Trzech Króli dniem wolnym

autor: Łukasz Guza22.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 24.09.2010, 16:07

Trzy z czterech klubów parlamentarnych (PO, PiS i PSL) zgadzają się na to, by 6 stycznia, czyli święto Trzech Króli, był dniem wolnym od pracy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (48)

  • 3(2010-09-22 08:23) Zgłoś naruszenie 00

    ...a ja mam wszystkie dni wolne w roku.

    Odpowiedz
  • Inny temat (nie zastepczy) Konrad W.(2010-09-22 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe,kiedy roliczymy i osadzimy oszusta Tuska,sowieckiego agenta WSI Komorowskiego,POkrewnych lewackich i PObarwionych zlodziei,szabrownikow,sprzedawczykow,zaprzancow ? Kanalie antypolskie !

    Odpowiedz
  • Irek(2010-09-22 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł ustawy jest ciekawy z tego powodu,że dzień wolny ureguluje kapitał i oferuje odpoczynek oraz ustawi dalszy przebieg funkcjonowania.Ustawi również
    odczucia religijne w dzień Trzech Króli.Z drugiej jednak strony adaptacja w rzezywistośći ekonomicznej zajmie wiele czasu i może być niestosowana wszędzie mimo wielu oszczędności.To dobre rozwiązanie na ten dzień.

    Odpowiedz
  • qwqw(2010-09-22 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do 16/ Komu się nie podoba Polska , jej tradycje i kultura...tego nikt nie trzyma ...Na "antysemickiej prowokacji" robili zapewne "kariery" tacy jak ty. Skansenik jest potrzebny ...dla takich jak ty prowokatorów .

    Odpowiedz
  • Żygać się chce patrząc na głupotę i wazeliniarstwo(2010-09-22 17:20) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota i chęć pozyskania przychylności kleru w wyborach ,to główny powód chęci wprowadzenia tego święta.

    Trzeba pamętać ,że będzie to najdłuższy weekend w nowożytnym świecie .
    Od 23 grudnia do 6 stycznia .

    Czy ten kolejny prezent dla kleru , jest wymierny???
    Oczywiście - straty miliardów zł ,z powodu ograniczeń produkcji , handlu ,wielu innych instytucji , które będą funkcjonowały jak w niedzielę.

    OCZYWIŚCIE "STAĆ NAS NA TO" - bo tego wymaga od nas watykański okupant.

    Tylko SLD może powstrzymać ten obłędny trend wazwliniarstwa.

    Odpowiedz
  • era(2010-09-22 17:46) Zgłoś naruszenie 00

    To będzie ewidentna strata przy marnym zysku

    Odpowiedz
  • gajowy(2010-09-22 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    przestańcie marudzić z tym wykorzystywaniem urlopów dla wydłużania weekendów, to jest śmieszne, każdy ma prawo do urlopu, i tak termin jego wykorzystania musi uzgodnić z pracodawcą i bez jego zgody tego urlopu nie dostanie,
    a szefom urzędów i instytucji obsługujących obywateli można ustawowo zakazać zamykanie tych urzędów i instytucji pomiędzy dniami wolnymi - a do czasu ustawowego rozwiązania można z imienia, nazwiska i adresu piętnować w mediach i internecie

    Odpowiedz
  • Biłgorajczyk(2010-09-22 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    IP: 83.21.157.* - jak dasz swoim urzędnikom urlop to będzie to najdłuższy weekend ale nie masz obowiązku dawać

    w Europie te dni są wolne i nikt nie narzeka na jakie,ś ekstra długie weekendy, za organizację pracy i zapewnienie że urzędy będą sprawnie obsługiwać obywateli odpowiadają ich kierownicy i należy ich z tego tytułu rozliczać

    Odpowiedz
  • mikunia(2010-09-22 17:53) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nasz kraj - przy ogromnym deficycie budżetowym stać na kolejny wolny dzień?

    Odpowiedz
  • poszukiwacz prawdy(2010-09-22 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    mikunia - to nie Państwo będzie płacić za ten dzień i nie ma to żadnego wpływu na deficyt /może tylko urzędnicy zużyją trochę mniej papieru - a więc jakiś pozytyw się rysuje/,
    a ponadto ten dzień ma być wolny w zamian za odstąpienie od oddawania dnia wolnego jeżeli święto wypadnie w sobotę, w 2011 Nowy Rok wypada w sobotę i nie będzie oddany w innym dniu

    Odpowiedz
  • TK(2010-09-22 18:05) Zgłoś naruszenie 00

    PAJACE. Zróbcie 10.04.DNIEM WOLNYM i czcijcie świętego LECHA.

