Resort pracy: bezrobocie wzrosło do 12,8 proc.

04.02.2010, 15:33; Aktualizacja: 04.02.2010, 15:48

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że stopa bezrobocia w styczniu wzrosła do 12,8 proc. z 11,9 proc. w grudniu 2009 roku - powiedziała dziennikarzom dziś szefowa resortu Jolanta Fedak.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (17)

  • POLOK(2010-02-24 22:33) Zgłoś naruszenie 00

    popieram,16-masz rację że tak to się dzieje np. w Płocku.MUP wystawia słupa pracodawcę,do niego kieruje bezrobotnych o pracę interwencyjną z tymże ten biedny bezrobotny nie może skontaktować się w żaden sposób z rzekomym pracodawcą i jeżeli nie zgłosi tego=skreślony z ewidencji bezrobotnych...I cieszą się!!!

    Odpowiedz
  • antyfedak(2010-02-05 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    te centra aktywizacji powstają po to żeby pozbawić maksymalną liczbę ludzi statusu bezrobotnego pluz stworzyć nowe posadki dla urzędasow

    Odpowiedz
  • kruszynka(2010-02-05 11:59) Zgłoś naruszenie 00

    do 9. bedzie proponował pracodawcom niewolników na staże, będzie otwieral centra aktywizacji zawodowej [ tylko poco ] jak brak chetnych pracodawców. ostatnio otworzono z wielka pąpą w mińsku mazowieckim tzn. z wiceminister pracy Ostrowską.Tylko minister zapomniała wydać zarządzenia żeby pracodawcy przyjmowali bezrobotnych.Ajak przyjmuja to za najniższa krajową Donaldzie niema to jak dobre prawo pracy uchwalane przez twoich bizesmenów ,BBC, Lewiatan.Uchwalasz ustawy pod ich dyktando.

    Odpowiedz
  • emerytka 2014r.(2010-02-05 07:58) Zgłoś naruszenie 00

    Do FAKT poz. 11 . Co mają zrobić emeryci, którzy mają głodowe emerytury. Zbyt małe aby przeżyć, ale zbyt duże aby już umierać.
    Ale głodowe emerytury zaczną się dopiero w 2014 roku, gdy emerytury będą liczone nie od kwoty bazowej jak teraz, lecz od uzbieranych na własnym koncie - składek emerytalnych ZUS.
    Dlaczego nie pozwolą na emerytury kobiecie, która ma przez 35 lat opłacane składki na ZUS i mężczyźnie, który te składki opłacał przez 40 lat. Teraz jak zakończy im się umowa na czas określony to nie maja prawa nawet do świadczenia przedemerytalnego. Pomimo, że mają o 5 lat pracy więcej jak osoby z roczników 1953 K i 1949 M. Urodzeni o parę chwil, dni, tygodni,czy miesięcy później mają wegetować 5 lat aby otrzymać nową głodową emeryturę. Są równi i równiejsi wobec prawa. Konstytucja nie pozwala jednak na taka dyskryminację obywateli ze względu na wiek. Czemu milczy Rzecznik Praw Obywatelskich ? Czemu Rząd nic nie robi aby było sprawiedliwie ? Czy tylko tacy ludzie maja pracować, aż do śmierci na młodych emerytów z policji czy innych służb mundurowych ?

    Odpowiedz
  • n(2010-02-05 02:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nawet najwieksi pesymisci beda pesymiastami i beda uparcie twierdzic ze jest zle. Powinni spojrzec na siebie dlaczego maja takie pesymistyczne uwarunkowania. W ciagu roku sie okaze co bedzie. Przed czasem nie wolno niczego prorokowac.

    Odpowiedz
  • ArnoldUPR(2010-02-05 01:39) Zgłoś naruszenie 00

    jak na wiosne znow wzrosnie to sie mzoe w koncu zorientuja ze cos jest nie tak z ich po9lityka

    Odpowiedz
  • Fakt(2010-02-04 22:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do ina 123 poz.2, zgadzam się z Twoją wypowiedzią, emerytom powinno zawieszać się emerytury, jeśli chcą nadal pracować lub niech się zdecydują : praca bądź emerytura. Wtedy zaraz przybędzie miejsc pracy, czy ktoś tego nie rozumie i pod kogo wprowadzono te bzdurne przepisy ???

    Odpowiedz
  • Tym(2010-02-04 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    Do 9: nic nie będzie robił, bo nie musi. Na wiosnę bezrobocie znowu zacznie spadać samoczynnie.

    Odpowiedz
  • MB(2010-02-04 21:20) Zgłoś naruszenie 00

    W moim regionie bezrobocie wynosi 16,5% i będzie rosło w górę, a nie w dół, a ile przybyło miejsc pracy w stosunku do ilości bezrobotnych? Co zrobi w najbliższym czasie w tym kierunku resort pracy aby zmniejszyć bezrobocie, a nie tylko informować statystyką społeczeństwo. Przecież nie po to resort bierze tak wysokie wynagrodzenia z podatników, aby tylko informować.

    Odpowiedz
  • realista(2010-02-04 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to kraj pracujących emerytów i rencistów - ewenement na skalę europejską, a młodzi nie mają roboty. Pracujący emeryci i renciści to najczęściej nie ci którym brakuje na życie, ale ci z emeryturami po kilka tysięcy, mający układy i układziki, najczęściej mundurowcy. Kiedy ktoś zrobi z tym porządek?

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2010-02-04 21:10) Zgłoś naruszenie 00

    Zasiłek wzrósł o 200 zł a Najniższa Krajowa o 41 zł Brutto i gdzie Tu logika ???

    Odpowiedz
  • sa ku(2010-02-04 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    osoba 57 lat bezrobotnia bez zasilku bo nie ma pracy jest za stara co ma robic w tym przypatku

    Odpowiedz
  • HL(2010-02-04 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Nic dziwnego. Zasiłek od 1 stycznia wzrósł o prawie 200 zł. Gratulujemy geniuszowi, który na to wpadł.

    Odpowiedz
  • alice(2010-02-04 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    wg minister zawsze bezrobocie sezonowe, i juz wszystko wiadomo, mozna nic nie robic

    Odpowiedz
  • nji(2010-02-04 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    To są właśnie "cuda" Donka...POtop...

    Odpowiedz
  • ina 123(2010-02-04 17:11) Zgłoś naruszenie 00

    I wzrośnie jeszcze bardziej bezrobocie - jeżeli " starsze " osoby pobieraja emerytury i dalej pracują a młodzi nie mają pracy.Temu wszystkiemu jest winien rząd a mianowicie premier ze swoimi ministrami to przez nich mlodzi nie mają pracy .!!!

    Odpowiedz
  • antyfedak(2010-02-04 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    nawet jak wzrośnie do 30% to i fedak uzna to za sukces

    Odpowiedz