statystyki

Kiedy trzeba przesłać do GUS dane o zatrudnionych

autor: Michalina Topolewska20.11.2020, 07:51; Aktualizacja: 20.11.2020, 11:00
statystyka, liczby

Przedsiębiorstwa oraz inne zakłady pracy już teraz mogą sprawdzić, jak często i w jakich terminach będą musieli wysyłać do GUS sprawozdania ze swojej działalności obejmujące dane za 2020 r.źródło: ShutterStock

Pracodawcy są zobowiązani do składania rocznych i kwartalnych sprawozdań o pracownikach. Są one przekazywane drogą elektroniczną.

Przedsiębiorstwa oraz inne zakłady pracy już teraz mogą sprawdzić, jak często i w jakich terminach będą musieli wysyłać do GUS sprawozdania ze swojej działalności obejmujące dane za 2020 r. Szczegółowe informacje na ten temat są zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów z 25 września 2020 r. w sprawie programu badań statystycznych statystyki publicznej na rok 2021 r. (czeka na publikację w Dzienniku Ustaw, co ma nastąpić do 30 listopada br.).

W tabeli przedstawiamy zestawienie najważniejszych wynikających z niego obowiązków. Warto się z nimi zapoznać, bo wszyscy wymienieni w przepisach rozporządzenia pracodawcy są zobligowani przesyłać dane do GUS, co o tyle nie powinno stanowić problemu, że odbywa się drogą elektroniczną. Jeśli jednak zapomną o obowiązku lub podadzą w sprawozdaniach nieprawdziwe dane, to mogą zostać ukarani, np. grzywną.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane