Fedak: świadczenia na dziecko dla wszystkich rodzin

10.12.2009, 14:17; Aktualizacja: 10.12.2009, 14:29

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak chce, by system świadczeń rodzinnych objął wszystkie rodziny wychowujące dzieci. Jak powiedziała w czwartek dziennikarzom, głównym celem prac prowadzonych w resorcie jest to, aby świadczenie rodzinne, bądź ulga podatkowa - która też jest rodzajem takiego świadczenia - trafiły do większej liczby dzieci.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (13)

  • Anna(2009-12-11 18:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do 10!
    Popieram , masz rację.

    Odpowiedz
  • miastowa(2009-12-11 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    Podnieść próg dochodowy, a rolnicy jak chcą zasiłku to niech płacą ZUS, podatki i Składkę zdrowotną. Ryczałtowcy niech przejdą na KRiP.
    Rolnicy też mogą przejść na KRiP i powinni płacić podatek od dotacji.
    Jeśli rolnik nie może utrzymać się z gospodarstwa to niech idzie do pracy na etat.
    Pani ministar chce zniszczyć ludzi pracy z miast, ale niedługo wybory, a więc będziemy pamiętać.

    Odpowiedz
  • HL(2009-12-10 14:59) Zgłoś naruszenie 00

    Głupota. Lepsze efekty dałyby zmiany powodujące, że pracodawcom opłacałoby się zatrudniać kobiety w ciąży i z małymi dziećmi (zwolnienia z ZUSu na przykład). Koszt podobny, ale promuje się pracowitość, a nie leserstwo.

    Odpowiedz
  • ada(2009-12-10 15:34) Zgłoś naruszenie 00

    Co za bzdura, może by tak więcej żłobków budować i przedszkoli, zeby matki nie były uwiązane w domu, a nie podlizywać się wyborcom na oślep.

    Odpowiedz
  • Uważam to za błąd.(2009-12-10 16:14) Zgłoś naruszenie 00

    Bogaty nie odczuje, biedakowi może zabraknąć!!!

    Odpowiedz
  • Średnio zarabiająca(2009-12-10 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    To jakiś absurd,albo obietnica wyborca.W chwili kiedy jest ogromny deficyt budżetowy rozdawać wszystkim zasiłki i bidnym i bogatym to paranoja.Owszem zwiększyc próg podatkowy na osobe i zwiększyć kwote zasiłku,Dla biednych to jakaś pomoc,a bogaty najwyżej raz więcej na na zachcianki wyda .

    Odpowiedz
  • iwona(2009-12-10 19:27) Zgłoś naruszenie 00

    zdecydowanie podnieść próg dochodowy .

    Odpowiedz
  • filologini(2009-12-10 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    Najwyższy czas, aby naszym politykom zacząć badać IQ.

    Odpowiedz
  • wera(2009-12-10 21:59) Zgłoś naruszenie 00

    Pani minister chyba zachoruje toż to kołomyja jednym dać drugim zabrać , a te dzieci co urosły bez prawa do zasiłku to dostaną wyrównania.Nigdy nie z korzystałam z zasiłku bo grosze przekraczały limit.Chore ...

    Odpowiedz
  • antyfedak(2009-12-11 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    to jest tak oburzające, że krew człowieka zalewa!! ta baba pozbawiła setki tysięcy ludzi prawa do wczesniejszej emerytury, na kazdfym kroku uwlacza ludziom bez pracy a jednocześnie domaga się pompowania miliardów wc chłopow!!! nie płacą podatków, leczeni są za darmo i jeszcze im mało!! dość tego!! ludzie trzeba z tym skończyć!! trzeba zrobić wszystko, żeby PSL raz na zawsze zniknął z sejmu!!

    Odpowiedz
  • antyfedak(2009-12-11 08:24) Zgłoś naruszenie 00

    budżet pada a ten osdobnik zapowiada strumień pieniędzy dla bogaczy!! bogaci rolnicy też dostaną mimo, że złamanego grosze nie płacą w postaci podatków!!! skandal riodem z PSL!!

    Odpowiedz
  • dzidzia(2010-01-19 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    O000000000...Boze jak dobrze ze jestesmy w uni bo wszystkie dzieci sa te same tz. maja dodatek rodzinny bo co to za dyskryminacja jedno czy jedenascie dzieci.Ja czekalam na to 4o lat i jak docho przekroczyl 1 zl. to nie nalezalo sie.A dzisiaj mamy my to co mamy:Kiedys nie bylo telewizji,mieszkalo sie na kupie i nasi rodzice nie mieli duzo okazji na S E K S . A teraz nie ma dzieci i wszyscy robia seks a nikt nie mysli co bedzie za kilka lat.Seks jest potrzebny ale z umiarem jak wszysko tylko co za duzo to nie zdrowo i to wlasnie tak bedzie bo nie bedzie ludzi.

    Odpowiedz
  • lola(2010-01-19 13:05) Zgłoś naruszenie 00

    Co za dyskryminacja dzieci od lat powinno to byc nie ma co patrzec na biednych i bogatych,grubych czy chudych.K O B I E T Y zastanowcie sie wy jestescie rasistki a co ma piernik do wiatraka.Sa inne instytucje co pomagaja biednym ale dziecko jest dzieckiem.Czy dziecko bogatego je inne rzeczy jak biedne/?.lola

    Odpowiedz