1,3 mln dzieci straciło prawo do zasiłku rodzinnego

autor: Bartosz Marczuk14.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 14.07.2008, 11:34

W przyszłym roku rząd podniesie kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń rodzinnych. Od 2004 roku, tj. uruchomienia obecnego systemu świadczeń rodzinnych, prawo do nich straciło ponad 1 mln dzieci. Coraz więcej rodzin korzysta ze świadczeń wypłacanych przez kraje UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (52)

  • Kasia(2009-03-05 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    Interesuje mnie dlaczego dzieci które mają orzeczenie o niepełnosprawności i mają niedowład ruchowy, nie dostają zasiłku rehabilitacyjnego. W myśl tej wspaniałej ustawy jest on wypłacany tylko razem z zasiłkiem rodzinnym jako jeden z dodatków. Z powodu tak niskiego kryterium dochodowego ,osoba która przekroczy kryterium traci i rodzinne i dodatek rehabilitacyjny. Dodatek powinien być wypłacany rodzinom dzieci które powinny być rehabilitowane, niezależnie od zasiłku rodzinnego.

    Odpowiedz
  • ela(2008-07-14 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    Kryterium,żeby dostać zasiłek rodzinny wynosi 504 zł,a kryterium,żeby dostać zaliczkę alimentacyjną ma wynosić 725 zł.Kogo się wspiera.ALIMENCIARZY.Rodziny uczciwie pracujące,płacące podatki są dyskryminowane.Czyżby to kolejny CUD .

    Odpowiedz
  • Grażyna(2008-07-14 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    To jeszcze nic.Na Śląsku od czasu gdy MOPSy przejęły wypłatę zasiłków rodzinnych,młodzież ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych jest systematycznie okradana przez państwo polskie,w końcu MOPS czy Samorządowe Kolegium Odwoławcze podlega administracji rządowej. Odbywa to się w ten sposób, że decyzja o zasiłku rodzinnym na tych uczniów wydawana jest na okres od 1.09.do 30.04.następnego roku.Jak napisał w odpowiedzi na moją skargę wiceprzewodniczący SKO w Katowicach pan Prokop,nauka kończy się w dniu 25.04. i : "Abiturient liceum może bowiem już od maja aktywnie poszukiwać pracy i n.p.zarejestrować się jako osoba poszukująca pracy w PUP"
    Tego pana nie interesuje zapis Ustawy (mówi o okresie zasiłkowym do 31.08.) ani też to, że osoby niepełnosprawne są uprawnione do pobierania zasiłku do 24 r.ż.
    To dopiero jest złodziejstwo.Mimo że wiedzą o tym w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej to nikt z tym nic nie robi.
    Moja skarga została uznana i Sąd uchylił decyzję ale inni?

    Odpowiedz
  • wnuczek(2008-07-14 11:25) Zgłoś naruszenie 00

    Mój dziadek wychowywał się w okresie międzywojennym w wielodzietnej rodzinie miał 10 rodzieństwa.Powtarza że utrzymywali sie z pensji ojca i dzialki 1ha zasilki rodzinne mama oszczedzała by w roku1938 dobudować dwa piętra tzn220 m2,kamienica do dziś stoi. A czy dzisiaj mając 10ro dzieci można zbudować dom pracując na etacie.Mam rodzine w Niemczech oni też budowali dom a tam pomoc państwa równiez jest olbrzymia przynajmniej byla w latach 80. i tu widzę klucz do dobrobytu ekonomia społeczna a nie balcerowiczowa.

    Odpowiedz
  • To zrzekam się obywatelstwa i tyle(2008-07-14 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    To skandal i rozbój w biały dzień, TO CIOS PONIżEJ PASA I TYLE
    W POLSCE CENY Są JEDNE Z NAJWIęKSZYCH W EUROPIE.

    JUż MAMY UJEMNY PRZYROST NATURALNY
    TERAZ TAKIE ZMNIEJSZENIE "POMOCY" przez małe p, bo są to napiwki, a nie pomoc, PACZKA PAMPERSóW TO 50 Zł i tyle

    Niech Rząd obetnie sobie dodatki, pensje, wypłaty, i niech spróbują przeżyć,

    to WSTYD BRAK KOMENTARZA

    Odpowiedz
  • Małgośka42(2008-07-14 05:23) Zgłoś naruszenie 00

    Wstyd i żenada Państwo Polskie Okrada Własnych Obywateli i to Tych najbardziej Potrzebujących czyli DZIECI !!! 504 zł netto teraz nie można przekroczyć aby dostać małe co nie co na dziecko a podniosą aż do 590 zł gdzie ceny żywności i energii elektrycznej paliw wzrosły aż nie raz o 50% do 120 % !!!! Gdzie ta pomoc rodzinom i Jaka zachęta do rodzenia dzieci ??? Na obiecankach się skończyło za to rodzicom ale się coraz więcej Obciążeń finansowych począwszy od 5 latków do studentów płać jak głupi ociec matka na komitety które Niby są Nie Obowiązkowe płać na wszystko co tylko możliwe i to z PO datkiem !!!

