Anita Pierzgalska, specjalistka ds. zarządzania kadrami w Polskim Radiu Pomorza i Kujaw S.A. z Bydgoszczy, kadrowa z 12-letnim stażem zawodowym, jest od dzisiaj nową Kadrową Roku 2009.

Podczas VII finału konkursu Kadrowy Roku zorganizowanego w warszawskim hotelu Polonia zdobyła ona największą liczbę punktów w trudnym egzaminie prawniczym. Jej dewizą jest zasada, że znajomość przepisów prawa to nie wszystko, do ich stosowania potrzebna jest jeszcze intuicja. Pytania polegające głównie na rozwiązywaniu casusów przygotowali prawnicy z kancelarii Sobczyk i Współpracownicy z Krakowa. Bydgoszczanka pokonała rekordową liczbę uczestników. W tegorocznej edycji wystartowało w sumie aż 1200 osób z całej Polski. Nagrodę w postaci dyplomu, laptopa oraz rocznego dostępu do internetowego serwisu prawno- kadrowego wręczył laureatce Michał Kobosko, redaktor naczelny DGP.

Organizatorami konkursu są InsERT S.A. – lider oprogramowania dla firm; Serwis Prawno-Pracowniczy oraz Dziennik Gazeta Prawna. Celem konkursu jest promocja i podnoszenie prestiżu zawodu kadrowego, motywowanie do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji oraz stwarzanie płaszczyzny dla integracji całego środowiska zawodowego.