statystyki

130 mln zł na wsparcie pieczy zastępczej

autor: Michalina Topolewska08.07.2020, 08:30; Aktualizacja: 08.07.2020, 08:33
nastolatek komputer

Wytyczne do projektu zakładają, że priorytetem jest kupno sprzętu komputerowego, dlatego dopiero po wyczerpaniu zapotrzebowania samorządów na to zadanie możliwie będzie finansowanie pozostałychźródło: ShutterStock

Powiaty mogą zgłaszać do wojewodów zapotrzebowanie na środki na zakup sprzętu do nauki zdalnej dla podopiecznych rodzin zastępczych i domów dziecka oraz organizację miejsc kwarantanny.

Taką możliwość daje im projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Jest on realizowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w partnerstwie z wojewodami i finansowany ze środków UE (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) oraz budżetu państwa.

Projekt, na który przeznaczono łącznie 130 mln zł, jest skierowany do samorządów, które prowadzą rodzinne oraz instytucjonalne formy pieczy zastępczej, a jego głównym celem jest zapobieganie i ograniczenie negatywnych skutków wystąpienia epidemii koronawirusa. W jego ramach mogą one otrzymać pieniądze na trzy zadania. Pierwszym z nich jest zakup sprzętu ułatwiającego naukę w trybie zdalnym, czyli komputerów stacjonarnych, laptopów, oprogramowania, w tym takiego, które jest dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych dzieci. Drugim elementem projektu jest wsparcie na zakup środków ochrony indywidualnej: maseczek, rękawiczek, płynów do dezynfekcji. Trzecim zaś jest dofinansowanie do zakupu wyposażenia miejsc kwarantanny lub izolacji dla dzieci z rodzin zastępczych i placówek, np. łóżka, biurka, szafy oraz innego sprzętu niezbędnego do zorganizowania takiego miejsca.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane