Od 2011 roku egzamin gimnazjalny na nowych zasadach

26.08.2010, 15:04; Aktualizacja: 26.08.2010, 18:08

W roku szkolnym 2011/2012 egzamin gimnazjalny będzie miał trochę inną formę niż obecnie, inaczej też będą oceniane prace uczniów; brana będzie pod uwagę nie tylko ich wiedza i umiejętności, ale też sposób rozumowania.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (27)

  • ini(2010-08-26 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Egzamin na nowych zasadach i oki.

    Odpowiedz
  • gimnazjalista(2010-08-26 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    juz se boje tych egzaminow ledwo co przeczkole sknczyłem z wikiem 16 lat to jeszcze czekam tam na wyniki

    Odpowiedz
  • filologini(2010-08-26 22:59) Zgłoś naruszenie 00

    Te zmiany brzmią sensownie - wyodrębnienie zadań w poszczególnych częściach egzaminu, uwzględnienie toku rozumowania, a nie tylko wyniku końcowego, itd. Nie ma jednak mowy o projekcie zespołowym na zakończenie gimnazjum - ten pomysł uważam za nieszczęsny. Wg mnie projekt zespołowy jako metoda pracy uczniów jest o.k. ale kompletnie nie nadaje się jako element egzaminu końcowego. Efekt będzie antypedagogiczny. Słabeusze i lenie powiozą się na plecach zdolnych, ambitnych i pracowitych.

    Odpowiedz
  • Uczen 1952(2010-08-26 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Najlepiej wogole zliwidowac te egzaminy bo stresuja sie bardzo dzieci .
    W szkole tez wiecej powinno byc automatow do gierek no i barow z piwem .
    Ta kochana mlodziez rodzi sie juz tak inteligentan ze nie potrzeba ich meczyc jakas tam nauka i okropnymi egzaminami.
    DEGREGOLADA TOTALNA.!!!

    Odpowiedz
  • załamana(2010-08-31 14:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pomysł z wynikami z 5 lub 6 zakresów wiedzy jest straszny! W takiej sytuacji moje szanse na dostanie się do liceum do,którego chcę są coraz mniejsze,bo np.z fizyki jestem beznadziejna... Powinno zostać tak jak było,a najlepiej jakby całkiem zlikwidowali te egzaminy!

    Odpowiedz
  • Julcia(2010-09-02 17:28) Zgłoś naruszenie 00

    Nie podoba mi się to. Myślę, że jeśli ktoś zawali z czegoś mógłby nadrobić czymś - a tu zawalę fizykę, geografię i być może chemię i historię, która jest mi potrzebna.

    Odpowiedz
  • jo(2010-09-05 22:22) Zgłoś naruszenie 00

    te egzaminy to kompletna głupota.. moge sie pozegnac z wymarzoną szkoła.. aa już sie boje tego egzaminu.. x/

    Odpowiedz
  • woel nei pisac(2010-09-20 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    ja mylśle ze ci kturzy sie staraja to oni umieja ale ze stresu moga zapomniec o szkole i dorych pkt wogule po co sa egzaminy jezeli b y ktos mial duzo szczescia to na a , b c, d muglby posczelac ik dostac duzo pkt a ci kturzy wszystko umieja poprostu mniej od tych mooim zdaniem jest zeby patrzyli od 4 - 3 gim na oceny w tedy cos podzielic i wychodzi kto sie stara a nei ze zapamieta ... ja napewno wszystko b mneic miejsza polowe ... mialam 19 pkt kl 6 a same paski i gdzie sprawiedliwosc???

    Odpowiedz
  • Łukasz(2010-11-09 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie WYLUZUJCIE!!! ja też się bałem ale to tyko egzamin. Ja ide do technikum i sie nie martwie bo i tak sie dostane. Więcej logiki niż stresu

    Odpowiedz
  • marka(2010-12-12 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    ja tez ie boje

    Odpowiedz
  • natalcia.(2010-12-14 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    `fraszkę Jana Sztaudyngera pt. "Żona do męża" brzmiącą: "Jeśli nie chcesz mojej zguby, daj mi banknot, ale gruby"; ma odpowiedzieć czy jest ona inspirowana wypowiedzią postaci z "Krzyżaków", "Romea i Julii", "Dziadów" czy "Zemsty".`

    eee było wg coś takiego? xd loool masakra ; |.
    tesh się boję ;/;(

    Odpowiedz
  • Bartosz szustowski(2011-01-03 19:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ja lubię historię i wos, a reszta, a zwłaszcza angielski i polski to dla mnie głupota, resztę jakoś w niosę.

    Odpowiedz
  • Bartuś szustowski(2011-01-03 19:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ja lubię historię i wos, a reszta, a zwłaszcza angielski i polski to dla mnie głupota, resztę jakoś z niosę.

    Odpowiedz
  • anonim(2011-02-01 15:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie wiedza co robic sam jestem w 2 klasie gimnazjum z roku na rok bedzie coraz gorzej tym bardziej ze to co do tej pory nas uczono poszlo na marne przez 2 lata i nagle w rok mamy sie nauczyc tego co w 3 lata?

    Odpowiedz
  • Zygi(2011-04-07 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    Matma, matma. Z niej leżę, cholera po co mi oblicznie jakiegoś Pi i kurde objetosci jakiegos stozka czy kuli jeżeli mamy podaną wysokosć i kont. Ja tego nie rozumiem leże przy tym. A tak po za tym w przyszłosci nie będę obliczał jakichs kosinusów i innych głupot.

    Odpowiedz
  • Wyciek testów gimnazjalnych [link](2011-04-11 22:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wyciek też i w tym roku

    tinyurlcom/6xxwsa6
    (przed com daj kropkę)
    Nie rozprzestrzeniajcie tego zbytnio

    Odpowiedz
  • Wzorowy uczeń(2011-04-12 09:47) Zgłoś naruszenie 00

    A ja mam same piontki i szustki ze wszystkih pszedmiotuf i sie wogule nie bojem! Czeba się uczyć a nie płakać!

    Odpowiedz
  • STOP ANALFABETOM. : D(2011-04-12 21:25) Zgłoś naruszenie 00

    Do Woel Nei Pisac ;
    hahaha ; ''miałam 19 pkt 6 a same paski i gdzie sprawiedliwosc??? ''
    No wlaśnie nie wiem. Jak ty potrafisz zrobić takie proste błędy ortograficzne jak np.'' posczelac ''

    Odpowiedz
  • Vilim(2011-04-14 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    robcie durni z uczniow
    a roboty brak
    bo rzadza uczeni no pseudo

    Odpowiedz