Dodatkowy zasiłek opiekuńczy: Komu przysługuje, warunki, terminy

23.05.2020, 14:00
Jeżeli dana placówka zostanie otwarta, ale nie będzie mogła zapewnić opieki wszystkim dzieciom, rodzicom także będzie przysługiwać dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

Jeżeli dana placówka zostanie otwarta, ale nie będzie mogła zapewnić opieki wszystkim dzieciom, rodzicom także będzie przysługiwać dodatkowy zasiłek opiekuńczy.źródło: ShutterStock

Zasiłek opiekuńczy jest wypłacany za każdy dzień sprawowania opieki. Przysługuje on matce lub ojcu dziecka, a wypłacany jest temu z rodziców, który o niego wystąpi. O korzystaniu z zasiłku pracownik powinien poinformować swojego pracodawcę, zleceniobiorca – swojego zleceniodawcę, a osoba prowadząca działalność gospodarczą bezpośrednio do ZUS. Dodatkowego zasiłku nie wlicza się do limitu 60 dni zasiłku opiekuńczego w roku kalendarzowym, przyznawanego na tzw. ogólnych zasadach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Komentarze (12)

  • Deborah(2020-05-30 22:58) Zgłoś naruszenie 00

    Deborah, 24. my­­ch­­at­­.f­­un/xlove

    Odpowiedz
  • 123(2020-05-25 22:01) Zgłoś naruszenie 20

    Zasiłek opiekuńczy na który samotna matka czeka od 12 marca i do tej pory nie otrzymała ani złotówki .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Anna(2020-05-25 16:01) Zgłoś naruszenie 20

    Nie chodzi o to aby zostawić dziecko na 9 godz samemu w domu ale nie można też 9 godz zostawić go przy biurku w szkole czy przy stoliku w przedszkolu a taki jest wymog.... jak funkcjonować? !

    Odpowiedz
  • Wieska(2020-05-25 14:14) Zgłoś naruszenie 36

    Jak nie było kasy to ci troskliwi rodzice świetnie sobie radzili. Jak poczuli kase.raptownie nie mogą zostawić bobaska samego . bo taki malutki.niezaradny.tysiace rodziców jakoś w czasie pandemii pracowało. LENIE NIE ZASLANIAJCIE SIE DZIECMI DO ROBOTY! !!!!! WSTYD żerowac na pracujacych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cukiereczka(2020-05-25 09:30) Zgłoś naruszenie 50

    Jakie skutki prawne poniesie rodzic zostawiając dziecko powyżej 8 -14 roku życia same w domu na 10 h ???

    Odpowiedz
  • Jas(2020-05-25 09:01) Zgłoś naruszenie 21

    To tak jak że wszystkim w Polsce ludzi sortuja są bogaci i biedni dzieci do szkół nie chodzą bo wirus ale po galeriach są tłumy i malutkich dzieci dostają kasę i po co pracować co za paranoja niestety to jest polska

    Odpowiedz
  • ewa(2020-05-24 18:45) Zgłoś naruszenie 55

    A dlaczego emeryci nie mogą otrzymać dodatkowe 1000 zł na wakacje tak jak chce dofinansować rząd dla wypoczywających w tym roku ? Czy emeryci to juz gorszy sort ludzki ? A co z przewalutowanie kredytów frankowych zapowiadanych jeszcze w poprzedniej kampanii wyborczej przez PIS ? Do dziś nie przewalutowano .

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz