Pomysł, choć dopiero teraz udało się go zrealizować, nie jest nowy. - Myśl, aby uruchomić takie urządzenie zrodziła się już półtora roku temu, po wizycie zagranicą, gdzie nagrywanie tego rodzaju prezentacji wideo jest dość popularne - mówi, na portalu urzędu,  Urszula Murawska, kierowniczka działu marketingu stołecznego Urzędu Pracy. Idea dojrzewała, aż w końcu udało się dopiąć wszystkie szczegóły techniczne i specjalna kabina stanęła na pierwszym piętrze budynku przy ul. Grochowskiej 171b na Pradze Południe.

Jak nagrać CV

Samo nagranie nie trwa długo, w trakcie można zatrzymywać się, cofać i poprawiać rzeczy, z których nie jest się do końca zadowolonym. Film może trwać maksymalnie trzy minuty. Urzędnicy dla wszystkich chętnych przygotowali vademecum, które krok po kroku doprowadzi nas do stworzenia własnego Video CV.

Taki film można następnie na własną rękę zalinkować firmie, której chcemy zaprezentować swoją aplikację. Można też ujalknym portalu urzędu, gdzie zarejestrowani  pracodawcy mogą przeglądać autoprezentacje zamieszczone przez kandydatów.

Swoje Video CV można stworzyć za darmo, w godzinach otwarcia urzędu, a więc od 8.00 do 15.00. Można też liczyć na pomoc doradcy zawodowego.