Zmiana czasu na letni spowoduje obniżenie pensji

autor: Łukasz Guza26.03.2010, 03:00; Aktualizacja: 26.03.2010, 09:10

Przejście na czas letni spowoduje, że osoby wykonujące pracę w nocy z soboty na niedzielę otrzymają tzw. postojowe za nieprzepracowaną godzinę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • prawnik(2010-03-26 08:34) Zgłoś naruszenie 00

    co za bzdura

    Odpowiedz
  • wjw(2010-03-26 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy ten idiotyzm drugi po glablnym ociepleniu zostanie wreszcie zlikwidowany ?
    Zmiana czasu powoduje jedynie totalny bałagan w gospodarce. Miałem wątpliwą przyjemność w czasie takiej zmiany jechać koleją. To była jazda. PKP było kompletnie zaskoczone zmiana czasu. Pociąg miał ponad 5 godzin opóźnienia.
    Ale dopóki Unia tego nie zlikwiduje to my neofici nie wychylimy się przed szereg.

    Odpowiedz
  • czy się stoi czy się leży(2010-03-29 14:01) Zgłoś naruszenie 00

    moim zdaniem pracodawca nie musi płacić za "brakującą" godzinę, a powyższy artykuł to daleka nadinterpretacja przepisu, zmiana na czasu na letni to nie wina pracodawcy, więc nie ma mowy o postojowym z tego tytułu

    Odpowiedz
  • Sedes(2010-03-27 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    POPiSiory łupią na czym się tylko da aby zatkać dziurę budżetową.
    A mi wpadła złotówka do szamba - podać adres ?

    Odpowiedz
  • jeniec(2010-03-28 09:29) Zgłoś naruszenie 00

    Witam mam pytanie
    A co jeśli jestem w pracy z soboty na niedziele i kończę prace o godzinie 2:10 co po zmianie czasu bedzie już 3:10 ? np. jeśli rozpoczęcie pracy mam o 18:10 i powinienem pracować do 2:10, a kończę o 3:10 bo nastąpiła zmiana czasu, to czy pracodawca powiniem mi zapłacić za jedną godzinę więcej ???

    Odpowiedz
  • rydzykant(2010-03-26 13:16) Zgłoś naruszenie 00

    Relikt komuny.

    Odpowiedz
  • Krwiopijca Pracodawca(2010-03-26 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jest jak zwykle, pracodawca zawsze przy zmianie czasu zapłaci za fanaberie rządu.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-26 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    Trzeba polozyc sie wczesnie spac o godzine wczesniej a w kompach i zegarkach czas przestawic na letni o godzine do przodu i wszystko oki. Zeby bylo 184 godziny wowczas trzeba po prostu o jedna godzine dluzej pracowac.

    Odpowiedz
  • n(2010-03-26 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    "Polska jako dziki kraj" - Polska to cywilizowany kraj. Co znaczy "dziki" - jesli przykladowo ktos kogos pomowi to trzeba to udowodnic. Jesli przykladowo posel opozycji bez wyraznych podstaw pomowi posla koalicji moze za to odpowiedziec. W tym przypadku udowodnienie wine nalezy udowodnic - zwykle robi to oskarzyciel. Mama Pana Mirka Drzewieckiego umarla a co moglo byc tego przyczyna - ataki klubow opozycji. Moglo podniesc sie cisnienie i serce nie wytrzymalo a wiec zawal serca czy inna choroba ukladu krazenia wlacznie z wylewem do mozgu. Jako ze Pan Mirek jezdzil na golfa - nie jest to zabronione. W Polsce zawodow w golfa na takim poziomie jak w USA - takiej rangi nie bylo.

    Odpowiedz
  • a(2010-03-26 07:46) Zgłoś naruszenie 00

    czy przepracuje czy nie i tak trzeba mu zapłacić

    Odpowiedz
  • Idiotyzm nie ma granic(2010-03-26 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Debile nie mają co robić to wymyślają idiotyczne przepisy, brak słów.

    Odpowiedz
  • GK(2010-03-26 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    To liczy się cyfra na zegarze, czy faktycznie przepracowany czas?! Ktoś tu coś naciąga... A w ogóle komu jest potrzebne to ciągłe przestawianie zegarów, chyba komuś się nudzi.

    Odpowiedz
  • Lotar(2010-03-26 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    nie przepracuje ,a postojowe dostanie-toć to czysty absurd!

    Odpowiedz
  • Lotar(2010-03-26 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    kuriozum

    Odpowiedz
  • qwsti(2010-03-26 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    co za bzdura

    Odpowiedz
  • wera(2010-03-26 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    jestem ciekawa czy zapłacą za godzinę dłużej jak na jesieni przesuwamy zegar o godz. do tyłu???

    Odpowiedz
  • anonim(2010-05-22 23:31) Zgłoś naruszenie 00

    co za głopoty,brednie ktoś wymyśla !!!

    Odpowiedz