Hall o zarobkach nauczycieli

19.06.2008, 08:47; Aktualizacja: 19.06.2008, 08:52

Najważniejsze zmiany, jakie w systemie oświaty zamierza w przyszłym roku wprowadzić ministerstwo edukacji, to podwyżki dla nauczycieli i próba poprawy jakości kształcenia. Minister edukacji Katarzyna Hall zapowiedziała w Sygnałach Dnia, że nauczyciele - stażyści będą w przyszłym roku zarabiać sto procent tak zwanej kwoty bazowej, przy czym wysokość tej kwoty również ma wzrosnąć.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (10)

  • bea(2008-06-19 11:48) Zgłoś naruszenie 00

    p. Hall wie, że samorządy NIENAWIDZĄ nauczycieli, dlatego daje im jeszcze więcej autonomii - wstyd, że mamy takiego ministra - zawsze przeciw nam

    Odpowiedz
  • nauczyciel(2008-06-19 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Tej panie już dziękujemy

    Odpowiedz
  • DENT(2008-06-19 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Uczesz się babo-chłopie.

    Odpowiedz
  • ziutek(2008-06-19 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Popieprzyło wam się w głowach. 500 zł to za mało pdwyżki? Pracować 18 godzin w tygodniu, 100 dni wakacji i jeszcze wam mało? Nic dziwnego, że nikt masowo od tego zawodu nie odchodzi, młodych się nie wpuszcza bo mogliby coś umieć w przeciwieństwie do starych "mianowanych" wyjadaczy

    Odpowiedz
  • Hanna(2008-06-20 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    to jasne, że samorządowiec z wykształceniem zawodowym lub średnim albo też wyższym ale innej specjalizacji, zna się najlepiej na problemach oświaty.

    Odpowiedz
  • prawda(2008-06-24 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    jaka inna grupa zawodowa dostała 500 zł podwyżki jednorazowo, ja bym im zabrał za te wolne miesiące, tylko strajkować i lenić się potrafią

    Odpowiedz
  • Przychylny nauczycielom.(2008-08-03 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Odnośnie powyższego komentarza: wynika on wyłącznie z ignorancji, a być może z frustracji spowodowanej własną pracą. A nauczyciele powinni zarabiać conajmniej 3 tys. zł na rękę (netto). Średnie zarobki nauczycieli za zachodnią granicą kraju są 3 - 5 razy wyższe od stawki minimalnej.

    Odpowiedz
  • sowa(2008-08-27 12:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy nauczyciele doczekają się normalnego ministra oświaty? Albo grożą lagą, albo tworzą niepotrzebne gimnazja, albo zwiększaja pensum godzin. Cały czas coś majstrują przy edukacji, coś, co źle wpływa na cały system. Precz ze złymi ministrami!

    Odpowiedz
  • koszalekprzypalek(2008-08-28 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    -brawo Sowa!
    nikt do tej pory nie wspomnial, iz oprocz " prezentu" w postaci podlych zarobkow -3 do 5 razy nizszych niz w Zjednoczonej Europie, poszczegolni "Pozalsieboze Bossowie Oswiaty" tak spaprali caly system /zwlaszcza "gimnazjalnym gettem"!/, ze trudno cos sensownego z tym mozna zrobic...
    -i moze o to chodzi?
    przeciez glupim narodem latwiej sie rzadzi!...

    Odpowiedz
  • joanka(2008-08-28 09:52) Zgłoś naruszenie 00

    zweryfikujmy może na początek kwalifikacje nauczycieli, którym się wydaje, że z byle jakim magistrem w kieszeni mogą wojować szkoły. Nagradzajmy sowicie tylko tych którzy potrafią UCZYĆ

    Odpowiedz