    Odpowiedz
  • ania(2008-07-14 18:35) Zgłoś naruszenie 00

    A co z opieka spoleczna jak jest 351 na osobe tak samo stypendium szkolne a ja mam njanizsza krajowa 1126 brutto i jestem samotna matka i wtedy nic mi sie nie nalezy bo mam jedno dziecko zyc nie umierac

    Odpowiedz
  • doris(2008-07-14 12:35) Zgłoś naruszenie 00

    mój maz pracje w niemczech ja niepracuje bo mam niepelnosprawne dziecko i nie diostaj niz z panstwa bo nic mi sie nie nalezy a to ja przeciez dzieckiem sie zajmuje nie maz a pracy nie moge podjac

    Odpowiedz
  • Roman(2008-07-14 14:26) Zgłoś naruszenie 00

    Małgośka obywatele się odwdzięczą dla tego państwa.
    Ja na dziecko nie dostałem ani grosza nigdy , A teraz moje dziecko skończyło studia .Woli płacić podatki w innym Państwie.

    Odpowiedz
  • üö(2008-07-14 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem pewnych spraw. Zasilek rodzinny /48-68 zl mies./ jest dla biednych dzieci,
    a ulga podatkowa /okolo 100 zl mies./ dla nieco zamozniejszych i bogatych? O uldze podatkowej na dzieci rzad i parlament pamietal, a o zasilku rodzinnym zapomnial przez lata 2004 - 2008 ?

    Odpowiedz
  • R.P.(2008-07-14 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież dziecko to koszt i każdy ,kto ma dziecko powinien bez łaski dostac zasiłek.

    Odpowiedz
  • Młody ojciec(2008-07-14 10:25) Zgłoś naruszenie 00

    Polityka prorodzinna to kpina. O 1 zł 22 grosze mam przekroczony dochód i ani zasiłku na dziecko ani "drugiego" becikowego z Urzędu Miasta nie dostałem. 505,22 na osobę do baaaarrrdzo dużo...

    Odpowiedz
  • puste haselka(2008-07-14 15:51) Zgłoś naruszenie 00

    To jest ta szumnie zapowiadna inwestycja w kapital ludzki przez Tuska?? Puste haselka nic wiecej...a kasa do swoich kieszeni (cwaniakow)

    Odpowiedz
  • Monia(2008-07-14 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze dostawałam zasiłek rodzinny bo pracował tylko mąz. Od 1lipca br. dostałam pracę i mam na umowie 1800 brutto a mąż zarabia najniższą tj. 1126 brutto. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy mam składać dokumenty i dostać decyzję odmowną czy dać sobie spokój i nie biegać za tymi papierzyskami, bo zbym dostała zasiłek to chyba mało prawdopodobne? A może ktoś wie jak to wyliczają (w 2007 mąż osiągnął dochód 9930 a ja 0)

    Odpowiedz
  • Barbara(2009-03-09 20:10) Zgłoś naruszenie 00

    wielkie ***** ta ulga-nie dla biedoty!!!

    Odpowiedz
  • Matka Polka(2009-05-25 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację ROMAN . Mam troje dzieci. Tatuś nie płacił. Progi od których przysługują wszelkie dodatki stoją w miejscu. Ciężko pracując zarabiasz zbyt wiele-NIE NALEZY CI SIĘ DLA DZECI NIC . NAWET Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO! Jaki z tego wniosek? Państwo umywa ręce , nie ściga alimenciarzy bo po co. Wynika z tego że niektóre dzieci przynosi nam bocian.
    W związku z powyższym też wychowam dzieci swoje tak aby zechciały zmienić kraj zamieszkania. Takim patriotyzmem ich zarażę!

    Odpowiedz
  • Andzia(2009-06-11 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    jza też sie boję co bedzie wszystko tak strasznie drożeje ja nie pracuje bo mam dziecko niepełnosprawne żadnej pracy nie mogę podjąć bo dziecko wymaga stałej opieki mąż pracuje i bierze na rękę zawrotną sumę bo aż 1600 zł na rodzin ecztero osobową w tym roku po 25 latach ciężkiej pracy wzioł jubileuszową nagrodę ale jaka z tego radość jak możemy stracić prawo do zasiłku czy tak powinno być niech by nasza władza spróbowała żyć za takie pieniądze ja już niemogę spać bo się martwię a pżeciesz są rodziny którym się wiedzie jeszcze gorzej to skandał że dziś w naszym państwie zasiłek rodzinny wystarczał an kapcie i worek dla nich bo na więcej nie starcza

    Odpowiedz
  • GOSIA(2009-06-19 20:29) Zgłoś naruszenie 00

    RZĄD WIE CO ROBI NABIJAJĄ W KABZĘ TYLKO BOGATYM A NAM SZARYM LUDZIĄ.ULGA PRORODZINNA ŚWIETNIE ALE DLA KOGO,OCZYWIŚCIE DLA BOGATYCH!!! AŻ WSTYD TAKA JEST POMOC DLA NAS SZARYCH LUDZI,NIGDZIE TAK NIE MA TYLKO W PPOOLLSSCCEE!!!

    Odpowiedz
  • kaska(2009-08-06 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    witam niech którys pan z naszego Rzadu wezmie sobie 68 zł pl na miesiac i sie utrzyma z tego kpiny wstyd i chanba co unas sie wyrabia bogatym dodac a biednym dziecia zabrac

    Odpowiedz
  • zdesperowana(2009-08-31 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    Może ktoś mądry mi wytłumaczy jak to jest.W tym roku wyszłam za mąż ,urodziłam dziecko.Dlaczego do dochodów rodziny wlicza się zarobki męża za rok 2008 gdy on SAM się z nich utrzymywał w zeszłym roku.Mieszkamy razem od stycznia tego roku kiedy to urodziła nam się córka.Myślę że to coś jest nie tak.Wynika z tego że najlepszym wyjściem jest nie brać ślubu i oszukiwać państwo. Mimo że nasza rodzina stanowi 6 osób zasiłek rodzinny się nie należy.

    Odpowiedz