    Odpowiedz
  • ~xyz(2010-09-22 19:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z 33, poza tym uważam że dla Polaków większym świętem jest Wigilia i zawsze jest problem kto ma w tym dniu być w pracy

    Odpowiedz
  • 54896(2010-09-22 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    pogieło ich znowu wolne...

    Odpowiedz
  • eve(2010-09-22 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    Masakra, po co wolne w ten dzień??? Taaa to chyba z uwagi na wolność wyznania...zapomniałam.

    Odpowiedz
  • Olek(2010-09-22 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wiecie, ze dzień Trzech Króli jest świętem Objawienia Boga światu po grecku zwanym Epifaneją (Dzień Objawienia Pańskiego). By on obchodzony już w III w. na pamiątkę opisanego w Ewangelii św. Mateusza hołdu, jaki Trzej Królowie - Trzej Mędrcy ze Wschodu złożyli Dzieciątku Jezus. Pierwsi chrześcijanie w tym właśnie dniu świętowali Boże Narodzenie.

    Odpowiedz
  • shr(2010-09-23 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    A nie lepiej dać pracownikom dodatkowo 10 czy 15 dni urlopu, na wykorzystanie zgodnie z ich religią lub wolą i przyciąć wreszcie te katolickie święta?

    Odpowiedz
  • oszukana-54(2010-09-22 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    Komu potrzebny dzień wolny w Trzech Króli ? Osoby wierzące jak chcą to i tak idą do kościoła czy to na poranną mszę czy też wieczorną !Jakoś 6 stycznia tego roku nie widziałam tłumów na mszy wieczornej ...było całkiem luźno w kościele .Jak ktoś ma ochotę święcić ten dzień to i tak będzie niech POpaprańcy łaski nie robią .Robią tak aby było im wygodniej w zamian za to zlikwidują nam dni wolne które mieliśmy za święta przypadające w dni wolne od pracy! Oszołomy wiedą co robią dają jeden dzień wolny a zabieraja pozostałe! Banda OSZUSTÓW !

    Odpowiedz
  • sprzedawca monideł(2010-09-22 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    era - ewidentna strata to utrzymywania wojskowych pierdzistołków

    administracja wojskowa – styczeń 2010
    123 Wojskowe Komendy Uzupełnień
    15 Wojskowych Biur Emerytalnych
    9 ośrodków wypoczynkowych
    16 Wojewódzkich Sztabów Wojskowych
    112 garnizonów /Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z dnia 24 listopada 2009/ - było 126, troszeńkę zmniejszono, a kapelani podobno zostali
    garnizonów z dowództwami i komendami, 15 Wojskowych Biur Emerytalnych
    Rejonowe Zarządy Infrastruktury - 10 jednostek terenowych, podlegają pod Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych /Bydgoszcz, Gdynia, Kraków, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra/,
    jednostki podległe - Wojskowe Zakłady Remontowo-Budowlane, Wojskowe Administracje Koszar
    9 wojskowych ośrodków wypoczynkowych /zarządzane przez MON/, 5 wojskowych szpitali uzdrowiskowych, 2 instytuty medyczne, 18 szpitali,
    Agencja Mienia Wojskowego z 7 oddziałami terenowymi
    Wojskowa Agencja Mieszkaniowa i 11 Oddziałów Regionalnych /m.in. 22 hotele, liczna ilość internatów, kwatery wojskowe,

    Odpowiedz
  • AWE(2010-09-24 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    do 38: W pełni się zgadzam w Polsce są nie tylko katolicy a inne wiary mają swoje święta w inne dni i muszą brać urlop. Powinno być tak jak proponujesz określona ilość dni na swoje święta i po kłopocie

    Odpowiedz
  • Ja(2010-09-24 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Macie jak nic dożywocie-emerytur nie bedzie -nie ma pieniedzy.Trzech króli potrzebne jest parlamentarzystom i urzednikom. Pracownicy będą mieli obniżone pensje lub odebrane premie za nie wykonanie planów.A mnie katoliczce to już sie zaczyna plątać- kogo ja mam czcić.

    Odpowiedz