"Negatywne zmiany na rynku pracy powinny słabnąć"

30.07.2009, 11:16; Aktualizacja: 30.07.2009, 11:24

Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia w lipcu nie zmienił się istotnie. Przyczyniła się do tego poprawa niektórych jego komponentów, a w szczególności tych wrażliwych na krótkotrwałe wahania, wynika z opublikowanego dziś raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:ISB

Polecane

Komentarze (2)

 • Niewolnictwo w Polsce już funkcjonuje zgodnie z pr(2009-07-30 20:04) Zgłoś naruszenie 00

  .
  Władze ustawodawcze Polskie ZALEGALIZOWAŁY prawnie NIEWOLNICTWO co zostało ogłoszone w ustawie KODEKS PRACY w artykule : ---Art. 151. (ze znaczkiem5) ---§ 1. Pracodawca może zobowiązać pracownika do pozostawania poza normalnymi godzinami pracy w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym przez pracodawcę (dyżur). ...(np w domu) § 2. Czasu dyżuru nie wlicza się do czasu pracy, jeżeli podczas dyżuru pracownik nie wykonywał pracy. § 3. Za czas dyżuru, z pełnionego w domu nie przysługuje czas wolny - --BRAWOO!!! BRAWO SEJM -BRAWO Rząd --- Przecież to Legalne NIEWOLNICTWO!!!--- a gdzie swoboda gospodarcza- czyżby pracownik nie mógł dodatkowo prowadzić działalności gospodarczej po godzinach pracy bo Jan musi pozostawać do usług JAŚNIE PSIE PANA przez całą dobę który płaci za cały dobowy dyżur 5zł. Niestety ten sprytny Niewolniczy przepis praktykuje się Już masowo bo pracodawcom pozwala on oszczędzać na ilości etatów osób zatrudnianych!! W mojej firmie oszczędza się na pracownikach nakazując dyż domowe ale Prezesów już mamy 4 a dyrektorów 14 . Mało tego Oni zmuszają ludzi aby dojeżdżali na awarie własnymi prywatnymi pojazdami.
  Czy Ktoś ma wątpliwości ze jest to początek systemu Niewolniczego w dodatku zaakceptowanego i zalegalizowanego przez SEJM RP.

  Odpowiedz
 • DONALDZIE -a może by tak stan wojenny wprowadzić..(2009-07-30 19:54) Zgłoś naruszenie 00

  Udowodnię Wam ,że Donald wcale nie jest LIBERAŁEM
  Otóż tam gdzie jest liberalizm pracodawca płaci tyle pracownikowi aby ten ochoczo przychodził do pracy a Donald nie chce płacić -ON jak za stanu wojennego chce zmuszać aby ludzie musieli pracować za nędzne pensje i za rzekome prawo pracy.
  Otóż Panie Donaldzie -Pański pakiet kryzysowy to nic innego jak zmuszanie ludzi za nędzną pensję do pozostawania w dyspozycji Oligarchy i nie ma nic wspólnego z Liberalizmem który polega na tym -płacę i wymagam a nie udaję że płacę i wymagam.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane