, i podwyszke 15 zloty, w tym oplaty wszystkie i zycie na caly miesiac, z tej chorej emerytury, co by powiedzial na to , jak by sobie radzil , cieniutko by przedl, i nie madzyl by sie , premierem pan Kaczynski , wtedy bedzie sprawiedliwosc, PO do domu

    Odpowiedz