Dla kogo świadczenia rodzinne

autor: Michalina Topolewska16.09.2009, 03:00

Gminy zaczęły już przyjmowanie wniosków o świadczenia rodzinne. Złożenie ich we wrześniu i październiku gwarantuje, że gdy 1 listopada zacznie się nowy okres zasiłkowy, nie nastąpi przerwa w wypłacie świadczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (24)

  • maria(2012-10-10 12:43) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to chory kraj,aby dostać zasiłek trzeba być lumpem:(

    Odpowiedz
  • matka(2009-10-18 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    zgadzam sie to kpina jeśli chodzi o te 504 na osobe kto zato wyżyje oraz skandalicznie niski grosze które dają niewspomne o 100zł na książki co można kupić za te pieniadze jak im nie wstyd taki grosze to skandal

    Odpowiedz
  • Elka(2009-12-10 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    "Szaman"masz rację jeśli my rodzice coś z tym nie zrobimy ,to nikt nam nie pomoże

    Odpowiedz
  • szaman(2009-12-04 07:39) Zgłoś naruszenie 00

    kiedy policja strajkuje rząd znajdzie pieniądze dla nich ,kiedy nauczyciele strajkują rząd znajdzie dla nich pieniądze tylko dla dzieci ich nie ma paranoja ...może rodzice też by zastrajkowali ...

    Odpowiedz
  • Beata(2009-11-02 17:19) Zgłoś naruszenie 00

    A ja w tamtym roku nie łapałam się na rodzinne dla dzieci a w tym już będę mieć ale...nie dostanę po 100 zł.na rozpoczęcie roku szkolnego...bo ten rok szkolny zaczął się we wrześniu-PARANOJA...

    Odpowiedz
  • mama studiującej córki(2009-10-24 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    Do Basi zasiłek nie przysługuje na studiujące dziecko nawet jeżeli jest na twoim utrzymaniu chyba że ma stopień niepełnosprawnosci to tak ,ale jeżeli jest zdrowy to nie otrzymasz na syna zasiłku.Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-23 21:32) Zgłoś naruszenie 00

    Do Basi zależy ile ma lat jeśli nie ukończył 24lat to tak

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-23 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    Basia zależy ile ma lat jeśli nie ukończył 24lat to tak

    Odpowiedz
  • basia(2009-10-21 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    przepraszam za błąd tak mi sie klikneło ( STUDJA)

    Odpowiedz
  • basia(2009-10-21 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Mam pytanie , moj syn podjął naukę na stódjach wyższych ( zaocznie) ale pozostaje na moim utrzymaniu czy w takim przypadku przysługuje mu zasiłek rodzinny ? nasz dochód na osobe to 410 zł miesiecznie . bede wdzieczna za odpowiedz. pozdrawiam .

    Odpowiedz
  • mama(2009-10-19 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Witam to naprawdę skandal wzrosła najniższa średnia krajowa wszystko drożeje a kryterium na zasiłek rodzinny od kilku lat się nie zmienia nigdzie na świecie nie zaniedbuje rząd dzieci tak jak w POLSCE

    Odpowiedz
  • zrozpaczona(2009-10-20 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    W Polsce wszystko jest możliwe aby zabrać niech giną z głodu a sobie podwyszać diety banda złodzieji nie chce się w tym kraju żyć.

    Odpowiedz
  • mól(2009-09-16 11:28) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo GP ! Teraz codziennie drukujecie artykuły o świadczeniach rodzinnych! A gdzie byliście przed 12 sierpnia, kiedy powinno się nagłośnić tę sprawę na maxa - a teraz po decyzji rządu - to już trochę za późno.
    A może chcecie "rozmydlić" dyskusję na ten temat ?
    I znikną z "pola widzenia" artykuły :
    - z 12 sierpnia z ponad 200 komentarzami,
    - z 4 sierpnia z ponad 90 komentarzammi,
    - z 12 maja z ponad 150 komentarzami,
    - z 11 maja z ponad 140 komentarzami.
    A teraz codziennie nowy artykuł ... i niech frajerzy piszą !

    Odpowiedz
  • Kasia(2009-10-14 13:21) Zgłoś naruszenie 00

    chcialam przedluzyc rodzinne okazalo sie ze mi sie nie nalezy bo ojcu dziecka zalozylam sprawe o ojcostwo i alimenty i mam oddac pieniadze ktore nieprawnie pobieralam a to bylo ich przeoczenie, nie obchodzi ich fakt ze alimentow nie dostaje a sprawe wygralam zaocznie bo na zadnej sie nie stawil, to jest chore i niesprawiedliwe. dziecko wychowuje sama nie pracuje ani nic z tych rzeczy wiec nie wiem jakim prawem oni zadaja zwrotu tych pieniedzy?

    Odpowiedz
  • bezradna(2009-10-08 12:30) Zgłoś naruszenie 00

    Skandal !!! Jak na utrzymanie w Domu Poprawczym to Państwo wydaje od 8 do 16tyś. zł. na jednego wychowanka , a nam rodzicom dzieci niepełnosprawnych ustala się limity dochodowe , żeby otrzymac marne 420 zł. Oddajmy nasze chore dzieci na państwowy wikt.!!! Niech "nasze opiekuńcze państwo" zobaczy ile to będzie kosztowało i o ile procent wzrośnie skala bezrobocia !!!.

    Odpowiedz
  • matka(2009-09-30 17:42) Zgłoś naruszenie 00

    Te 100 zł na książki to czysta kpina ceny idą w góre a ten dodatek nie zmienił się od kilku lat a ceny książek są kosmiczne .Ten kto ustalił tą kwote to napewno nie miał dzieci i nie ma pojęcia o kosztach wyprawki dziecka do szkoły!!!

    Odpowiedz
  • susana09(2009-09-29 15:52) Zgłoś naruszenie 00

    dokładnie,skandal!!! żenujący jest w ogóle sposób weryfikacji - czy się zasiłek należy czy nie!!! przecież rok wcześniej człowiek mógł zarabiac krocie a dziś byc bezrobotnym...!!! i za co w takiej sytuacji wykarmic rodzinę...??? pytam ...???!!! może Ci od "koryta" co zarabiają krocie kiedyś tego doświadczą to zobaczą jak to jest...

    Odpowiedz