statystyki

Epidemia koronawirusa: Dotacje bez zmian, pomoc bez wywiadu

autor: Michalina Topolewska30.03.2020, 17:00
Wreszcie w ustawie znalazły się też przepisy, które przewidują wydłużenie czasu pobierania świadczeń pomocy społecznej, np. zasiłku stałego, uzależnionych od posiadania orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopnia.

Wreszcie w ustawie znalazły się też przepisy, które przewidują wydłużenie czasu pobierania świadczeń pomocy społecznej, np. zasiłku stałego, uzależnionych od posiadania orzeczenia o niepełnosprawności lub jej stopnia.źródło: ShutterStock

Środowiskowe domy samopomocy (ŚDS) zachowają prawo do dotacji z budżetu państwa za okres zawieszenia działalności spowodowany epidemią koronawirusa.

Gwarantuje to przyjęta przez Sejm ustawa z 27 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374). Na jej podstawie utrata dofinansowania nie będzie grozić też innym placówkom, które 12 marca br. zostały czasowo zamknięte, czyli centrom i klubom integracji społecznej, warsztatom terapii zajęciowej, zakładom aktywności zawodowej oraz tym żłobkom i klubom dziecięcym, które otrzymały pieniądze w tegorocznej edycji programu „Maluch+”.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane