W Polsce szybko maleje bezrobocie

autor: Bartosz Marczuk02.07.2008, 03:00; Aktualizacja: 02.07.2008, 13:40

Wskaźnik bezrobocia w Polsce jest już niższy niż w czterech krajach UE.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:GP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (8)

  • abaja(2008-07-02 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    młodzi emigrują a starych nie puszczają na emerytury i dlatego jest taki wynik. A od 1 lipca praca we Francji i saksy w innych częściach świata, przecież mamy wakacje. Rząd sie cieszy, ale bezrobocie maleje bo jest ciągła emigracja. Zobaczymy do czego to doprowadzi

    Odpowiedz
  • urzędnik(2008-07-02 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję w urzędzie pracy, rejestruję bezrobotnych, na 30 zarejestrowanych dzisiaj osób 23 powiedziało, że zarejestrowało się tylko dla ubezpiecznenia zdrowotnego.Więc dlaczego utrzymuje się to przy PUP-ach.Byłoby niższe.

    Odpowiedz
  • Iza(2008-07-02 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jerzy Robert, przeczytaj wolno i staraj się zrozumieć, co napisał autor artykułu i wolno przeczytaj co napisali intern. np."3" nie myśl o co chodzi sołtysowi.odnieś się do artykułu.

    Odpowiedz
  • Jerzy Robert(2008-07-02 13:07) Zgłoś naruszenie 00

    o co chodzi sołtysowi ? - wie tylko on sam (chyba)

    Odpowiedz
  • sołtys(2008-07-02 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    uf,autor artykułu z gazety wyborczej??? wstyd p. Marczuk pisać takie bzdury,
    w GP,zapraszam do mojej wsi babcia Justysia (89 lat) pomoże panu napisać artykuł dla internautów na stronie GP.nie dla Azerbajdzanu.

    Odpowiedz
  • @@?(2008-07-02 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    No maleje, bo Francja otwarła granice. Jak Niemcy i Austria otworzą, to spadnie do 1% . Ten 1% będzie sejm i jego rodziny łącznie z pałacem prezydenckim.

    Odpowiedz
  • JAcek(2008-07-02 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    W innych krajah też mamy emigarcję, w krajach starej UE także. IStotne jest to że po raz pierszy w Polsce brakuje chętnych do pracy w niektórych branżach i trzeba zachęcać do niej obywateli państw WNP. Ale ktoś powie - to nie są intratne posady, a praca słabo płatna i mało prestiżowa - w tym miejscy więc zapytam - A GDZIE PRACUJĄ NASI RODACY ZA GRANICĄ ???
    (odp. - opiekunki do dziecki, kelnerki, pomoce kuchenne i branża budowlana, że nie wspomnę już o sezonowych pracach na roli)
    W tych branżach u nas też liczymy na imigrantów - tak więc mechanizm ten sam - Normalniejemy - A różncia w zarobkach - liczącsłabe kursy walut, koszty utrzymania - za płace w tych zawodach za granicą też żyje się byle jak - i jest to konieczne , gdy chce się zaoszczędzić

    Odpowiedz
  • jola(2008-07-02 06:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ale w Polsce trzeba doliczyć wszystkich emigrantów to bezrobocie nie będzie na poziomie 10% tylko w granicach 15%.

    Odpowiedz