Zakaz dyskryminacji rodzica niepełnosprawnego dziecka

autor: Łukasz Guza18.07.2008, 03:00

Pracodawca nie może traktować mniej korzystnie pracownika, który sam jest pełnosprawny, ale wychowuje niepełnosprawne dziecko.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (1)

  • Mariola R.(2008-10-24 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    W moim przypadku dyrektor szkoly specjalnej SOSW nr 1 w Przemyślu nie brał pod uwagę informacji o tym , iż jestem matką , rodzicem dziecka niepełnosprawnego przy zwalnianiu bezzasadnym z pracy co bylo działalnością mobbingową według PAN.Wyeliminowanie pracownika ze środowiska szkolnego w celu ukrywania działań bezprawnych w odniesieniu do dzieci autystycznych i dzieci z mpdz i upośledzeniami. Dyskryminuje się same dzieci niepełnosprawne, dyrektorzy nie uwzglądniają zaleceń lekarskich , diagnoz medycznych, nie stwarzają odpowiednich form nauki , pomocy rewalidacyjnej , która przysługuje według ramowych statutów, w klasie II i III szkoły podstawowej przysługuje 3 godziny metod alternatywnych komunikacji, 10 godzin rewalidacji i 10 godzin z dyspozycji godz.dyrektora.W tej szkole nie bylo żadnych dodatkowych godzin a jeśli były to prowadzły osoby bez kwalifikacji z pedagogiki specjalnej a mnie zaniżano kwalifikacje od ponad 10 lat pomimo specjalizacji uzyskanej na WSPS i APS w Warszawie.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane