Dzień wolny za 15 sierpnia

autor: Łukasz Guza14.08.2009, 03:00; Aktualizacja: 14.08.2009, 11:16

Pracownikom, którzy nie pracują w soboty, przysługuje inny dzień wolny od pracy za Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (22)

  • iwa(2009-08-14 10:05) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też uważam to za bzdurę.To co w tej chwili wymyślają z czasem pracy to jest chore i nie zrozumiałe.

    Odpowiedz
  • Robotnik budowlany(2009-08-15 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    Żenada,wolne za wolny dzień,a kto mi odda za nadgodziny ???.Najgłupszy przepis !!!

    Odpowiedz
  • Ela71(2009-09-18 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    pech chciał ze kiedy było święto 15 sierpnia ja byłam na L-4 .Kiedy sie zwróciłam do kadr czy ten dzień mi przepada czy nie- usłyszałam ze nie należy mi sie dzień wolny i już! nie rozumiem dlaczego? może mi to ktos wyjaśnić? E.

    Odpowiedz
  • JO ACHIM(2009-08-18 22:40) Zgłoś naruszenie 00

    ale nie tym co u prywaciarza robiom-niewolnikom
    wolne maja urzedniki-nieroby i innej masci spekulanty!!!

    Odpowiedz
  • gośc(2009-08-18 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    ehhh poczytajcie KP to zrozumiecie :(

    Odpowiedz
  • michal69(2009-08-18 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    nie zgadzam sie z wami, chcecie dodatkowego dnai wolnego za niedziele bo nie chce wam się pracować, jesteście żałośni, pewnie chodzi wam o to, żeby był dodatkowy dzień na upicie się alkoholem

    Odpowiedz
  • mike(2009-08-17 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    A w Szczecinie w związku z tym "świętem" poczta polska zrobiła sobie wolne, tzn. nawet dwa urzędy całodobowe, działające w każdy dzień tygodnia były zamknięte od godz. 21.00 w piątek i przez całą sobotę. Do takiej paranoi doprowadza obchodzenie takich "świąt". Jeszcze można zrozumieć, kiedy jest to Wielkanoc czy Boże Narodzenie, ale tutaj? Postuluję: zlikwidować takie święto!

    Odpowiedz
  • wiktoria(2009-08-16 23:41) Zgłoś naruszenie 00

    cudnie, KP tak stanowi. A kto ustanowił KP?.Święto wypada w sobotę, i co z tego? Tym gorzej dla święta. To idiotyzm. Zrozumiem zwiększenie wymiaru urlopu, zwiększenie czasu przerwy w pracy, ale tego idiotyzmu nie przyjmuję do wiadomości.

    Odpowiedz
  • Grzegorz(2009-08-16 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Niedawno zaczalem swoja pierwsza prace. Podpisalem umowe o prace na okres 2msc. Czy w tym przypadku tez nalezy mi sie dzien wolny ? Czy ten dzien urlopu bedzie platny ?

    Odpowiedz
  • Mic(2009-08-14 18:40) Zgłoś naruszenie 00

    Chore w tym wszystkim jest to, że niedziela jest teraz takim dziwnym tworem, który nie jest ani to świętem ani dniem wolnym. W Polsce w święto nie wolno pracować a w niedziele wolno. Uważam, że niedziela powinna mieć taki sam statut co święto.

    Odpowiedz
  • karol(2009-08-14 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    Nie odnoszę się do przepisu jako takiego ale do jego beztroskiego stosowania.Powiatowy ZOZ w Wołowie zarządził ze wszystkie przychodnie podlegajace mu w Wołowie i w Brzegu Dolnym są dzis nieczynne w związku ze świetem 15 sierpnia.,a informację o tym pacjenci mogli odczytać na drzwiach każdej przychodni.A co z tymi którzy dziś musieli skorzystać z usług przychodni?A czy nie można byłó dać pracownikom wolnego dnia systematycznie bez zakłócania pracy placówki do końca miesiąca? Sposób zawiadamiania też budzi watpliwości.To nie pierwszy raz,bo zdarzało się,że i Urząd Miasta i Gminy robił wolne pracownikom ,a petenci byli zawiedzeni,tym że kiedy mają dłuższy weekend moga załatwic swoje sprawy bez zwalniania się z pracy -urzednicy nie pracują.A moze zapomnieli jaka jest ich rola?A przeciez można zorganizować inaczej tylko trzeba wykazać trochę zrozumienia dla potrzeb petenta czy pacjenta i nie lekceważyć ich.

    Odpowiedz
  • Ewa(2009-08-19 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    A bywa i tak ,ze ten wolny dzien trzeba odpracowac .Mialam wolny dzien w sobote w niedziele musialam odpracowac.To jest wg. mojego pracodwacy zgodne z KP.

    Odpowiedz
  • ad 5 w powiązaniu do ad2i3(2009-08-14 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    zapewne piszący miał to na myśli, że autora przytoczonego przepisu w KP winno sie zamknąć
    uważam, że wystarczy odrobina dobrej woli by dojść co autor komentarza miał na myśli

    do wjw: jeśli ktoś ma np. lex'a to nie jest problemem sprawdzić kiedy dany przepis został wprowadzony :P

    Odpowiedz
  • RPO - miał rację /chorzy ludzie/.(2009-08-14 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    1/Rzecznik Praw Obywatelskich miał rację stwierdzając, że kandydatów na najwyższe stanowiska w kraju - należy BADAĆ PSYCHIATRYCZNIE.
    2/Kiedy wreszcie zaczniemy stosować KONSTYTUCJĘ - rozdział kościoła od państwa???

    Odpowiedz
  • tomcio(2009-08-14 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    ad 2 i 3: to nie autor tworzy przepisy, zasada ta wynika z Kodeksu pracy, radzę poczytać, a dopiero kiedy go chociaż trochę zrozumiecie, to komentujcie...

    ad 4: odpowiedź jest w artykule - pracodawca ma obowiązek udzielić wolnego dnia do końca okresu rozliczeniowego (w Polsce najczęściej jest to miesiąc) - łatwiej zrozumieć: co ile dostajesz wypłatę...

    Odpowiedz
  • wjw(2009-08-14 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Czegoś podobnie idiotycznego jak wolne za święto w dzień wolny nawet komuniści by nie wymyślili.
    Całe to rozliczanie czasu pracy to obecnie kompletna paranoja. Autora powinno się zamknąć u czubków.

    Odpowiedz
  • Lotar(2009-08-14 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    to chore-a dlaczego za niedzielę nie?-zmienic prawo.Każda niedziela to święto więć każdy powinien za każdą niedzielę mieć wolny inny dzień w tygodniu!

    Odpowiedz
  • alex(2009-08-14 10:55) Zgłoś naruszenie 00

    O tak a jak jest w zpch ja pracuje w to swieto i nic mi nie wiadomo ze bede mial inny wolny ?

    Odpowiedz
  • olek(2009-08-14 10:30) Zgłoś naruszenie 00

    Głupie przepisy powinno się zmienić natychmiast,bo jak za wolne ma należyć się wolne?

    Odpowiedz
  • zbyszek(2009-08-14 09:54) Zgłoś naruszenie 00

    Co się dzieje z tym wolnym dniem jeśli pracownik rozpoczyna urlop od poniedziałku 17 sierpnia lub kończy urlop 14 sierpnia . Jest to o tle istotne,że jedne urlopy się konczą a inne zaczynają.

    Odpowiedz